Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek felvegyem a telefont?

Mit tegyek felvegyem a telefont?

Figyelt kérdés
na szal a szüleim külön élnek mert apám ALKOHOLISTA. Én nem nagyon birom öt de ha itt ott felhiv akkor azt a kéztetést érzem hogy fel kell vennem és ha felveszem akkor anyám álandóan veszekszi.
2008. jún. 3. 15:40
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Vedd fel a telefont ha ugy erzed! Az Edesapad. Lehet, hogy alkoholista de ettol meg vannak erzesei es az, hogy keres azt jelenti, szeret es gondol veled.

Apad beteg, nem lenezendo. Sajnalom.

Edesanyad meg gondolom mar belefaradt az egeszbe es felt.

Az Apam nekem is ivott. Elvaltak. Soha nem ereztem, hogy torodik velem. Olyan 40 eves kora korul jott ra, hogy apa- abbahagyta az alkoholt. Nekem az mar keso volt. 49 volt mikor egyik naprol a masikra elment kozulunk.

Vedd fel a telefont es ne hagyd magara!

2008. jún. 3. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Azért attól függ, hogy miért hív. Az alkoholizmus nem egy olyan betegség, mint pl egy rák. Sajnálom, én nem tudom elnézni az alkoholisták húzásait. Gondolom az első válaszoló is tudja, hogy mi mindent tönkre tud tenni a pia.. sztem ne anyukád miatt ne vedd fel a telefont. ha amúgy szívesen beszélsz vele és tényleg szeretetből, esetleg a lelkiismeretfurdalása miatt hív, akkor oké, de ha azért, hogy ossza neked az észt, inkább sztem ne vedd fel.
2008. jún. 3. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Első hozzászóló vagyok. Arra nem gondoltam, hogy esetleg észosztás miatt hivna Apád...ebben igaza van az utánam szólónak. Vagy azért hogy undoritó legyen...ebben az esetben én is mellőzném. De ha azért hiv, mert hiányzol neki, az megint más. A szitut te ismered.
2008. jún. 3. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
a multkor is felvettem de csak kérdi hogy hogy vagyunk meg hiv nyársalni amire meg nekem nincs kedvem de nem merem neki megmondani inkáb csak halasztgatom. lEHET HA MÉG KEDVEN IS ELNNE ANYÁM nem engedne
2008. jún. 3. 17:17
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

En elmondanam neki, hogy szivesen mennel, de zavar az alkohol. Anyukadnak meg meg kellene ertenie, hogy akar tetszik, akar nem, o valasztotta az Apadat, hogy az Edesapad legyen.

Emlekszem nekem is nehezemre ment huszonevesen, hogyelmenjek Apammal nyaralni egy hetre - kulonosen, mert hidegrazott a felesegetol - de elmentem. Igy utolag, nagyon jol tettem. Csak Apamra figyeltem ...

Nehez ez. Nagyon megertelek. Sosem tudhatod, hogy a dontesed a jelenben mennyire helytallo a jovoben.

Bar az en Anyam SOHA nem mondta, hogy ne menjek. En mentem. Apam engem, soha nem bantott.

2008. jún. 3. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
100%
Ezek szerint apád jó szándékkal hív. Szerintem meg kéne mondanod édesanyádnak, hogy ha ő már nem is szereti, neked akkor is az apád. Lehet hogy megváltozna az öreg, ha érezné, hogy valakinek a szemében még ér valamit. Nehéz eset az alkoholista ember, de ha tényleg jók a szándékai, ne utasítsd vissza, mert lehet hogy csak még mélyebbre taszítod. Ha pedig elmész, és nem tud viselkedni, hát akkor többet ne menj. Egy próbát szerintem megér, mindenkinek jár egy esély.
2008. jún. 4. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is tartsd vele a kapcsolatot, ha rendesen viselkedik.

Lehet, hogy ez fogja megállítani a lejtőn. Míg, ha nem...

Magyarázd ezt el anyukádnak is.

De arra figyelj, hogy nehogy pénzt akarjon tőled.

2008. jún. 4. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!