Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti odaadnátok a lányotoknak a...

Ti odaadnátok a lányotoknak a kocsitokat?

Figyelt kérdés

Nekem nemrég lett meg a jogsim és Apa nem akarja ideadni a kocsiját, hogy vezessek:(

Azt mondja fél, hogy meghúzom meg, hogy az a kocsi túl erős nekem. De szerintem tök ügyesen vezetek. Akkor néha megengedni, hogy vezessek mikor együtt megyünk valahova. Viszont olyan jó lenne néha elmenni egyedül is vagy a barátnőmmel kocsikázni kicsit:) Nagyon szeretek vezetni:)


Ti odaszoktátok adni a lányotoknak?


2013. febr. 3. 11:58
1 2 3 4
 1/40 anonim ***** válasza:
92%
nekem odaadták a szüleim frissjogsival, nagyon kérlelni se kellett őket. Mondták is, hogyha már van jogosítványom, akkor vezessek, hogy minél tapasztaltabb legyek, és ne jöjjek ki a gyakorlatból. Volt, hogy behorpasztottam véletlen a kocsi hátulját, akkor se volt semmi probléma: azt mondták ez még tapasztalt vezetőkkel is megeshet, hát még kezdővel!
2013. febr. 3. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 anonim ***** válasza:
79%
Attól függ... hány éves vagy, mióta van jogosítványod, mennyi tapasztalatod van már a vezetésben és legfőképp milyen távra, hova mennél a kocsival?
2013. febr. 3. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/40 anonim ***** válasza:
36%

Sose ertettem, hogy valaki minek csinaltatja meg a jogsit a gyereknek higyha nem vezethet... Kettes, mivel nem rég lett meg, gondolom nincs sok tapasztalata, eppen ezert kene odaadni neki, hogy szerezzen, max beul melle valaki olyan aki mar regebb ota vezet. Tesommal is igy csinaltak a szuleim. Tul messzire nem engedtek vele elwinte de addig is gyakorolt.


Nekem meg nincs jogsim de amint elerem azt a kort akkor megyek is. Apam persze hogy ide adna, anyam kicsit jobban fel az ilyen dolgoktol de apa megengedi.

2013. febr. 3. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/40 anonim ***** válasza:
75%

saját tapasztalatból mondom, h amint odaadná a kocsit, h egyedül menj vele, összekaksiznád magad. már ha tisztában vagy azzal, h apád mennyit gürizett azért a pár milkás verdáért. illetve tiszteled őt ezért.


amikor meglett a jogsim, mi is sokat mentünk a párommal ketten kocsikázni, engedte, h vezessek, és már a jogsiszerzés előtt is tanítgatott.

eljött a nagy kiruccanás napja a barátnőkkel, és én olyan befosás határán voltam mikor egyedül beültem a kocsiba, h ihaj.


szóval most nagy a mellényed, de éles helyzetben másképp fogod látni a dolgokat.

2013. febr. 3. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/40 anonim ***** válasza:
95%
Vezetni nem könnyű. Én is úgy voltam, hogy apám mellettem volt. Úgy biztonságosabb volt, de most már megyek egyedül is, bárhová. Dolgozok és gyűjtök a sajátomra. Igazából akkor tanul meg vezetni az ember ha saját kocsija van.
2013. febr. 3. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/40 anonim ***** válasza:
100%
Ha mellettem már tökéletesen vezetnél és nem csak az egyenes sztrádán, ki tudtál kerülni helyzeteket, megbizonyosodtam arról, hogy jól vezetsz és gyors a reakciód is, akkor odaadnám. Addig, amíg ez nem így van, ott ülnék én is.
2013. febr. 3. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/40 anonim ***** válasza:
43%
Nekem odaadta, hiszen az igazi vezetés tanulás élesben kezdődik, mikor már nincs melletted az oktató a fékpedállal. Amúgy meg egy tapasztalt vezető is összetörheti, nekem apám azt mondta, hogy ha vezet valaki, akkor benne van ez a kockázat, ő is húzta már meg az autót, vigyázni kell, de megesik. Viszont kell vezetni, mert különben sosem tanul meg igazán az illető. Egy barátnőmnek alig adták oda, nem is tud azóta sem rendesen vezetni. Én meg egész hamar belerázódtam.
2013. febr. 3. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/40 anonim ***** válasza:
100%

Mikor nekem lett meg a jogsim, akkor eleinte csak úgy vezethettem, hogy mellettem ült apa, vagy anya, vagy a nővéreim(akiknek már szintén régóta volt jogsijuk). Így vezettem kb. 2-3 hónapig, aztán pedig már elengedtek egyedül is. Akármennyire is szerettem vezetni, meg úgy éreztem jól is tudok, attól még semmi tapasztalatom nem volt. Na meg tél volt, nem is igazán akartam volna egyedül vezetni. Már 3 éve megvan, vezettem már több száz kilómétert, illetve külföldön is voltam már baráti társasággal úgy, hogy én vezettem, de most legutóbb majdnem nem volt szerencsém.

Otthon voltam és egy gyökér kihajtott a garázsából az útra, körül se nézett, csak padlógázzal kifordult. Előttem még volt egy kocsi, aki úgy kapta félre a kormányt a szembejövő sávba, még jó, hogy nem jött senki szembe. Megmondom őszintén, eléggé meglepődtem, lehet hogy nem lettem volna ennyire gyors... Aztán aznap még volt egy hasonló, szerencsére több időm volt reagálni a helyzetre és nem is lett belőle gond.

Szóval lehet hogy tudsz vezetni, de rutinod semmi. Légy türelmes, majd idővel odaadják neked a kocsit.

2013. febr. 3. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/40 anonim ***** válasza:
87%

Vezetni nagyon nem egyszerű. Attól, hogy van egy jogsid, még messze nincs meg a rutinod. Most így tíz év távlatából visszatekintve, én sem tudtam rendesen vezetni akkor (pedig elsőre meglett mindenem, és direkt extra órákat is vettem).


Ha majd egyszer, ha gyerekem lesz, én sem fogom odaadni a kocsit már a legelején neki, hogy egyedül vezesse. Viszont minden adandó lehetőségnél ő fog vezetni, hogy gyakoroljon. De akkor én ott leszek mellette, és majd amikor látom, hogy valóban felelősségteljesen és magabiztosan vezet, akkor már elviheti egyedül is. Az autó nem egy olcsó játék...

2013. febr. 3. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/40 anonim ***** válasza:
100%

És azoknak, akik azt mondják, hogy egy régóta vezető ember (azaz egy "öreg motoros") is kerülhet balesetbe, meghúzhatja a kocsiját, stb... igen, valóban, de kisebb eséllyel, mint mondjuk egy friss jogsis, mert nincs meg a rutin, nem ismeri a forgalmat, a város menetét, nem tudja, hogy mire számíthat mondjuk egy 6 sávos úton a többi autóstól, nem fordult meg ki elé bicajos, nem előzte meg jobbról motoros, stb... Ezek mind olyan tapasztalatok, amiket legtöbb esetben nem tanulnak meg a jogsi megszerzése alatt.


Mondjuk a statisztikák alapján a "legveszélyesebbek" a 2-3 éve vezetők.

2013. febr. 3. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!