Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Távkapcsolat? Vélemények?...

Távkapcsolat? Vélemények? Kinek milyen tapasztalata van róla? Elég sokáig nem látnám őt és félek.31/N

Figyelt kérdés
2013. jan. 7. 17:56
 1/10 anonim ***** válasza:

Ne félj!!! :)

Én egy kamionosba szerettem bele... nem vagyunk még együtt de ő is többet érez.

Ez is ilyen távkapcsolat lenne ha úgy alakul de ha valakit szeretsz akkor ez nem érdekel :)


Aztán majd alakulnak a dolgok, ha komolyabb lesz akkor valaki úgyis költözik

2013. jan. 7. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
62%

Mi 3 évig éltünk távkapcsolatban, egyetemisták voltunk, egymástól 150 km-re. Gyakran egy hónapban csak egyszer találkoztunk, olyan is volt 2 havonta, ha húzósak voltak a vizsgák...

Egy távkapcsolatot sok sok bizalommal, két érzelmileg felnőtt ember tudja csinálni probléma nélkül. Ami rossz volt inkább az az érzés, hogy "van valakid és mégsincs senkid"...

Egyszer azt olvastam, hogy a távkapcsolat olyan mint a szél, a kis tüzeket kiolja, a nagyokat tovább táplálja. Ez így is van. Mi előtte már két évet voltunk együtt, de a távkapcsolat 3 évében olyan dolgokat tanultunk egymástól, amit még soha...


A másik, hogy szerintem akkor lehet csinálni, ha véges határidőn belül vége van az egésznek. Tehát előre leszögezni: fél év, egy év, három év és nem töbB! különben nem lehet előbbre lépni. Nekünk nyáron telt le a három év ősszel költöztünk össze.


A másik: pl. gyerekkel sosem vállalnék távkapcsolatot, az úgy nem család, számomra nem élet.


Sok sikert!

2013. jan. 8. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Nekem nem működött.Főleg ha más városba környezetbe csöppen bele,új életet kezd új élményekkel.Mennyi időre nem látod?Mióta vagytok együtt?
2013. jan. 11. 21:16
 4/10 anonim válasza:
100%
Nekem a távkapcsolat nem pálya!Volt már benne részem,nem működött...én nem nagyon hiszek benne,úgy sem hogy rengetek ismerősömnek volt,és nekik is tönkre ment hamar! én nem tudnám elképzelni,hogy a barátom több száz/ezer km-re lenne tőlem! Paráznék tőle, h megcsal,vagy ilyesmi! Szóval valakinek működik,valakinek nem...
2013. jan. 12. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
én 4 hónapja vagyok ,,távkapcsolatban ,, :( :( háromezer a táv köztünk...és még sosem találkoztunk csak skype-on napi 4-5 órát minden nap... szerelmesek vagyunk :( !
2013. jan. 13. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
jah előbbi hozzászóló vok ;) nem vok már dedós 28 éves csaj vok ... nem hittem benne de létezik!! :(
2013. jan. 13. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
Nekem nem vált be 4 évig voltam egy csajjal én kimentem külföldre dolizni és megcsalt egyik barátommal .Ha kapcsiba lennék semmiképp nem mennék bele megint hogy kimenjek dolgozni max. úgy ha a párom is jönne velem .
2013. jan. 13. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Nikol.T. válasza:

Arról nem írtál, hogy a párod mennyi ideig nem látnád majd - igaz, ez majdnem mindegy is.

Én egy épp egy éve vagyok együtt a párommal úgy, hogy ő máfél-két hónapokat tölt munkával 2200 km-re itthonról, és ugyanígy másfél-két hónapokat van itthon. Vagyis az elmúlt egy évből fél évet tudtunk együtt tölteni fiziailag is (igaz, ha itthon van, szinte állandóan a nap 24 órájában vagyunk együtt), a másik (összesen) fél évben pedig napi több órát skype-olunk - ha van rá mód reggel, délben és este is. ...Ugyanakkor az ilyen kapcsolathoz úgy gondolom az kell, ami nálunk adott: hogy Ő legyen a mindenem és én az övé. Igaz, vannak bizalmatlansági hullámvölgyek (sajnos, néha akkora féltékenység tör ki belőle, hogy az olyan esetekben elég elviselni), de mivel nagyon szeretjük egymást, mikor melyikünk lép hamarabb, de sose hagynánk veszni a kapcsolatot. (Mert mindkettőnk élete abban a pillanatban vesztené értelmét és omlana össze.) Egyszerűen egymásnak lettünk rendelve, így épp bármekkora is legyen a gond, nincs olyan, hogy ne bírjuk ki vagy ne oldjuk meg.

Szóval úgy gondolom, ilyen mélységű és kölcsönös érzések kellnek ahhoz, hogy egy távkapcsolat működhessen. Épp ezért néha azt is elmondom neki, hogy bár piszkosul hiányzik, amikor nincs velem, de ha muszáj lenne még nagyon időtávlatokat is kibírnék, amíg tudom, hogy enegem szeret és visszajön hozzám. Mert érte minden megpróbáltatás megéri.

Szóval azt javaslom, mérlegeld az érzéseiteket, és ha úgy érzed megingathatatlanul stabilak, nyugodt szívvel vágj bele. Ha viszont nem... sajnos néhány hónapon belül szét fogtok menni. (Sajnos azt a helyzetet is ismerem, ezért látom most nagyon jól, hogy az érzelmi stabilitásban mekkora a különbség.)

2013. jan. 19. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
2-esre ne hallgass, kamukapcsolat lehet :)
2013. jan. 27. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Ha igazán szeretitek egymást kibírjátok!Hidd el!Én és a barátom már 7 hónapja vagyunk együtt, és 232 km van köztünk.Nagyon,nagyon szeretjük egymást!És tényleg komoly ami köztünk van,távkapcsolat ellenére:) És lehet,hogy nem fogod őt sokat látni, de annál jobb érzés lesz ha újra találkoztok!
2013. márc. 21. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!