Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Én lennék érzéketlen?

Én lennék érzéketlen?

Figyelt kérdés

A múlthét hétvégén itt volt a 4 éves keresztlányom ,én és a párom vigyáztunk rá mert a szülei együtt akartak tölteni egy kis időt a gyerek nélkül,mi pedig vállaltuk,hogy vigyázunk rá.

Aztán este a párom vissza vitte a szüleinek a gyereket kocsival.

Én itthon maradtam, és vártam a páromat,hogy vissza jöjjön, de nem jött.Vártam vártam, már hívni akartam mikor végre megcsörrent a telefonom.A szülei hívtak,hogy páromat autóbaleset érte és menjek azonnal a kórházba.Persze rögtön a legrosszabbra gondoltam, de az első kérdésem az volt,hogy a kislánynak van e baja, de ő szerencsére már nem volt az autóban mikor a baleset történt.

Aztán kiderült,hogy páromnak csak enyhe agyrázódása van illetve eltört a jobb keze.

Túl gyorsan ment és megcsúszott az autó és az orrával belement az út menti árokba ami úgy megdobta,hogy fejtetőre borult.

1 nap megfigyelés után haza is engedték,de párom inkább a szüleihez ment mert,hogy én dolgozok és ő nem akar egyedül otthon feküdni a szülei pedig kiszolgálják.

De mint kiderült ,nagyon is sérelmezi,hogy nem az ő állapota iránt érdeklődtem először, és,hogy a telefonban meg sem kérdeztem,hogy mi van vele (mivel az anyja azt mondta,hogy most nem tudunk beszélni csak menjek a kórházba és majd ott elmondanak mindent, és ekkor még megkérdeztem,hogy a kislány megsérült e és akkor erre mondta,hogy már nem volt az autóban és le is tette)

Meg aztán mikor hazajött a kórházból összeszedni pár cuccát ugye,hogy a szüleihez megy és akkor még beszélgettünk, és többek között kicsit le is szidtam és elmondtam neki,hogy haragszom rá amiért ilyen felelőtlen volt, és hogy rosszabb is lehetett volna ha a kislány még az autóban van.Erre csak annyit mondott,hogy akkor direkt óvatosan ment és,hogy hozzám sietett haza (...).

Szóval nem teljes békében ment a szüleihez, de nem mondanám,hogy összevesztünk.

De minden nap menetem a szüleihez,miután végeztem a munkában és az anyja szerint elég érzéketlen vagyok és most ápolnom kéne a fia lelkét, nem pedig megszidni.

(Egyébként holnap már hazajön a szüleitől)


2013. febr. 1. 23:08
 1/2 anonim ***** válasza:
55%
Vihar a biliben. Ne foglalkozz velük. A srác csinált hülyeséget. Rendben, az anyja aggódik érte, de nem lenne ilyen meggondolatlan a gyereke ha nem kerestek volna neki egész életében mentségeket a hülyeségeire.
2013. febr. 1. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
33%

Én megértem a párodat, ez nekem is nagyon rosszul esne. Úgy látszik, hasonlóan gondolkodom, mint ő, úgyhogy leírom, hogy nekem mi fájna, és akkor hátha megérted.

A gyerek után érdeklődtél, az ő állapotára rá se kérdeztél: az ember hirtelen felindultságában, stresszhelyzetben a lelke mélyén legfontosabb dolog miatt aggódik. Te a kislányért, akihez úgymond semmi közöd (ok, ténylegesen nem így van), és nem életed párjáért. Legalább mindkettőre rákérdeztél volna.

A szidás: figyu, ha valaki valamit elbarmol, akkor szidhatják sokan, de élete párjától inkább támogatás kellene, mintsem szidás, meg lecseszés, még ha így is gondolja. Nyilván tudja, mit kockáztatott, meg hogy valószínű, hibázott, de felesleges ingerülten az orra alá dörgölni, pláne, hogy még dühös is vagy rá. Ettől legfeljebb csak a te lelkednek lett jobb, hogy kiadhattad a dühödet, neki nem, márpedig ő sérült meg, ő élte át a balesetet, ilyenkor aggódást, szeretetet várna, nem lecseszést.

Ha velem viselkedne így az, akit szeretek, akivel együtt élek, hát bizony én is elgondolkoznék azon, hogy kell-e ez nekem hosszú távon, hogy ilyen szitukban, nem én ugrok be elsőnek a párom agyába, és hogy megértést azt ne is várjak tőle...

2013. febr. 2. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!