Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ki tud olyan pszichoterapeutat...

Ki tud olyan pszichoterapeutat, akinek van tapasztalata narcisztikus szulok (felnott) gyerekeivel? Kerem, azok irjanak, akik ertik, mirol szol egy ilyen problema, koszonom.

Figyelt kérdés
Narcisztikus anyammal a kapcsolatom valoszinuleg a kozeljovoben lezarul. Eljutottunk arra a pontra, hogy szamomra lehetetlen a folytatas ugy, hogy megorizzem a lelki egyesulyomat es ne erezzem amgam borzasztoan minden egyes talalkozas utan. Rengeteg elvetelt probalkozasom volt, hogy megbeszeljem vele a dolgokat. Legutobb mar levelben probaltam raebreszteni, mekkora szuksegunk lenne ra, hogy - akar hozzaerto segitsegevel - elkezdjuk feldolgozni azt a sok kemeny traumat, ami a gyerek - es kamaszkoromban tortent. A reakcio keresem - sot egesz levelem - totalis semmibe vetele volt. Ki akarok torni abbol, hogy orokke bocsanatot kerek, hogy erzeseim, gondolataim, emlekeim es szuksegleteim el vannak bagatellizalva es nevetsegesse vannak teve. Ugy gondolom, hogy mielott sajat csaladot alapitok, eloszor rendbe kell tennem magam es a szuleimmel valo kapcsolatomat ahhoz, hogy egeszseges, tiszteletre es szeretetre alapulo kornyezetet teremtsek magam kore. Ebben o nem hogy nem ohajt reszt venni, de meg en vagyok bolondnak kikialtva, mert a temat egyaltalan fel merem hozni. Ugy erzem, nincs tovabb es fel kell dolgoznom egyedul a mult esemenyeit, vele pedig sajnos meg kell szakitanom ezt az iszonyuan mergezo, engem degradalo kapcsolatot. Kerem, aki nem tudja, mi az a narcizmus egy csaladban, az ne probaljon lebeszelni a dontesemrol, mondvan, megiscsak az anyam. Ha nem szeretnem ot, nem probaltam volna meg helyre hozni. Sajnos ehhez ket ember kell es en vegul most ugy dontottem, megvedem magam az allando bantalmazastol. Olyan emberek valaszat varom, akiknek hasonlo multjuk van es voltak mar szakembernel ezzel a problemaval. Elore is koszonom. - 32 eves no vagyok.

2013. jan. 30. 15:48
 1/10 anonim ***** válasza:

Ugyan nem küzdök hasonló problémával, mégis értem.

Ha édesanyád nem hajlandó- ugyan miért lenne, hisz a saját világában ő az atya úr isten és mindenki más baromságokat beszél-, akkor egyedül menj el egy szakemberhez, akinek ki tudod magadból beszélni a sérelmeket.

Egyénként esélyes, hogy amennyiben kísérletet tennél a kapcsolat megszakítására, még jobban bekeményítene és talán előhúzná a mártír kártyát "felneveltelek és ez a hála??". Rögös út vezet a célod felé, bármelyiken is inulsz majd el.

20N

2013. jan. 30. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Igen, szeretnek szakemberhez fordulni, de sajnos nagyon nehez jo, lelkismeretes terapeutat talalni, aki tudja is, hogy mit csinal. Ehhez remelek nemi segitseget itt.
2013. jan. 30. 16:11
 3/10 anonim ***** válasza:
25%

32 éves vagy, le kéne szakadnod a szüleidről, nem őket hibáztatni. Önállóan kélne elmenned és megoldanod a saját életed...


Dolgozd fel....pszichológussal, de ehhez nem kell az anyád.

2013. jan. 30. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Direkt kertem, hogy csak olyanok irjanak, akik nem itelkezni, hanem segiteni szeretnenek. Egyebkent sokkal tobb csaladban van jelen ez a problema, mint gondolnad. Ha figyelmesen elolvastad volna,amit irtam, eszrevetted volna, hogy egyedul szandekozom terapiara menni es a terapeuta kivalasztasahoz kertem tanacsot.
2013. jan. 30. 16:27
 5/10 anonim ***** válasza:

Én látni vélek anyámban nárcisztikus vonást...Hát, az minden esetre igaz, hogy baromi nehezen boldogulok vele.Nem tudom, szakember ezzel mit tudna kezdeni...Ő hallani sem akar róla, hogy kezeltesse magát, szerinte én vagyok elmebeteg.

Néha, nagy ritkán el lehet normálisan beszélgetni vele, kb fél óráig, ha épp olyan kedve van, de amint ellenvetése van az embernek, tehát nem értesz egyet vele, akkor jön a sértődés és stb...az biztos, hogy sosem kérte ki a véleményem, nem szeretett rám hallgatni, nekem semmi közöm az ő ügyeihez,én hülye vagyok, stb.Mintha egy 70 éves gyerekem is lenne, nem könnyű...

