Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek anyósom kiállna...

Szerintetek anyósom kiállna mellettem a fiával szemben ebben az esetben?

Figyelt kérdés

Egyre jobban megromlik a kapcsolatunk a férjemmel és mindez anyósom szeme láttára történik, mivel egy házban élünk. Tehát nem mondhatja azt sem, hogy én eltúlzom a problémát, mert őt is bántja, hogy a fia így viselkedik és szerintem tudja, hogy nem sokáig fogom ezt elviselni tőle.

Van egy kisfiunk, aki miatt főleg nem tűröm már sokáig az örökös kötözködését és kocsmázását. Nem issza részegre magát, de megiszik egy-két sört, elhaverozik órákat majd hazajön és elvárja, hogy mindenki örüljön neki. Mikor egyébként is alig látom a munkája miatt, még a szabadideje nagy részét is a kocsmában a haverokkal tölti, és sokszor ilyenkor hazudik, hogy máshol volt, de mindig lebukik.

Látom az anyján is, hogy bántja, amiért így viselkedik velem és a fiával, egyébként pedig nagyon szereti a gyerekét és végül is engem is, már ha itthon van, hogy ezt ki is mutathassa.

Egyéb problémáink is vannak, amiket most nem akarok részletezni, de komolyan megfordult a fejemben a válás gondolata, vagy legalább is a különköltözésé, hogy észrevegye végre magát. Gondoljátok, hogy ha ez bekövetkezne, akkor anyósom mellém állna? Tudom, hogy látja és úgy is gondolja, hogy ez így nagyon nincs jól, de mégiscsak a fia.


2013. jan. 29. 14:19
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
55%

Anyósod nem állna melléd,ha úgy döntesz,hogy elhagyod a fiát.Erre ne is számíts!Nincs az az anya,aki egy idegent támogatna a fiával szemben.

Ha elszánod magad a döntésre,akkor más támogatókat kell találnod,vagy egyszerűen a sarkadra állni,és megtenni a szükséges lépéseket.

2013. jan. 29. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Akkor sem, ha látja,hogy tönkremegyek mellette? Nem kell, hogy támogasson, csak nem akarom, hogy a végén még én legyek a szemét, aki elhagyta az ő drága kicsi fiát!
2013. jan. 29. 14:32
 3/13 anonim ***** válasza:

Ha normális anyósod van akkor kiáll melleted,te ismered őt.

Ilyen esetben anyósom mellém állna ez tuti,hisz kissebb dolgokban is melletem áll ahogy anyum is a férjem pártjára áll ha ugy érzi neki van igaza.

2013. jan. 29. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Beszélj először az anyósoddal négyszemközt. Kérdezz rá, látja-e a problémákat, van-e ötlete, hogyan lehet ezen változtatni. Végül kérdezd meg, ha ő lenne a te helyedben, mit tenne. A férjedet ebbe egyelőre ne avasd be.
2013. jan. 29. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
72%

Szerintem beszélj anyósoddal, hogy téged ez bánt és megoldást keresel. Mégiscsak régebbóta ismeri a fiát, adjon tanácsot. Ő látja folyamatában, hogy mióta van ez. Mióta megszületett a gyerek? Nem lehet, hogy elhanyagoltad a gyerek után? Tudom, nem könnyű szoptatás, nemalvás és házimunkák mellett szexistennőnek is lenni, de ők ezt nem érik fel ép ésszel néha.

Adjál neki feladatot, hogy jöjjön haza meló után, mert szükséged van rá x feladathoz. Legyen tényleg valami és ne hülyeség, hanem ami tényleg fontos és nem kamunak tűnik. A lényeg, hogy aznap annyira gyorsan haza kelljen érnie munka után, hogy ne legyen ideje kocsmázni és józanon érjen haza. Legyen jó estéje. Klassz kaja, gyereket tuningold fel, hogy apa jön, de örülünk, ja, bízd rá a fontos dolgot (leszakadt polc vagy bármi, légy kreatív), legyél csini és mindezt úgy, hogy ne legyen túl feltűnő. Érezze jól magát köztetek. Vacsi közben ne a szaros pelusokról mesélj neki. Anyósoddal beszéld meg, hogy mozijegyet ajándékozzon nektek valentin napra (gyerekfelügyeletet vállalja), persze a jegyeket fizesd te, csak anyósod legyen az álca. De te ismered a szitut, bevallhatod, hogy te akarsz vele kettesben lenni és kész.

Idézd fel, hogy milyen volt vele még mikor nem ivott, mit szerettél benne, miket csináltatok közösen stb.

2013. jan. 29. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
79%

Szerintem is anyósfüggő... Az én párom édesanyja is sokszor nekem ad igazat, és ezt nem titkolja el a fia elöl sem!

Attól is függ, hogy Neked milyen a kapcsolatod az anyóssal.

De az jutott eszembe először is, hogy:

1, Leültél, és megbeszélted ezt már a pároddal? Ahol nem egymás szemére vetitek a hibákat, hanem megoldást kerestek? Persze ilyenkor fel lehet vázolni azt is, hogy mi történik a kapcsolatotokkal, ha bizonyos feltételek nem teljesülnek (türelmi idő, mit kell tenni a feleknek -- mindkettőnek!!!)! De fontos, hogy mindezt megbeszélni és megoldani akarjátok, ne vitázni!

