Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Ha az egyik fél római katoliku...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha az egyik fél római katolikus, a másik görögkatolikus, lehet egyházi esküvőjük?

Figyelt kérdés
2010. jún. 27. 14:37
 1/10 anonim ***** válasza:
Persze, mivel a görög katolikusok is a római egyházhoz tartoznak, csak a szertartásrendjük különbözik.
2010. jún. 27. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Persze.

De úgy tudom, mivel a római katlikus az "erősebb", így a római katolikus templombe kell tartani az esküvőt.

Egyik ismerősömnél legalábbis így volt.

2010. jún. 27. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Lehet, mivel egy vallásról beszélünk, és nem két külön vallásról.
2010. jún. 27. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Elég, ha egyik fél katolikus. A másinak nem kell megkeresztelkednie. Hivatalosan. Csak sokszor szivatják ezzel az embereket.
2010. jún. 28. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:

na ezét jó a vallás, hogy ellentéteket szüljön.

már nem csak a népek közt, hanem az otthonodban is, és a családodat is szelektálja.

2010. júl. 4. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

akár református és katolikus is tarthat esküvőt..

egyébként szerintem papnál érdeklődjetek, hogy mik a teendők..

2010. júl. 4. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Olyan nagy különbség van a két vallás között, hogy ekkora gondot okozzon?
2010. júl. 4. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Lehet. Több lehetőség közül választhatsz. Vagy az egyik fél áttér a másik vallására, és akkor a domináns vallás szerint lesz meg a szertartás, vagy én voltam már ökumenikus (jól írom?) esküvőn, ahol a római kat. templomban a szertartás közösen, együtt vezette le a róm. kat. és a református pap. Érdekes volt!
2010. júl. 4. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

jó fej a pap, és lesz*rja ki honan jött :)


de komolyan, ha az egyik egyház mellett döntenek, tuti találnak lyan papot aki összeadja őket.

2010. júl. 5. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Ahogy az első kettő válaszoló is írta: minden további nélkül lehet egyházi esküvőjük. Ugyanarról a felekezetről van szó, csak más rítusról.


Mit értetek amúgy azon, hogy "domináns" vallás? Nem tudom értelmezni ezt a kifejezést.

2011. febr. 7. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!