Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit szólnátok, ha a feleségete...

Mit szólnátok, ha a feleségetek azt mondaná, hogy nem volt halálosan szerelmes belétek, mikor hozzátok ment?

Figyelt kérdés

Üdv! Bálint vagyok, 32 éves.

Azért regisztráltam, hogy kikérjem a véleményeteket a problémámról. Feleségemmel pár napja arról beszélgettünk, hogy ki mit érzett, mikor megismerkedtünk 5 éve. Nyilván ez már szóba került többször, de amit mondott, még sosem tette ez idő alatt, szóval meglepett. Nem érzett olyan lángoló szerelmet, mint régebbi kapcsolatainál, csak tudta, hogy jó férj leszek, ezt mondta. Nekem ez bevallom, valahol rosszul esett, mert nyilván mindenki azt szeretné ha szerelemből mennének hozzá és nem csak a biztonságért. Ettől függetlenül erős a kapcsolatunk, van egy kislányunk is. De mi van, ha ez nem lesz elég örökre és mindig hiányolni fogja a nagy szerelmet a kapcsolatunkból? Van erre sansz vagy túlreagálom? Ti mit éreznétek hasonló helyzetben?


2013. jan. 27. 14:31
1 2 3 4
 1/33 Dark Angel97 válasza:
91%
Megkérdezném hogy szeret-e.
2013. jan. 27. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
92%

Inkább hallgatott volna....most csak jól összezavart Téged.

Amgy nekem is rosszul esne,ha ilyet mondana a párom,nem hiszem,hogy túlreagáltad....nem is tudok okos tanácsot adni.Beleképzeltem magam a helyedbe....hát nem irigyellek!

Mindenképpen beszéljetek!

Kitartás!

2013. jan. 27. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
93%
azért azt fontos volna tisztázni, h utána sem habarodott beléd vagy akkor még nem érezte, de későbbmár igen. ha idővel belédszeretett, akkor nem aggódnék a kijelentésén. ha nem, akkor tényleg aggasztó egy kicsit. ettől még lehet tartós a kapcsolatotok, az esély a válásra 50-50%, mint minden párnál (azoknál is, akik fülig szerelmesen mondták ki az igent), de igen, sajnos ez is előfordulhat, h újra beleszeret valakibe és mindent felrúg vagy épp csak a biztonság és kényelem miatt arad egész életében. egyik sem hízelgő rád nézve és megértem, h ramaty érzés. nem is értem, miért mondta ezt így el neked. ezzel fájdalmat okoz neked és ezt neki is tudnia kellett
2013. jan. 27. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
90%

Szia Bálint!

Bevallom őszintén, nekem nagyon rosszul esne, pláne, ha én viszont nagoyn szerelmes lettem volna, vagy esetleg még így 5 év után is.

2013. jan. 27. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 A kérdező kommentje:
A szeretsz? kérdésre mindig az a válasza, hogy persze, hogy szeretlek. Látom is, csak hát én sem úgy választottam nőt, hogy csak a feleséget lássam benne, vagy a gyerekeim anyját.
2013. jan. 27. 14:47
 6/33 anonim ***** válasza:
80%

Ne ess kétségbe. :) Én sem szerelemből mentem hozzá a jelenlegi férjemhez. Ettől függetlenül őszintén, tiszta szívből szeretem, tisztelem és becsülöm. Fantasztikus férjnek és apának tartom. Jóban-rosszban kitartok mellette. :) A szerelem csak egy ideiglenes "állapot" amely később átalakul egy olyasfajta szeretetté amelyet én úgy vélem csak azok tudnak igazán megérteni akik mögött már sok-sok év áll. :)

Ne hibáztasd azért mert nem volt szerelmes beléd, ettől még szerethetett őszintén! (ahogyan feltételezem most is teszi) Sok olyan pár van akik a szerelemtől elvakultan kötnek házasságot, majd az évek múltán ha halványul a rózsaszín köd, nem is értik mit keresnek a másik mellett!

Ha szeret Téged, csak ez számít! :)

2013. jan. 27. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
81%

Elárulom neked, hogy én sem voltam halálosan szerelmes a férjembe, mikor hozzámentem. Volt olyan, akibe korábban szerelmesebb voltam.

Azt nem tudhatom, hogy a te feleséged mit érez pontosan irántad, azt viszont biztosan tudom, hogy számomra a férjem a nagy Ő. Mi barátok voltunk mielőtt egymásba szerettünk és lassan alakult ki a szerelem részemről. Viszont bizton állítom, hogy erősebb bárminél a világon. Hidd el, a lassan kialakuló szerelem/szeretet, sokszor erősebbnek bizonyul, mint a hirtelen fellángoló szerelem.

2013. jan. 27. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
77%

Kedves Bálint, szerintem nincs okod elkenődni.

Velem és a férjemmel ugyanez a helyzet. Nem éreztem úgy, hogy belehalnék a szerelembe, mikor megismerkedtünk, vagy szembe kéne szállnom a családommal miatta, DE!

TUDTAM, hogy Ő egy nagyon jó ember, a lehető legcsodásabb férj lesz a világon. Vonzódom hozzá, tisztelem és szeretem, de ez egy felnőtt kapcsolat és nem egy fiatalkori belehalok a szerelembe érzés, ami mindig csak fájdalmat okozott.

Sok férfi sem úgy választ feleséget, hogy elveszik a legvadabb, legkívánatosabb nőt a világon, hanem akiben megbíznak és természetesen szeretik, de mégsem éri őket nagy csalódás pár év múlva. Ha Te így döntöttél, az már nagyobb baj, de szerintem az Ő érzései nem a szavaitól függnek, hanem attól, ami körülvesz Titeket a mindennapokban.

2013. jan. 27. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
74%
A szerelem egyébként is csak egy múló fellángolás.Nem tart örökké. Ennél sokkal erősebb a szeretet,megbecsülés és a ragaszkodás a másik iránt.Ha ez meg van nincs miért aggódnod.Te ismered a feleséged a hozzád való viselkedéséből letudod szűrni,hogy mennyire kitartó veled szembe.Amúgy én se voltam "halálosan" szerelmes amikor megismertem a férjem.Egyszerűen egy olyan társat találtam benne akivel el tudtam képzelni az életem.Mindenben kijövünk egymással és nem is tudnám elképzelni másvalakivel. Ez így jó.Nem kell ehhez "rózsaszín köd" Ez alapján mérlegeld a kapcsolatod.Ha tökéletes összhang van köztetek kár az ilyesmin aggodalmaskodnod
2013. jan. 27. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
59%
Na és ha szerelmes lett volna? Már úgyis elmúlt volna azóta.
2013. jan. 27. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!