Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kinek milyen tapasztalata van...

Kinek milyen tapasztalata van békéscsabai idősek otthonáról? Melyiket ajánlanátok, melyiket nem ár, bánásmód, stb. szempontjából.

Figyelt kérdés

Augusztus végén lesz a nagypapám 91 éves, 2 éve vesztette el mamámat. Eddig semmi áron nem költözött volna idősek otthonába, de mára belátta, hogy egyedül egyre nehezebben tudja ellátni magát itthon. Én és a szüleim napi legalább 2x (reggel-este) átmegyünk, de van hogy többször is, mivel néhány házzal arrébb lakik. Anya húga is szinte minden délelőtt itt van, ő ebédelteti, stb...

Nem lehetünk nála a nap 24 órájában, ezért most elkezdtem keresgélni, hogy egy jó helyett találjunk neki az elkövetkező (ki tudja hány) évekre.


2012. júl. 20. 13:55
 1/2 anonim válasza:

Az idősek otthona sehol nem paradicsom! Az ott dolgozók és/vezetők/lelkiismerete,emberszeretete emeli, vagy süllyeszti az ilyen intézmények megítélését.

Csak a legvégső esetben ajánlom! Ha a hozzátartozónk szellemiekben még friss és eü.-i dolgait egyedül el tudja látni, nem adnám be semmilyen otthonba! Ha annyira közel van, ki lehet építeni egyszerű, ingyenes használatú hírösszeköttetést is, bármi baj esetére. Ha az ember a végét járja,(egy 91 éves embernek már nincs olyan sok vissza,idegen környezetben ez fel is gyorsul/ de szellemiekben még tud magáról, annak napközben az emlékek egész sora tűnik fel és sokkal biztosabb, megnyugtatóbb érzés elmenni abból a házból, ahol élete utolsó éveit, vagy esetleg az egész életét élte le. Csak gondold bele Magadat, az Ő helyzetébe!!!

De kiemeltem, ha pelenkázni kell és magát ellátni nem képes, esik-kel a lakásban, felügyelete másképpen nem megoldható, akkor ezt KELL tenni!

2012. júl. 27. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Sándor Brúnó válasza:

Sajnos csabai tapasztalatom nincs, szegedi lévén. Itt viszont szinte képtelenség bejutni az államilag támogatott intézménybe (ez havi ~100eFt-ot jelent költségként).

Nekem Fateromat Csongrádra sikerült felvetetnem szinte azonnal. A helyről (Aranysziget) csak pozitív tapasztalatom van és amennyire meg tudom ítélni az öregemnek is tetszik. Több csatornán "lekádereztem" és csak jót hallottam róla. Ha valakinek szüksége van ilyen szolgáltatásra ezt az intézményt jó szívvel ajánlom!

2012. júl. 31. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!