Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan lehet ebből a helyzetbő...

Hogyan lehet ebből a helyzetből tovább lépni? Meg fogok bolondulni?

Figyelt kérdés

Nem bírom feldolgozni édesanyám halálát, személyiségzavaros lettem. Nem bírom tovább. Mit tegyek?

Voltam már 3 pszichiáternél is, gyógyszert is szedtem 2 félét is, mégis megragadtam egy ún. késleltetett gyászban. Ez személyiségzavart idézett elő, az depressziót és kényszerbetegséget.

"(...)éretlen, erős érzelmi megnyilvánulásokra, impulzivitásra fokozottabban hajlamos, labilis személyiség véleményezhető. A szakvélemény szerint(NÉV)személyiségzavarban szenved."

Nincsenek kapcsolataim, egyik percről a másikra változik a hangulatom, pánikolok, úgy érzem bolond vagyok és meg vagyok bélyegezve a társadalomban. legszívesebben meghalnék.

Ráadásul kényszerevő is lettem.


Apám nincs, rokonaim le.szarnak, szemükben csak egy bolond kis senki vagyok.


Nem tudom hogyan tovább... :(


18/L


2013. febr. 2. 23:13
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Írod, hogy jártál pszichiáternél, gyógyszert is kaptál. Most hogy állsz ezzel? Szeded a gyógyszereidet? Ha van kedved, írjál nekem. Van valami napi elfoglaltságod? Írd le egy napodat. Nem baj, ha hosszú.
2013. febr. 2. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Eloszor is ;oszinte reszvetem.

Masodszor;ne keseredj el,ez most egy ilyen szakasza az eletednek,rendbe fogsz jonni csak adj dot magadnak.esetleg jarhatnal csoporterapiara... mindenkepp beszelj a dokiddal hogy neked ez meg nem eleg ahgy hogy kimassz a godorbol.anyukad halala elott gondolom nem volt semmi bajod,ami elromlott megjavithato csak legy turelmes.

2013. febr. 2. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
52%
Szia! Nagyon sajnálom hogy elvesztetted az anyukádat. Először is, szerintem ne járj többet pszichiáterhez, lehet hogy őket csak a pénzed érdekli. A gyógyszerek, amiket adnak is kártékonyak lehetnek, lehet hogy csak rosszabbul érzed magad tőlük, én hallottam olyat, hogy a gyógyszer okozta a depressziót (mellékhatás). Próbálj meg keresni olyan valakit a környezetedben, akivel tudsz beszélni, valakit akivel valamikor éve közel álltatok egymáshoz, a barátaid, tanáraid biztos segítenek. Sok kitartást és ne add fel, talpra tudsz állni. Mutasd meg a kegyetlen rokonaidnak, hogy milyen erős vagy. A Jóisten adjon neked erőt.
2013. febr. 2. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Nem szedek gyógyszert.


Egy napom:


Ha fel bírok kelni reggel, akkor bemegyek az egyetemre, de van, hogy 12-15 órát is alszok.

azután felkelek, és áttelepszek a kanapéra, ahol egész nap csak fekszem.

Néha, ha van pénzem elmegyek vásárolni, vagy rendelek kaját.

Ha nincs, akkor főzök magamnak.

Kb 3-4-ig fent vagyok, utána nagy nehezen elalszok, majd indul előről a nap.


Van h egy hétig ki sem megyek a lakásból, sőt nem is csinálok semmit otthon sem, mert nincs erőm

2013. febr. 3. 00:01
 5/9 anonim ***** válasza:
Miből tartod fenn magad? Anyukád házában laksz? Ő hagyott rád pénzt és abból élsz? Beszélj a csoporttársaiddal. A lényeg, hogy tudj támaszkodni valakire. Ilyenkor a legrosszabb egyedül lenni, ezt a rokonaid is tudhatnák!
2013. febr. 3. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Szerintem van kiút, például a mondataid is jól tagoltak, összeszedettek!
2013. febr. 3. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Szegénykém:( Én is ennyi idős vagyok és lány is, de kb bekattannék ilyen helyzetben.
2013. febr. 3. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Igen, örököltem egy lakást, illetve kapok havi 30000 árvaságit, és vettem fel diákhitelt. így 70000ből kijövök.
2013. febr. 3. 00:27
 9/9 anonim ***** válasza:
Most olvasom a Lelkünk titkai c. könyvet. Szerintem sokat segítene abban, hogy a halál tényét ne fogd fel ilyen tragikusan. Olvasd el!
2013. febr. 3. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!