Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Apa eltűnt, egyszer majd...

Apa eltűnt, egyszer majd megjelenik. Hogyan védjem magunkat?

Figyelt kérdés

Másfél éve láttuk utoljára, de előtte is max 3-4 havonta pár órára. Az utolsó beszélgetéskor azt mondta, hogy ne keressem, majd ő fog minket keresni, ha úgy gondolja, hogy kellünk (pontosabban a gyereke) neki. Most újrakezdi az életét és majd ha minden szép és jó, és máshogy gondolja, mint most, majd akkor megjelenik.


Lehet, hogy ez az idő sosem jön el, de lehet, hogy egy, két vagy akár 10 év múlva hirtelen előkerül.


Mivel nem tudom kiszámítani, hogy mit akar és mi lesz, ezért szeretnék felkészülni, hogy ha majd jönni akar, akkor ne tudjon nekünk ártani. Jönni persze jöhet, de elvenni a gyereket vagy jogokat támasztani velünk/vele szemben nem fogom engedni...


Mit tegyek? Hogyan készüljek fel?


A gyerektartást (havi 20 ezer ft) pontosan utalja minden hónapban.


2013. jan. 28. 14:08
 1/10 anonim ***** válasza:
Volt gyermekelhelyezesi per?
2013. jan. 28. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Igen, nálam van elhelyezve (én vagyok a kizárólagos gondviselő) neki pedig kéthetente van kijelölve a láthatás. Ebben nem volt vita. Le akart lépni és felőlem jöhetett volna bármikor, ő nem él vele :(


Valaki homályosan említette, hogy ha az apa egy évig egyáltalán nem él a láthatásával, akkor lehet valamit tenni, hogy ennek nyoma maradjon és utána ne követelhesse a gyereket magának soha.

2013. jan. 28. 14:19
 3/10 anonim ***** válasza:
0%

ha rendesen fizet akkor mi a gond ????

mitől akarod védeni a gyereket ?

vagy magad ?

mennyi idős a gyerek/gyerekek ?


láthatásra el kell engedned ha megjelenik ez az apa joga


max annyit tudsz tenni h a gyámügyön szólsz h pl: fél éve nem jött láthatásra tess feljegyezni és ezt félévente ismétled


még egy ha nem fizetne rendesen akkor is kötelességed elengedni a gyereket a láthatásra !!! mert h a kettő nem függ össze

2013. jan. 28. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Nálunk kb. ugynez a helyzet, ő csak szülinapokon kerül elő, évi háromszor, néhány órára.


Azt gondolom, az ilyen ember, nem érdeklik a gyerekei, sem a gyereke fájdalma, tudomást sem akar róluk venni. Ha csak elperelni szeretné őket, akkor azt csak bosszúból tenné, viszont ezekkel a paraméterekkel nem menne semmire.


Írjál neki időnként, hogy mi van a gyerekekkel, nem ezt javasolta az ügyvédem, egy darabig írtam is, aztán arra sem jött reakció, úgyhogy már nem írok.

2013. jan. 28. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

"Valaki homályosan említette, hogy ha az apa egy évig egyáltalán nem él a láthatásával, akkor lehet valamit tenni, hogy ennek nyoma maradjon és utána ne követelhesse a gyereket magának soha."


Ilyenkor lehet beadni a birosagra egy uj kerveny, az apa szuloi jogainak megszuntetesere, ami a kapcsolattartas megvonasaval is jar, ellenben a tartasdij fizetesi kotelezettseget nem erinti.

2013. jan. 28. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
61%

Ugyan már!

Te vagy a kizárólagos gondviselő, pontosan utal. Akkor mit is akarsz kiharcolni? Hogy a gyerekeknek ne hiányozzon az apjuk, ne szeressék és ne foglalkozzanak vele, csak Veled??

Szerinted az nem jelentene még nagyobb traumát a gyerekeknek, ha később kiderülne, hogy az anyjuk ügyködésére az apjuk, ha akarna se mehetne??

2013. jan. 28. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

5-ös köszönöm erre gondoltam. De az elrettent egy kicsit, hogy ezt fél évente kell benyújtani. Azért félévente nem szeretnék ezzel foglalkozni.


A többieknek: azt hiszem egyértelműen fogalmaztam. Felőlem jöhet bármikor, eddig is jöhetett volna. Sőt én hívtam mindig, könyörögtem, hogy ne hozzon semmit, ne törődjön semmivel, csak jöjjön és legyen a gyerekkel. De mint kiderült ez neki csak nyűg volt és zaklatásnak vette, ha hívogattam.

Ezek után nem akarom, hogy x év múlva majd gondol egyet és úgy dönt, hogy hirtelen mindent akar. Láttam már ilyent. Hogy sok év hallgatás után megjelenik az apa tele zsebbel, magához édesgeti a gyereket és elveszi, de csak státusszimbólumnak kell, nem szeretetből. Ezt belőle is kinézem. Hogy 5-10 év múlva, amikor majd felsővezető lesz, egy rakás pénzzel (mert most azért ment el, mert mi csak kötöttséget jelentünk és miattunk nem tud meggazdagodni, érvényesülni meg persze megismerkedett egy nála húsz évvel idősebb sikeres cégvezető nővel...), szóval majd sok év múlva, amikor már kellőképpen meggazdagodott, akkor majd hirtelen úgy dönthet, hogy a pénze meg a karrierje mellé felmutatja a gyereket... ugyanezt végignéztem anyukám barátnőjénél sok évvel ezelőtt (ott oda-vissza mentek a gyerekrablások)...


Másrészt meg egy hirtelen a semmiből felbukkanó apa nem hiszem, hogy olyan nagyon jót tenne egy gyereknek. 5 és fél évesen csak a régi fényképekről ismeri...ha előkerül majd 7 vagy 10 éves korában, vagy 15 éves korában, akkor vajon nem fog nagyon megzakkanni szegényem...hogy lehet ezt feldolgozni?

Tekintettel arra, hogy egyetlen képeslapot, telefonhívást, egyetlen percet, semmit nem hajlandó rá áldozni (a gyerektartást is csak azért fizeti, mert bíróság kötelezte rá), úgy gondolom, hogy nincs joga csak úgy a kénye-kedve szerint feldúlni az életünket majd akkor, amikor ő jónak látja.

És igen azt hiszem jogos a félelmem, hogy sok év múlva, amikor én még mindig egy szegény kis tanárnő leszek és lehet éppen nem is lesz a legharmonikusabb az éppen kamaszodó fiammal a kapcsolatom, akkor majd megjelenik a sikeres, gazdag apa és mindent tarol...


Aki egy kicsit is empatikus az érti miről beszélek.

2013. jan. 28. 20:12
 8/10 anonim ***** válasza:
értem..a gyerekeim apja, ugyanezt csinálta. Időnként felbukkan, az sem tudni miért, de az móka és kacagás aza pár óra. Ja igen, a szülinapok...azt nagyon suámont tartja, a karácsonyt meg elfelejtette valamiért.
2013. jan. 28. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nem kell felevente. Azt irtad, masfel eve nem lattatok. Holnap mar meg is irhatod a beadvanyt.
2013. jan. 28. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm.
2013. jan. 29. 03:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!