Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Sértődés és megbántás nélkül...

Sértődés és megbántás nélkül hogyan lehet egy kellemetlen helyzetet kezelni, elintézni? Arról van szó hogy olyan helyre menni ahol kellemetlenül érezzük magunkat. Többi lent.

Figyelt kérdés
16 hetes kismama vagyok és anyóshoz nem akarok járni,mert szoba kutya van,ami veszélyes a magzatra is,toxoplazma betegséget okozhat,meg a rettentő szagokat sem bírom ami evvel jár,a földre pisik,stb,ezért borzalmas szag van mindig hiába törlik fel,na meg a kutyának is van egy olyan szaga amitől felfordul az amúgy is érzékeny gyomrom,főleg ha éppen enni is kell,arról nem is beszélve hogy folyton kutyaszőrt találok az ételben,múltkor is,de aztán nem ettem tovább,de ezért egész este forgott a gyomrom emiatt.most betelt a pohár és eldöntöttem nem megyek mostanában,de ha kérdezik,nem akarom megsérteni se hogy miért nem megyek,de a babát sem fogjuk vinni oda.Párom már szólt a kutyáért,hogy szőr van,büdös van,tüntessék el,nem eszünk ott többet,meg ha baba lesz oda nem visszük,de ebből is 2 hét harag lett,sértődés,de én oda nem tudok menni így,egyébként rendesek,nem akarom megbántani sem őket,ahogy a párom sem megint.
2013. jan. 25. 15:15
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
83%

Orvos eltiltott az állatoktól.

Orvosnak meg ugye nem lehet ellentmondani...

2013. jan. 25. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
86%

Mert minden a kutya hibája... :) Van két kutyám, hol bent vannak, hol kint. Még is szobatiszták, rend van és tisztaság, pláne ha jön valaki és nem alap a kutyaszőr a kajában. A szag sem feltétlenül kutyával jár, nálunk az sincs, pedig évi egy fürdetésnél nincs több. Ez igényesség kérdése! Nem a kutyát kell meneszteni, hanem anyóssal megértetni, hogy nem egészséges ha mindenbe belemászik, belenyal a kutya, ha a szoba közepére ürít és stb. Ergo a felelős kutyatartást kell vele megtanítattni, nem pedig a kutyát meneszteni, mert nem az ő hibája, hogy olyanok a körülmények amilyenek.


Egyébként pedig nem egy kismama ismerősöm kutyázott a terhessége előtt, alatt és után is, még is egészséges babának adtak életet, tehát kétlem, hogy ez olyan nagy izé lenne. Nem a kutyát kéne utálni, az a helyzet, mert nekem egyértelműen az tűnik ki ebből, hogy amúgy minden rendben lenne, csak az a "dög" ne lenne ott...

2013. jan. 25. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
80%

Szegény kutya nem tehet róla, hogy igénytelen emberek között kell élnie. Dobják ki, mi? Pff.

Inkább takarítsanak, és ügyeljenek rá, hogy a konyhába ne menjem be.

2013. jan. 25. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
a konyhába ürít,nem a szobában és evésnél is ott ugrál köztünk,rázza magát,szőre repül.Nem vagyok tiltva a kutyáktól,de inkább védekezek .Nem a kutyával van a bajom,de nekem ez az enni való közelében nem helyén való,egy terhes pedig a szagokra sokkal érzékenyebb,mint alap esetben.Az zavar hogy őket ez nem zavarja hogy így élnek és amikor szóltunk is mi voltunk a hülyék.A kutya ki sincs víve,talán havonta egyszer egy séta.nem tudok úgy enni ott hogy a kutyaszőrt szedegetem a kajából,ha épp nem látják,ha pedig igen,akkor megeszem,amitől aztán felfordul minden ember gyomra.én egyébként szeretem a tisztaságot,folyton takarítok.
2013. jan. 25. 15:41
 5/11 A kérdező kommentje:
azt hogy dobják ki,úgy értettem a teraszon lakjon legalább nyáron,vagy legyen szoba tiszta.a konyhában és étkezőben van tartva a kutya.
2013. jan. 25. 15:43
 6/11 anonim ***** válasza:
17%

szerintem sem a kutyával van a baj,hanem ahogy tartják.Nekünk is van a lakásban,évi egyszer talán bepisil,de az általában a mi hibank,és nem viccelek,a kutyának "buntudata"van utána...Sosincs kutyaszor a kajaban,büdös sincs,max,ha véletlenül nem cserelunk álmot a horcsogok alatt időben.

Mikor megszületett a kislányunk,ki akartuk tiltani a szobából,szerencsére nem tettük,így ő nem utálja a gyereket,a kicsi pedig nem bántja a kutyát...

szóval ne azzal kezdjetek,h "az a büdös dög az oka mindennek",hanem azzal,hogy legyenek szivesek nevelni egy kicsit,a baba érdekében

2013. jan. 25. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
19%

Először is, vegyél levegőt, mert neked is és a magzatnak is kell. :) (Majdnem egy mondatba írtad le az egész sztorit.)


Aztán: kellemetlen helyzetek elintézésénél mindig előfordul az, hogy valaki megsértődik, általában az, akinek az akaratát áthúzzák azzal, hogy nemet mondanak. Értsd: az anyós.


Nem kell védekezni ezerrel, nem kell hisztit csapni, hanem egyesesen meg kell mondani azt, amit ide leírtál: büdös, nem bírod a szagokat, rosszul vagy, nem akarsz odamenni. Valamint az orvos sem ajánlja (vagy mondd azt, hogy megtiltotta).


Ha tetszik, tetszik, ha nem, nem. Az már nem a te dolgod, hogy ki miért sértődik meg.

2013. jan. 25. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
87%

Szerintem neked nem a kutyával van bajod. :)


Egyébként toxoplazma fertőzést macskák okozzák. ;)

2013. jan. 25. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
50%

Vettél levegőt ahogy írtad a szöveget?


Az utcára hogy mersz kijárni? hisz mindenki tüsszentése meg kröhécselése benne van a levegőben...Azért ne tartsd majd hipóban a gyereket, mert marha sok gondod lesz vele a minden 2. heti betegségben...

2013. jan. 25. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
0%

ez elég gusztustalanul hangzik

én nem tudnék kutyát lakásban tartani, de amit leírtál az nem a kutyus hibája.


Nyugodtan mond meg, hogy miért nem mész

nyilván nem fog neki leesni, hogy igazad van, de ne törödj vele. Kitalálsz egy sztorit, hogy a doki eltiltott az állatoktól, mert még nem estél át toxoplasmán, bla bla. De ha meg lesz a baba, akkor mit mondasz.

Mondjátok el az igazat, de jobb, ha a párod mondja el egyedül.


Egyértelmű, hogy egy anya a gyermekét védi, lehet hogy nem toxoplasmát kapsz el, de az ürülék biztos, hogy terjeszti a bacit.


s én tuti nem vinném oda a gyerekem se pocakban, se pocakon kívül, s ez nem azt jelenti, hogy bura alatt tartom a gyereket, ez egy, alap higiénia, ennyi

2013. jan. 25. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!