Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Jogosan kérik, hogy kezdjek...

Jogosan kérik, hogy kezdjek "önálló életet" és ne otthon lakjak csak azért mert nekik így kényelmesebb lenne?

Figyelt kérdés

A ház ahol élünk, az apai nagyszüleimé volt, ők a telken egy különálló kisebb házban laktak. Édesapám halála után édesanyám összeállt egy férfival és született 4 féltesóm, én később megismerkedtem a párommal és született egy gyermekünk is. Ők a nagyobbik házban laknak, mi meg a nagyszüleimmel, illetve az utóbbi 2 évben csak a nagymamámmal a kisebbikben. A nagymamám halála után arra gondoltam, hogy tavasszal a kisebb házat felújítom (örökség+ félretett pénz) és tökéletesen alkalmas lesz arra, hogy ott éljünk a továbbiakban is a családommal. Erre most anyám élettársa elkezdett szervezkedni, hogy a kisebb ház az ő menedékévé alakuljon, mert elege van a zajból. Mikor szóltam, hogy ez nem így volt megbeszélve, ők anyámmal mindketten azt mondták, hogy ez őket nem érdekli, húzzunk el albérletbe vagy bárhová, mert ennyi idősen, családosan már nem otthon kellene terpeszkednem, hanem önálló életet kellene kezdenem külön a szülői háztól.

Ez nagyon rosszul esett, nem ezt vártem tőlük. Ráadásul ezek szerint simán kiraknának az örökségemből is, amit szerintem meg sem tehetnek.


2013. jan. 28. 08:05
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
23%

A ház tulajdonjoga a tiéd, viszont haszonélvezete anyádnak van rajta.

Anyád megteheti hogy kitesz téged onnan, te pedig eladhatod a házat vele együtt.

Én ezt a megoldást választanám, bár elég nehéz ingatlant haszonélvezővel együtt eladni.


Sajnos el kell fogadni hogy ilyen emberekkel nem lehet együtt élni.

A páromat is rávette az apja hogy újítsa fel a kisebbik házat a kertben és költözzünk oda.

Én hiába ellenkeztem ő belement, egy évet sem bírtunk ki a házacskában mert az apja ott fúrta ahol tudta.

Na miért? Hát mert neki is "menedékház" kellett, és így a hülye fia felújította szépen neki...

2013. jan. 28. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
100%

Most olvasom hogy anyádnak nincs ott haszonélvezete... hát mondd meg nekik hogy ha nem ülnek meg a seggükön, te rakod ki őket.

Ne viccelj már.

2013. jan. 28. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
100%
Tehát jogilag - rajtad kívül - senkinek semmi köze ahhoz a kis házhoz. Hát ez esetben én közölném velük, hogy jó lenne, ha nem pattognának és találnának ki bármit azzal kapcsolatban, amihez nekik semmi közük. A pasas pedig szokjon hozzá a zajhoz.
2013. jan. 28. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
100%
Mond meg nekik h ha ne pattogjanak mert különben te fogod őket kitenni őket.
2013. jan. 28. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
100%

ÁÁÁÁ , de imádom, hogy valaki más f…..val veri a csalánt! Költözzön albérletbe? Mikor 50 000 –től kezdődik egy egyszerűbb is , plusz másik 50 000 a fenntartása min.. Most amikor örül az ember, ha valami filléres rabszolgamelót kap. Gyerekekkel meg nem is nagyon tudnátok kapni ilyesmit. Nem tudom ide milliomosok, vagy olyanok írnak akiknek fogalmuk sincs a mai valóságról (pl.: „nagynyugdíjasok”) mert ők szoktak ilyeneket írni. Múltkor valamelyik írta is: Minek vettek fel hitelt az emberek, .........be kellett volna menni a Tanácsra (!!!!!!!) bérlakást kiutaltatni!!!! (OMG)



Szóval, semmiképpen se költözzetek el. A 4 puja az Ő döntése volt, nem csak a szociális támogatásokat kellett volna figyelembe venni. Nehogy már az Ő „érzékenysége” miatt kelljen utcára mennetek, ezt tudhatta előre, hogy ez lesz 4 ha négy gyereket vállalnak be.

