Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tartanátok a kapcsolatot...

Tartanátok a kapcsolatot ilyen esetben a vér szerinti szüleitekkel? Lehet ebből normális viszony?

Figyelt kérdés

Örökbefogadott gyerek vagyok, 20 éves lány. Bár nagyszerű szüleim vannak, örülök, hogy ők neveltek fel mindig is érdekelt, hogy honnan is származom. Ezért nemrég felkutattam a vérszerinti szüleimet. Nem tudtam mire számítsak, talán azt hittem, hogy valami putriban élnek sok gyerekkel, megnézem őket, aztán ennyiben marad. Ezzel szemben azért adtak örökbe mert fiatalok voltak, 16-17 évesek mikor születtem. Azóta összeházasodtak, most van két óvodás gyerekük, ami azért nekem elég fura. De normálisnak tűnnek, el lehetett velük beszélgetni. Nyilván soha nem lesz szülő-gyerek kapcsolat közöttünk, nem is ezt keresem, hiszen vannak szüleim, de azt mondták örülnének ha tartanánk a kapcsolatot és akár barátok lehetnénk.

Nem igazán tudom mit csináljak. Van e ennek egyáltalán értelme. Mint írtam ők normálisnak tűnnek, a gyerekek aranyosak, szóval akár tényleg lehetne köztünk valamilyen kapcsolat, ha egy hullámhosszra kerülünk, de elég fura helyzetnek tartom.



2013. jan. 24. 12:46
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
70%
Minden rajtad múlik, a te döntésed. Én tartanám velük a kapcsolatot, mert normálisnak tűnnek, oké fiatalok voltak, meggondolatlanok. De attól még lehetnek jó emberek. Persze sosem lesz szülő-gyerek kapcsolat, de egy baráti jó kapcsolatot ki lehetne alakítani.
2013. jan. 24. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
53%
fura is ... rajtad áll, végülis a testvéreid is ott vannak (bár nehéz annak érezned őket)
2013. jan. 24. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
36%
egy ngyon jó barátnőmet gyerekotthonba adták a szülei, mert szegények voltak, azóta a lányt nem nagyon keresték a szülei
2013. jan. 24. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim válasza:
75%
Egyrészről érthető, hogy miért adtak örökbe, másrészröl az én anyukám is 16 évesen szült engem, mégis megtartottak. Most 19 vagyok. Szoval én azt hiszem, hogy nem lennék rájuk nagyon kiváncsi, és nem is tudnék rájuk úgy tekinteni, mint szülökre. Tény hogy elég fura helyzet. De, ha Te szeretnéd velük tartani a kapcsolatot, akkor összefuthattok meg ilyenek. Talán kialakul egy nagyon jó barátság köztetek.
2013. jan. 24. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
55%

Ez érdekes!

Hát nem tudom!

Elég fura,hogy az édesanyád meg az édesapád,és azt mondták legyetek barátok!


Nem megkövezni akarom őket vagy ilyesmi,mert sosem lehet tudni,hogy az élet mit produkál.De mégiscsak nonszensz azt mondani az édes gyereküknek,hogy esetleg barátok is lehetnének.

Nem beszélve arról,hogy lehet,hogy fiatalok voltak mikor születtél,de ha mai napig ők ketten együtt vannak,simán meg birkózhattak volna azzal a feladattal,hogy te megszülettél és fel kell nevelniük!

Elhiszem hogy nehéz lehet Neked!

Szerintem próbálj meg a nevelő szüleidre koncentrálni,akik felneveltek tisztességesen.

2013. jan. 24. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Szülő-gyerek kapcsolatot persze én sem szeretnék velük. Gondolom ők is tudják, hogy erre semmi esély, vagy ők sem akarnak, hisz egyszer már lemondtak rólam.

Nekem ezzel a részével nincs bajom. Hisz ha nem így történik akkor nem a szüleim lennének a szüleim:) Nem azt mondom, hogy hálás vagyok nekik, de tényleg örülök, hogy így alakult és azok neveltek fel akik. A szüleimmel is megbeszéltem ezt, ők is tudják, hogy őket fogom tekinti mindig a szüleimnek, ez a két ember tényleg csak nagyon jó ismerőssé vagy baráttá válhat, ha azokká válnak.

Igazából azt érezném furának, ha valakinek el kellene magyarázni kik is ők, vagy ha a családjukat is megismerném. Szóval értitek, lehetnek még emiatt érdekes helyzetek akkor is ha mindhárman normálisan állunk a helyzethez. A másik meg, hogy igazából nem ismerem őket, még akár baltás gyilkosok is lehetnek, attól, hogy átlagos, normális embereknek tűnnek :)

2013. jan. 24. 13:03
 7/15 anonim ***** válasza:
51%

Örülj annak, hogy a vér szerinti szüleid nem lecsúszott emberek. (Tapasztalataim alapján az örökölt gének nagyban meghatározzák az ember jellemét.) Kb. annyira tartanám velük a helyedben a kapcsolatot, mint amennyire divat a családotokban tartani a kapcsolatot egy másod-unokatestvérrel. (Valahol évente párszor összejárnak, máshol meg csak közösségi oldalon írnak nekik néha pár sort.)


Túl közeli kapcsolatnak szerintem nincs értelme, ők nem voltak neked támaszaid, így tőled sem elvárható hogy öregkorukban majd gondoskodjál róluk, illetve gyerekeikről akkor, ha véletlenül történne velük valami.


36F

2013. jan. 24. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Meg kérdés az,hogy ez hiányzik -e a te kicsi lelkednek?!

Így sem egyszerű dolgok amiken keresztül mész!

Majd még csak most fognak sorban az agyadba jönni a kérdések...

és minél többet fogsz agyalni a válaszokon,annál inkább belebonyolódsz majd.

És bizony lesznek olyan dolgok amik fájni fognak.


MÉRLEGELD,HOGY EZ HIÁNYZIK-E NEKED!!

2013. jan. 24. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
55%

Én is örökbefogadott vagyok, bár ezt nem tudtam, jóval édesanyámék (ők az örökbefogadó szüleim) halála után tudtam meg. Megkerestem a génadómat, de azt sem mondtam meg ki vagyok (csak látni szerettem volna), mert nem tartom embernek. Egy anya soha, semmilyen körülmények közt nem mond le a gyerekéről, nekem az nem lenne indok, hogy fiatalok voltak.

De a másik dolog, abból indulnék ki, hogy esett volna, a szüleimnek, akik elmondhatatlan szeretetben neveltek, akiknek én voltam mindig a legfontosabb. Szerintem nagyon rosszul esett, és fájt volna nekik.

2013. jan. 24. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Kérdező, szerintem nyugodtan lehettek barátok a biológiai szüleiddel, úgy hogy közben azokat tartod a szüleidnek, aki felneveltek, nincs ebben semmi ördögtől való, a ti döntésetek. Mondani meg bármit lehet, bár én az igazat mondanám, szerintem nincs abban semmi vállalhatatlan. A helyzet bár kétségtelenül szokatlanabb szerepusztású, de érdemben nem látom különbözőnek bármiféle mozaik-családtól.
2013. jan. 24. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!