Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Én lennék a naiv, vagy édesany...

Én lennék a naiv, vagy édesanyám a rosszindulatú?

Figyelt kérdés

Húszas éveink elején járunk a párommal, két és fél éve vagyunk együtt. Hosszú időn át tartó válság után a kapcsolatunk most teljesen megújult, szinte rácsodálkoztunk mennyire szeretjük egymást és milyen apró volt a hiba.

Sajnos kevesebbet látjuk egymást az elmúlt néhány hétben mint szeretnénk.

Ekkor került elő egy régi iskolatársa. A lány menyasszony volt, de félrelépett, majd seveledsenélküled-kapcsolat a vőlegényével és most kiderült, hogy tabletta mellett terhes lett. Nem meri bevallani a srácnak, hogy tőle van, és valószínűleg el kell vetetni a babát a fogamzásgátló miatt. Az egész alig két hete derült ki, és a lány a páromtól kért segítséget. Egyedül neki mondta el, és tanácstalan.

A párom nekem elmesélte, külön azért, hogyha pletykát hallok róluk nem kell aggódnom (kisvárosban még kávézni se lehet úgy, hogy ne legyen hír....).

Én boldogan, meghatódva újságoltam édesanyámnak, hogy milyen drága, mindenki számíthat rá, megbízható és én ezt mennyire szeretem benne.

Erre anyukám lehordott, hogy hogy lehetek ilyen vak, ez a lány apát keres. De hisz van apja a kicsinek!! Vagy én lennék naiv?

Nem lenne szabad bíznom a lányban? Párom felől nincs kétségem, így a kérdés inkább elméleti. Mit gondoltok?


2013. jan. 28. 23:36
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
90%
Kétesélyes a dolog. Azért a barátodnak sem kellene ebbe belemerülnie. Teherbe esnie is sikerült a párod nélkül (remélem), megoldania sem vele kellene. Van anyja, apja, oldja meg velük, ez családi dolog, nem is tartozik másra.
2013. jan. 28. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Persze, megoldania nem kell (vagy akkor nagyobb a baj mint gondoltam :) ). De van kivel beszélnie a lányzónak, aki érzelmileg sem érintett a dologban. Szerintem... de persze a kérdés pont az, hogy naiv vagyok-e. :D
2013. jan. 28. 23:59
 3/18 anonim ***** válasza:
87%
Az idő megoldja, légy résen, de kellően nyitott is legyél...
2013. jan. 29. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
regen milyen kapcsolatban voltak? es most milyenben vannak? ugy ertem, mennyi idot toltenek egyutt amirol Te tudsz?
2013. jan. 29. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
74%

Még is mit tud segíteni a te párod annak a csajnak konkrétan?

Esetkeg kölcsön ad az abortuszra. Mást mit? Fogja netán a kezét a vizsgáló asztalnál? Vagy mi? A papír munka is egy emberes feladat. A többi meg női dolog.

Ezt én nőként írom neked.: Ha én lennék terhes és nem akarnám megtartani, plusz a párom sem jöhet szóba mint támasz, akkor sem fordulnék férfihoz degítségért. Igen, naív vagy kissé.

Nem azt mondom, h legyél féltékeny. Bízol a párodban és ez jó. A csajt sem kell letámadni. Apárod bizonyára helytetenné úgy is.

Anyukád jól beszél. Ilyenkor elöntik a nőket a hormonok és sokan megilyednek a tényektől.

2013. jan. 29. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
80%
Az én volt barátom is ilyen mindenki tanácsadója volt. Mondanom sem kell,hogy fiatal lányok is panaszkodtak neki. Most ott tart a dolog,hogy -énutánam volt már- az egyik csaj nemcsak panaszkodott...és elvileg 'nem tudja',kié is a gyerek pontosan. És színmagyarok vagyunk mindnyájan. Hát szerintem ez nem hiányzik nektek.
2013. jan. 29. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
80%

Sajnos,azt kell mondjam, ne legyél naiv.Én is anyukád korú vagyok...:)


Ezek a nagy panaszkodások,barátkozások, gyakran vezetnek viszonyhoz.Lehet,hogy a barátod csak jószándékúan beszélget vele, de a csaj nem biztos...:(

2013. jan. 29. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
88%

Miért Pont a Párodnak? Nincsenek szülei, barátnői, ismerősei?

Miért egy férfinak sírja el a bánatát, mikor ezt a nők jobban megértik?

Csak egy régi iskolatárs, aki most felbukkant..Már ilyen bizalmasan közölte a tényeket, egy részére idegen férfival?

Vagy..nem is annyira idegen.

Milyen kapcsolatban él az a lány, ahol félreléphet, terhes lesz, és nem tudja megbeszélni a párjával?

Egy halom kérdés. Rosszindulat nélkül,gondolkoznod kéne

a válaszokon.

2013. jan. 29. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
88%

Te vagy naiv,anyukád csak figyelmeztetett,hallgass rá.

Nehogy a végén a szegény elhagyott lánykát máshogy s megvigasztalja a párod...

2013. jan. 29. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
23%

Jó, azért nem kell szegény kérdező lelkébe gázolni. Attól még senkiből nem csináltak apát, mert egy terhes ismerőse megkérdezte tőle, mi a fenét csináljon ebben a helyzetben...

Először is, az már pozitívum, hogy a srác elmesélte neked a történetet. Az számomra sem teljesen világos, hogy miféle tanácsra, vagy segítségre számít ebben a helyzetben egy lány, egy maga korabeli fiútól, aki nyilván nem volt még sem terhes, sem leendő apa. De lehet, hogy egyszerűen csak beszélgetni akart valakivel, aki nem egy pletykafészek. Vagy esetleg közvetítést vár a párodtól a vőlegény felé, már ha ismeri egymást a két srác.

Szerintem, épp anyukád parázta túl ezt az egészet. Az azért elég durva ötlet, hogy ha valaki szóbaáll egy terhes nővel, az potenciális apajelölt is lehet.

Max. akkor érdemes "felvonnod a szemöldöködet", ha ezek a baráti tanácsadások túl sűrűn ismétlődnek. Ennek a szegény lánynak az életét nem a párod fogja megoldani, hanem a családja, és ő maga. A párod megtette, ami egy ismerőstől elvárható, nem érdemes ennél jobban belebonyolódnia az ügybe.

2013. jan. 31. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!