2013. jan. 30. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Ha Békés megyei vagy, vagy a megyéhez közeli, talán tudok segíteni neked, ajánlani valakit.
2013. jan. 30. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

a harmadik valaszolonak: annak alapjan, amit leirtal, erosen fennall a lehetosege, hogy edesanyad narcisztikus jellemvonasokkal bir. nem is az a lenyeg, hogy minek cimkezzuk a problemat, a fontos, hogy ez a dolog szerintem nincs rendjen, nem normalis es ha rosszul erzed magad ettol, akkor ezzel a dologgal foglalkozni kell, akar vele egyutt, de ha tenyleg narcisztikus, akkor kenytelen leszel egyedul. tudom ajanlani az ACA csoportterapiat (www.aca.hu). minden jot.


a negyedik valaszolonak: budapesti vagyok, bekes eleg messze lenne nekem.. mindenesetre koszonom!

2013. jan. 31. 12:31
 8/10 anonim ***** válasza:
7 évvel később vagyunk és fiatalabb vagyok nálad. Örülök hogy megtalaltam kérdésed. Remélem minden jól megy, és rendben vagy már. Én most jutottam el arra hogy Nárcisztikus vagyok és a szüleim is azok. Ha tudsz, légyszíves írj nekem, kéne útmutatás.
2020. júl. 4. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Én is eljutottam ugyanerre az anyámmal és jómagammal is habár nálam fele ennyire nincs gond s ráadásul kijövök belőle egyedül. 30 éves vagyok. Érdekelne hogy a kérdezőnél mi a helyzet azóta és az utolsó hozzászólóval?
2022. jún. 24. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

Több, mint 1 év telt el az utolsó és kb. 10 az eredeti bejegyzés óta. Remélem, hogy jól alakult a sorsotok azóta, és sikerült feldolgozni a sok rettenetes élményt. Sajnos számomra is aktuális a téma: 41 éves nő vagyok, és most jutottam el odáig, hogy nevén nevezzem azt, amit apukám tett velem és az anyukámmal 16 éves koromig, amikor elköltözünk tőle, mert betelt a pohár. Lelkileg bántalmazott mindkettőnket (testileg nem, csak fenyegetett vele): túl sok részletet nem írok, csak annyit, hogy volt alkohol problémája is, illetve nárcisztikus személyiségre utaló jeleket is mutat (ő van állandóan a középpontban, szereti kihasználni a körülötte élő embereket, tud nagyon meggyőző és behízelgő is lenni, ha az érdekei azt kívánják stb.) Azóta javult a kapcsolatunk, de megbízni nem tudok benne: folyton a szeretét hangoztatja, de ez is felszínesen hangzik, és mindig az jut eszembe, hogy vajon milyen hátsó szándéka van. A gyerekkori rettenetnek az lett az eredménye, hogy én krónikus önbizalom-hiányban szenvedek (impostor syndrome), folyton megfelelési kényszerem van (munkahelyen és a magánéletben is) és állandóan hajszolom magam, hogy többet, jobbat érjék el. A fejemben még mindig hallom apukám gúnyos megjegyzéseit, a lekicsinylő, becsmérlő, nőket degradáló beszólásait. Ez sokszor megakadályoz abban, hogy a képességeimet kibontakoztassam, és hogy kiálljak magamért, az érdekeimért. Pedig két diplomás, sok szakmai tapasztalattal rendelkező ember vagyok, aki külföldön él és boldogul évek óta.

Most eljutottam odáig, hogy muszáj valamit tennem, mert az utóbbi egy év alatt volt több depressziós időszakom, amikor az öngyilkosság gondolata is többször felmerült bennem.

Írtam egy levelet apukámnak, amit néhány nap múlva fogok neki elküldeni. Ebben feketén-fehéren elmagyaráztam neki, hogy milyen mélyen érint még mindig a sok gyerekkori bántás, és hogy nem akarom, hogy keressen, mert nekem ezt fel kell dolgoznom, mielőtt a megbocsátás gondolata egyáltalán felmerülhetne...

Nem tudom, hogy milyen reakcióra számíthatok, de igazából nem is lényeges: amit leírtam neki, az nem megbeszélés tárgya, egyszerűen csak tudatni akarom vele, hogy így érzek. Nem várok tőle bocsánatkérést, vagy jóvátételt (ezt nem lehet jóvátenni). Ha ez a kapcsolat végét hozzá, akkor legyen úgy.

Hozzáteszem, hogy én is készülök szakembert keresni, mert sok mindent kell kibeszélnem magamból.

2023. szept. 2. 02:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!