2013. jan. 28. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
100%
A nagy haz is a nagyszuleiden volt akkor? Mert ha igy van, akar par even belul a tied lesz az egesz, en ugy penderitenem ki oket, hogy a labuk se erne a foldet. Tied a haz, es ok akarnak kirakni? Tied a haz es ok laknak a nagy hazban? Anyukad es elettarsa 12 evesen joforman kiraktak a hazbol? Ne haragudj, de milyen anya az ilyen? (Sajnos az enyem is kabe ilyen) Ha en a te helyedben lennek, es meg egyszer felhozna barmelyik is ezt az alberlet dolgot, megmondanam nekik, hogy jo lenne, ha ok keresnenek alberletet, mert ha tied lesz 100%-osan a haz, szeretned, ha a gyermekeid nagyobb szobaba koltozhetnenek. En kiraknam oket az tutkeraj. Ok kiraktak teged (eldobtak, mint egy rongyot a nagyszuloknek), tudjak meg ok is, milyen erzes az.
2013. jan. 28. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:

1 telken van a 2 ház...-ez okés

és te a teleknek és mind a két háznak a tulajdonosa vagy?


mert ez nem tiszta

2013. jan. 28. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
97%

Kedves Kérdező!


Mivel te vagy a tulajdonos, és haszonélvezete sincs anyukádéknak, ők jogcím nélküli lakók. Ügyvédi felszólító levében az ingatlan elhagyására felszólíthatók (ha ennek nem engedelmeskednek akkor után jön a polgári per, majd végrehajtó kilakoltatná őket). Ha el tudod viselni őket az ingatlanodban, akkor bérleti szerződésben kiadhatod nekik az ingatlan egy részét.


Ami lényeges, ha nem akarod kirakni őket, akkor a bérleti szerződés feltétlenül szükséges, mert különben lassan ELBIRTOKLÁSSAL TULAJDONVISZONYT SZEREZHETNEK 15 ÉV BIRTOKLÁSRA HIVATKOZVA!


"1959. évi IV. törvény a Polgári Törvénykönyvről


Az elbirtoklás


121. § (1)182 Elbirtoklás útján megszerzi a dolog tulajdonjogát, aki a dolgot sajátjaként ingatlan esetében tizenöt, más dolog esetében pedig tíz éven át szakadatlanul birtokolja.

(2) Aki bűncselekménnyel vagy egyébként erőszakos vagy alattomos úton jutott a dolog birtokához, elbirtoklás útján nem szerez tulajdonjogot.

(3)183

(4) Az ingatlan tulajdonjogát elbirtoklás útján akkor sem lehet megszerezni, ha az elbirtoklás feltételei csak a föld egy részére vonatkozólag állnak fenn, és a föld nem osztható meg.

(5) Ha az elbirtokló a tulajdonjogát az ingatlan-nyilvántartásba nem jegyezteti be, a tulajdonszerzésre nem hivatkozhat azzal szemben, aki az ingatlanon az ingatlan-nyilvántartásban bízva ellenérték fejében jogot szerzett.

122. § Az új birtokos saját elbirtoklásának idejéhez hozzászámíthatja azt az időt, amely elődjének birtoklása idején már elbirtoklási időnek minősült.

123. § Ha a tulajdonos menthető okból nincs abban a helyzetben, hogy tulajdonosi jogait gyakorolhassa, az akadály megszűnésétől számított egy évig az elbirtoklás akkor sem következik be, ha egyébként az elbirtoklási idő már eltelt, vagy abból egy évnél kevesebb volna hátra.

124. § (1) Az elbirtoklás megszakad, ha

a) a tulajdonos a birtokost a dolog kiadására írásban felszólítja vagy eziránt bírósághoz fordul,

b) tulajdonos a dologgal rendelkezik (112. §),

c) a birtokos a birtokot akaratán kívül elveszti, és azt egy éven belül nem szerzi vissza, illetőleg egy éven belül nem kéri a bíróságnál, hogy a dolog újabb birtokosa a dolgot adja vissza.

(2) Ha az elbirtoklás megszakad, a birtoklásnak addig eltelt ideje nem vehető figyelembe, és az elbirtoklás a megszakadást okozó körülmény elmúltával újból kezdődik.

"


Anyukádék hozzáállásuk után nem érdemelnek sok empátiát, de azért ha anyukádék távozása mellett döntesz, akkor a helyedben adnék nekik egy kis pénzt az ingatlan elhagyásáért.


Kikalkulálnám, hogy az állagmegóvó javításokon felüli beruházásaik mennyivel emelték az ingatlan mai pénzben számított értékét. Ha mondjuk 5 millió Ft-tal, akkor ha ezt leosztjuk az ottani tartózkodásukkal, tegyük fel 100 hónappal, akkor egy hónapra 50 ezer Ft jut. Ez esetben szerintem nem jár nekik semmi, úgyhogy nagylelkűen ajándékba adhatsz nekik 100 ezer Ft-ot, hogy könnyebb legyen nekik új otthont keresni.

2013. jan. 28. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
100%
Itt mind a két házrész a tiéd?
2013. jan. 28. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
100%
Ez nekem se tiszta . A kis ház a tiéd teljesen vagy a nagy ház is?
2013. jan. 28. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!