Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Gyermekbántalmazás, mit...

Gyermekbántalmazás, mit kellene tennem?

Figyelt kérdés
Sziasztok, 17 éves lány vagyok. 6 fős családban élek, viszont csak a szüleimmel és a 7 éves öcsémmel élek együtt. A nővéremék már elköltöztek. Az a helyzet , hogy nem vagyok jóban a szüleimmel. Eleinte csak anyámmal voltak gondjaim.. sosem szeretett .. és nem is tagadta.. de mostanság apámmal sem jó a kapcsolatom, az a baj ,hogy egyre kilátástalanabb a helyzet. Nem csak nem törődnek velem, hanem vernek is..2 hete annyira megütöttek ,hogy napokig fájt a fejem és hányingerem volt , de nem mertem senkinek sem szólni. Volt már úgy ,hogy inkább másoknál aludtam csak ,hogy ne kelljen elviselni azt amit a fejemhez vágnak.. Csak úgy.. pedig igyekszem mindent megtenni ,hogy ne legyen okuk rá.. de van ,hogy már elég.. Kihez kellene fordulnom, hogy elkerülhessek itthonról? Tudom butaság idegenektől választ várni a problémáimra .. De kérlek segítsetek! Egyre elviselhetetlenebb a helyzet!

2013. jan. 27. 13:28
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
25%
Attól, hogy egyszer megpofoztak még nem kell gyermekbántalmazást kiabálni.
2013. jan. 27. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
83%
Rendőrség, de gyerekotthonba sem lenne könnyebb főleg az öcsédnek.
2013. jan. 27. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
89%
Mindenkepp keress fel valaki gyamugyest vagy ifjusagvedelmist...akar suliban vagy a varosban. Van olyan csaladtagod akihez tudsz koltozni ha ez jogilag is engedelyezett? Mert az intezet sem tul jo... Vagy 18utan probalj sajat labra allni..akar mama vagy mas rokon segitsegevel.
2013. jan. 27. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Nagymamához nem tudnál költözni? Rendőrség, gyámügy, iskola védőnő tudnak segíteni.
2013. jan. 27. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
nem egyszer történt már meg.. már több éve így megy..
2013. jan. 27. 13:40
 6/12 A kérdező kommentje:
sajnos nagyszüleim már nem élnek.. keresztszüleimhez tudnék.. csak az a baj, ha szólok valakinek..mindig úgy tesznek mintha minta szülők lennének.. és nem történne semmi..
2013. jan. 27. 13:42
 7/12 anonim ***** válasza:
90%
Az a helyzet, hogy itt csak Téged olvasunk. Meg kéne hallgatni a másik fele(ke)t is, úgy lenne kerek a történet.
2013. jan. 27. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha megvernek, akkor elsőként orvoshoz kellene menni látleletért. Az orvos tudja, hogy kinek kell szólni, segíteni fog.


A hányinger, fejfájás utalhat agyrázkódásra, ilyet kifejezetten nem ártana megnézetni, mert agyvérzés is lehet belőle, főleg, ha be is csaptad a fejed valahová.

2013. jan. 27. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
ha tényleg úgy érzed hogy baj van, még most fordulj a gyámhatósághoz, mert 18 éves kordban az se fogja őket érdekelni ha a szüleid kiraknak. ez komoly.
2013. jan. 27. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
55%

Te már nemigen esel a gyermekbántalmazás kategóriájába, és ha nem sietsz, akkor egyenesen ki is esel abból. 18 éves kor fölött a kutyát sem érdekel, hogy vernek-e vagy sem, mert azt mondják, hogy felnőtt vagy, védd meg magad.


Menj szépen la rendőrségre és tegyél feljelentést anyuka és apuka ellen. Majd ők intézkednek. A gyámügyre is elmehetsz, vagy az ofőnek szóljál.

2013. jan. 27. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!