Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek megéri "szabad...

Szerintetek megéri "szabad fogyasztást" kérni az étteremben?

Figyelt kérdés

A nővéremék most esküsznek márciusban. Nem nagyon kérték senki tanácsát, a saját "bőrükön" döntöttek el szinte mindent, esetenként ez látszik is...

MA tudtam meg, hogy szabad fogyasztás lesz, mindenki azt iszik amit rendel koktéloktól a csapvízig.

Ez nem lesz így sokkal drágább? Mert próbáltam mondani nekik, hogy szerintem nem annyira jó ötlet, de süket fülekre találtam.

Engem nem zavar, az ők esküvőjük, ő pénzük, csupán érdeklődök, hogy szerintetek nincs igazam az árakat illetően?


2013. jan. 30. 11:23
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Ő dolguk.


Nekünk is igy volt,igaz csak 20 fő.

De mindenki azt rendelt amit akart. 120ezerbe volt tortástul,italostul (egy jóadag étel 1500-2000 körül volt).

Viszont haza senki semmit nem vitt,kivéve mia torta felét,mert megmaradt.


Ellenben párom öccséék előre megrendelt fix kaját kértek árban hasonló helyen,hidegtál,leves,sütemények hada,250ezer volt,plussz a bevitt tömény.Rengeteg kaja megmaradt,csoamgoltak mindenkinek,igy is lett kidobva.

Ugyanugy 20 fővel voltak.


Nagy előnye a szabad fogyasztásank,hogy nincs előre megrendelt kaja,nincs kidobott kaja.

2013. jan. 30. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Ha van pénzük ám tegyék.

Mi 12-en voltunk egy ebéd volt, 4 személyes tálakat rendeltünk (nem engedtük, hogy a vendégek válasszanak amit akarnak), csak az üdítőt és a savanyút kérhették ők.

35.000 Ft-ból megúsztuk.

Tehát csak nézőpont kérdése, kinek mennyi pénze van, mennyit akar rá költeni!

2013. jan. 30. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha van rá pénzük, akkor ne foglalkozz vele. Az árak nagyban függnek attól, hogy ki milyen drága vagy olcsóbb ételt és italt rendel majd. Azért annyira drága kaját nem illik ilyenkor rendelni, valami olyat kell, ami reális és finom is. Nem feltétlenül jön ki drágábbra, majd meglátjátok.
2013. jan. 30. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
88%
Nekünk az étterem alapból csak a szabad fogyasztást kínálta fel, és előre megmondták, hogy ez mennyibe fog kerülni, akármennyit is fogyasztanak a vendégek (szerintem az étterem ezt megbánta:)). Ne avatkozz bele...
2013. jan. 30. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Csak a pia (és víz, üdítő, koktélok stb) van szabad fogyasztásban, a kaja nem.


Egyébként nem tudom kinek nem volt világos?! Mondtam, hogy nem szólok bele, az ők dolguk, ők pénzük...

2013. jan. 30. 11:42
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Voltam hasonló esküvőn,ahol szabad fogyasztás volt.Elképesztő számla jött ki,összejött két röviditalos társaság.Szerintem csak ők elittak 150-200 ezer ft-ot.Semmit nem lehetett bevinni az étterembe.
2013. jan. 30. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

7!


Igen, én is erre gondolok. Egy elég puccos hely, ahhoz képest. Gondolom így az ember könnyebben megengedi magának a drága koktélt, a röviditalok közül is azt amelyik drágább, lehet nem is egyszer, többször.


Nem sóherségről van szó, mert lehetett volna másképp is megoldani szerintem úgy hogy a kecske is jól lakjon, a káposzta is megmaradjon.


de szerintem így fel lesz írva egy rakás plussz fogyasztás, ami el nem fogyott, a végén meg nézhetnek szét. Azért annyira nincsenek eleresztve anyagilag. Szerintem egyszerűen csak nem gondolták át.

2013. jan. 30. 11:52
 8/14 anonim ***** válasza:
87%

Őszintén? Nem igazán értem. miért nem mennek el egy allyou can eat étterembe, ahol még a legnagyobb csúcsidő esetén is max. 4000/fő-t kell fizetni, ebben benne van a kaja, pia, édesség. 20 főre ez 80 rugó, nem 250.

Lehet, hogy én vagyok kukacoskodó, de úgysem fogjátok tudni elmagyarázni, hogy miért kell valamire ötször annyit fizetni.

2013. jan. 30. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
92%

Szia!


Én vendéglátós vagyok. Valószínűleg olcsóbban jönnének ki a bevitt itallal, ha ez kivitelezhető lenne. Hány főről van szó?

A legtöbb étterem nem engedi bevinni az italokat, mert nem vállalják be az esetleges büntetés kockázatát (ami érthető is, ám sokan nem tudják, hogy az ital bevitele büntethető), ráadásul az italon nyerik vissza a kedvezményesen kínált étel árát, na meg ugye profitot is akar termelni minden vendéglős. Ha sok emberről van szó, mondjuk minimum 100 fő felettiről, amikor zárt körű a "rendezvény", akkor esetleg meg lehet egyezni a tulajjal/üzletvezetővel kedvezményesebb italárban, megengedi a házi pálinka, folyóbor bevitelét, de ezt tényleg étterme válogatja. Illetve nagy társaságnál nem ritka, hogy előre le van fixálva , hogy melyik italokból választhatnak a vendégek, magyarán leszűkítik a kínálatot. Pl. 1 fajta whiskey, 1 fajta vodka, 1 fajta konyak, 1 fajta krémlikőr stb. Akárhogy is nézzük , sajnos az italon egy lakodalomban nem igazán lehet sokat spórolni, maximum ha mondjuk kb. 20 főről van szó.


Remélem segítettem.

2013. jan. 30. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
87%

Ha sokan vannak, akkor a szabad fogyasztás sokkal jobb! A legjobb az lenne, ha bevihetnék ők az italokat, de ha ez a lehetőség nem adott, akkor a korlátlan italozás sokkal jobb. Az elejeén meg kell beszélni, hogy mennyibe fog kerülni és tudod, hogy te annál többet nem fogsz fizetni. Viszont ha italcsomagot kérsz, akkor a pincérek úgy lefognak húzni, hogy csak lesheted. 20-30főnél még nem annyira feltűnő, meg utána tudsz járni, ha a kezedbe nyomnak egy hosszú számlát(bár sokat akkor se tudsz tenni), míg ha sok ember van, akkor csak őgy húzni fogják a strigulákat a különböző piákra.


Meglehet, hogy drágább a korlátlan, de legalább nem fogja őket meglepetés érni.

2013. jan. 30. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!