Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Akkor ugye nem keresztelik...

Akkor ugye nem keresztelik meg a babát, ha a szülőknek nem volt templomi esküvőjük?

Figyelt kérdés
2009. szept. 2. 11:48
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
60%

Szia!


Ez ettől független. Viszont a szülőknek megkeresztelkedve kell lenniük.

2009. szept. 2. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
És ha csak egyik van? Mert a másik más vallású?
2009. szept. 2. 11:51
 3/14 anonim ***** válasza:
93%
Nekünk nem volt templomi esküvőnk, és ugyan meg vagyunk keresztelve a párommal, de erről semmilyen igazolást nem kértek a gyerekeim keresztlőjén, elhitték az első szóra. Igaz, ez már 32 ill. 29 évvel ezelőtt volt.
2009. szept. 2. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
91%

Barátnőméknek is megkeresztelték a kislányát, attól függetlenül, hogy ők egyáltalán nem házasok, de mind a ketten meg vannak keresztelve. Bár az atya húzta a száját és tette a megjegyzéseket, próbálta őket házasságra beszélni, de mai napig még eljegyzés sem történt, pedig a keresztelő vagy fél éve volt.

Szóval a lényeg, hogy legyetek megkeresztelve, a többi nem lehet akadály.

2009. szept. 2. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
80%

Nos, a keresztelőn a szülők fogadalmat tesznek, hogy gyermeküket az egyház tanításai szerint nevelik.

Ez a fogadalom kérdőjeleződik meg, ha a szülők nem kötöttek egyházi házasságot (hiszen maguk sem élnek az egyház törvénye szerint).

De ilyenkor a nagyobb jó érdekében (a gyermek üdvössége) általában eltekintenek a hiányosságoktól, ha egyébként megvan a szándék a szülők részéről a keresztény hitben való nevelésre.

2009. szept. 2. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
84%

Szerintem sok mindentől függ.

Vallástól, sőt, a paptól is.

Mi katolikusok vagyunk, és csak úgy keresztelték meg a gyereket, hogy bevittük a házassági anyakönyvi papírunkat, ill. ha nem lettünk volna mindketten katolikusok, nem keresztelték volna meg. A paptól is függ. Van, aki ugyan katolikus, mégis lazábban kezeli ezeket a dolgokat.

2009. szept. 2. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
84%

11:59-es vagyok!

Azt elfelejtettem hozzátenni, hogy a barátnőm katolikusok. Én bár meg vagyok keresztelve, más vallású vagyok, és szoros családtag sem vagyok, emiatt nem lehettem keresztszülő, bár hivatalosan megfeleltem volna.

Mi úgy döntöttünk a párommal, hogy bár mind a ketten katolikus nevelést kaptunk, református templomban fogjuk keresztelni a gyermekünket, mivel jóval meghittebb a szertartás és a lelkipásztor sem olyan "kötekedő", ha szabad így fogalmazni, "lazább" a református rendszer, mint a katolikus.

2009. szept. 2. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
94%
ha csak egyik szülő keresztény és ő kéri a gyermek megkeresztelését, akkor megkeresztelik.
2009. szept. 2. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Megnyugodtam :) Én református vagyok,a párom nem tartozik egyik felekezethez sem, de kiskorától fogva az adventista gyülekezetbe járt, és ha meg akar keresztelkedni, akkor oda fog. Az egyházi esküvőről próbálom meggyőzni (reformátusoknál lenne), azt hiszem benne van - de sosem lehet tudni mi üt bele :P-. Nos, ha nem baj, hogy csak egyik van megkeresztelve közülünk akkor semmi baj :)
2009. szept. 2. 12:07
 10/14 anonim ***** válasza:
85%
A 12:01-hez csak annyit, hogy ha valóban így volt- és miért ne lett volna így, nem kételkedni akarok a szavaiban, a pap több szabálytalanságot követett el.
2009. szept. 2. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!