2, Ugyanez anyóssal! Meg lehet kérdezni, hogy mi a véleménye a helyzetről, hogyan tudnátok ezt közös erővel megoldani úgy, hogy mindenkinek jó legyen! Általában az anyósok annak örülni szoktak, ha segítséget kérsz tőlük! De hangsúlyozom még egyszer, ez anyós és kapcsolatfüggő!


Ha már a fentieken túl vagy, akkor annak eredményével lehet újragondolni a kérdést :)


Sok erőt és sikert kívánok! Ha szeretitek egymást, akkor meg tudjátok menteni a kapcsolatotokat!

2013. jan. 29. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is beszélj vele. Bátyámék is édesanyánknál éltek, az ő házasságuk is ráment, bátyám hibája volt (hasonló sztori) Volt egy párhónapos időszak amikor sógornőm élt anyukánknál a gyerekekkel. Anyukám is szereti a testvérem, de nem volt vak, és az unokák érdekét nézte. Nem rakta ki természetesen a bátyámat, ő ment el magától. A sógornőmnek pedig felajánlotta, hogy maradjanak még egy ideig. 3 éve váltak bátyám most kezd rájönni, hogy mit veszített, de közben sógornőm talált olyat aki megbecsüli.
2013. jan. 29. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Szerintem hosszú távon nem. Itt nem kis dologról beszélünk.Én ezt tapasztalatból mondom. Az egyik tesóm ilyen, huszonévesen is csak a haverok és buli érdekelte, de összejött a feleségével és a semmire szültek egy gyereket. Akit imádok és ma már 12 éves.De még ma is sokkal fontosabb neki a kocsma, a buli, a sör. A szabadidejét nem otthon tölti, mindig van kifogás. Ha otthon van akkor a haverokkal főz. A sógornőmre csak azt tudom mondani hogy jó nagy h.ülye, én már rég ott hagytam volna. Anyukánk az nagyon jó fej, már vagy ezerszer kiosztotta hasztalanul a tesómat.1-2 hét és újrakezdi.Mondanom sem kell hogy pénzük sem sok,mert a kocsma sokat elvisz és nem az erőssége egyiknek sem a spórolás. De visszatérve az anyóskérdésre, anyukám valahogy mindig megtalálja a módját hogy megvédje a fiát. Tehát igazat a menynek hiszen anyukám pont ezért a piálós haverozás miatt hagyta ott az első férjét aki a tesóm apja, és került össze az én apámmal. Nem bírta elviselni a piát. De ha kipattan a cirkusz, akkor valamennyire megvédi a menyét, igazat ad, mellé áll, de végső soron, hosszú távon a fiát védi holott tudja milyen a fia.

Szóval ne az anyósodtól várd a segítséget hanem állítsd választás elé a férjedet vagy ti vagy a pia és a haverok. Nincs középút. Én végig néztem éveken át hogy mi mindent megígért a kedves tesóm, virágot vitt az átbulizott éjszaka után a feleségnek, és sajnos a 12 év tapasztalata azt mutatja hogy nem változott semmit.

Van egy barátnőm akinek az apja is egy időben elkezdte ezt. Az anyja megmondja vagy ők vagy a pia.És ő a családot választotta, azóta eltelt kb 25 év és nincs gond . Arra azonban ügyelj hogyha elhatároztad magad akkor legyél kemény és határozott.Ne fogadd vissza 5x. Kpa 1 esélyt és annyi, döntse el ő mit akar. Vigyázz mert ösztönösen megérzik ha gyenge vagy. Anyukám iy választás elé állította a tesóm apját. Ő a piát választotta, ott hagyta 3 gyerekkel, mert az ital és a buli fontosabb volt. Kb 6 éve halt meg a pia miatt a májával volt gond. Még beszéltek előtte telefonon a kórházban ahol azt mondta a pasi kár hogy nem téged választottalak akkor még élhetnék.

2013. jan. 29. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Az én anyósom sokszor áll mellém,és ha a párom kekeckedik,akkor le is cseszi, hogy "még egy ilyen nőt nem találsz,aki ennyi mindent elviselne neked!becsüld meg!"szóval vannak igazságos anyósok,nagyon nem értek egyet az 1. válaszolóval!

Mi az,hogy "idegen",azért nem egy ismeretlen,3. rangú senkiről van szó!

Ha nekem lesz gyerekem,annak meg egy normális élettársa,én sem a nőt fogom szekálni,ha a fiam dilajkodik,szeretem sa gyerekemet,de mindig is igazságos ember voltam......

2013. jan. 29. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

ma 14:30 és 15:18-as!


Én is megcáfolnám,mellettem mindig kiált az anyósom,azóta is nagyon jóban vagyunk,most hogy megszületett a pici,segít ahol tud,van hogy még vigyáz is rá,mikor másodállásban takarítok,ugyanis apuci egy piás fac,akit 2 éve elhagytam,és azt mondta,hogy jól tettem!

2013. jan. 29. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!