Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Jogosan kérik, hogy kezdjek...

Jogosan kérik, hogy kezdjek "önálló életet" és ne otthon lakjak csak azért mert nekik így kényelmesebb lenne?

Figyelt kérdés

A ház ahol élünk, az apai nagyszüleimé volt, ők a telken egy különálló kisebb házban laktak. Édesapám halála után édesanyám összeállt egy férfival és született 4 féltesóm, én később megismerkedtem a párommal és született egy gyermekünk is. Ők a nagyobbik házban laknak, mi meg a nagyszüleimmel, illetve az utóbbi 2 évben csak a nagymamámmal a kisebbikben. A nagymamám halála után arra gondoltam, hogy tavasszal a kisebb házat felújítom (örökség+ félretett pénz) és tökéletesen alkalmas lesz arra, hogy ott éljünk a továbbiakban is a családommal. Erre most anyám élettársa elkezdett szervezkedni, hogy a kisebb ház az ő menedékévé alakuljon, mert elege van a zajból. Mikor szóltam, hogy ez nem így volt megbeszélve, ők anyámmal mindketten azt mondták, hogy ez őket nem érdekli, húzzunk el albérletbe vagy bárhová, mert ennyi idősen, családosan már nem otthon kellene terpeszkednem, hanem önálló életet kellene kezdenem külön a szülői háztól.

Ez nagyon rosszul esett, nem ezt vártem tőlük. Ráadásul ezek szerint simán kiraknának az örökségemből is, amit szerintem meg sem tehetnek.


2013. jan. 28. 08:05
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
100%
A kérdező #9-es hozzászólásban egyértelműen leírta, hogy ő a tulajdonos, nincs haszonélvező. Korábban pedig 50-50%-ban az apai nagyszülők, egyik apai nagyszülő halála után lett 50%-ban tulajdonos, majd a másik apai nagyszülő halála után 100%-ban.
2013. jan. 28. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
96%
Akkor nem értem, hogy felnőtt , gyereket szült nő, hogy eshet kétségbe mikor bármikor kiteheti a 2 hálátlan senkit a 4 fattyukkal együtt.
2013. jan. 28. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 A kérdező kommentje:

Igen, ezek szerint, kitehetném őket, már csak az a kérdés, hogy a lelkiismeretemmel hogy számolnék el, mert akkor magukkal vinnék a semmibe a 4 féltesómat is, mert még nem nagykorúak. Szerintem anyám fizetéséből+ a segélyekből nem jutna még lakbérre is.

A féltestvéreim meglepően normálisak, talán pont azért, mert a nagyszüleim velük is rengeteget foglalkoztak, a legkisebb meg sokáig velem volt itthon amíg a fiammal itthon voltam.

Jó is lenne, ha minden olyan egyszerű lenne, mint amilyennek tűnik, de sajnos nem az.

2013. jan. 28. 11:46
 24/30 anonim ***** válasza:
100%

Lehet hogy nem raknád ki őket, de attól még tisztázhatnád hogy meg fogod tenni, ha nem maradnak nyugton.


Amilyen a hozzáállásuk, lehet olyan választ fogsz kapni hogy egyből meggondolod magad.

2013. jan. 28. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
97%

Nem kell őket kirakni, csak megtanítani nekik, hogy hol a helyük. Kihasználják , hogy nem tudod a jogokat és lenne egy kérdésem.

Neked minek számít feléjük a lelkiismereteddel, ha simán kiraknának 1 gyerekkel terhesen egy albérletbe , csak mert egy betolakodó nem bírj elviselni a "zajt" amit ő dugott össze?

El kéne kezdeni a saját 1 szem életeddel foglalkozni, nem másokra tekintettel lenni, akik szerint megfagyhatnál az utcán.

2013. jan. 28. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:

köss velük egy olyan bérleti szerződést amiben csak azt vállalják a lakhatás fejében fizetik a saját rezsijüket


Anyukáddal és a 4 gyerekre vonatkozólag

azt a pasit meg jelentsd ki onnan


és mind ezt ügyvéd előtt h tudják h neked mihez van jogod és nekik mihez nincs

2013. jan. 28. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
100%

Te vagy a tulaj mond meg hogy ha patognak kirakod öket,

vagy albérleti dijat kérsz tölük.

Amúgy komolyan kérdezd meg anyádat hogy ha lerobban fizikailag mert már nem fiatal ki fog neki segiteni az évek óta munkanélküli párja vagy a 4 kiskorú gyerek....

Te jelented neki a biztos hátteret nélküled szó szerint hajléktalan lenne szóval állitsa le magát föleg a párját akit elsőnek fogsz kiteni.

2013. jan. 28. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
100%

Agyam eldobom, hogy ilyen emberek vannak!

Én azért kicsit megszorongatnám őket, hogyha sokáig pattognak, akkor mehetnek amerre látnak.

A pasi lenne az első, akit kitennék, az tuti!

És olyan széles lenne a mosoly az arcomon, hogy körbeérné a fejemet! :D

2013. jan. 28. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
100%
Kerdezed, hogy szamolsz el a lelkiismereteddel: Te a feltesoid es anyad oldalara gondolsz. De nekem a te gyermeked felol jutott ugyanez az eszembe. Persze el van o veletek a kis lakasban, de lehetne nagyobb szobaja, azonkivul, mintha azt irtad volna, hogy kisteso tervben van. Mekkora az a kis haz? Kenyelemsen elfernetek 5-en? Nem hiszem. A tied a nagy haz, megis te szorongsz abban a -bocsanat, hogy igy irom- lyukban? A tesoid miatt aggodsz, tudom, ok nem tehetnek az egesz helyzetrol. De most mar jojjon el az ido, mikor a sajat gyerekeid erdekeit helyezed eloterbe. Ha ti elfernetek a kis lakasban 5-en, ok is el fognak ferni. Ugyanis en szorgalmaznam a helycseret. Megiscsak a te hazad. Ha azt mondod, lenne most penz a kis haz felujitasara, told meg egy kis penzzel, s epitsetek egy plusz szobat hozza, akkor mar biztos el fognak ferni anyukadek a kis hazban. A te gyerekeidet nezd, ne az oveit. A te es csaladod kenyelme a fontosabb, nem az ovek. Ha nem tetszik, lehet albit fuzetni. Lehet, hogy szemet vagyok, de addig nyaggatnam oket, amig nem lepnek ugy, ahogy nekem tetszik, ha kell, pokolla tennem az eletuket. Ha nem lepsz, vilag eletukben ott fognak lakni, soha nem lesz a tied a haz, le fogjak lakni, mert nem az ovek, nem erdekuk, hogy vigyazzanak ra.
2013. jan. 30. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:
Mi lett veletek, kérdező?
2013. júl. 7. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!