Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Elmenjek a temetésre?

Elmenjek a temetésre?

Figyelt kérdés

Nem tudom eldönteni mit tegyek. Nem vagyok különösebben vallásos, éjféli misékre jártam. A papunk meghalt. Borzasztóan megviselt, mert ő mindig ott volt valamilyen szinten az életemben egészen pici ovis korom óta. Ma van virrasztás, lementünk, de alig bírtam lelkileg, elöntöttek az emlékek. Hazajöttem és zokogni kezdtem, alig bírtam abba hagyni. Nem tudom elmenjek-e a holnapi temetésre, mert nagyon megviselne (eddig egy temetésen voltam), és kikészülnék. Mit tegyek? :(

Elnézést, ha annyira nem család, de a pap nagyon közel állt hozzám, hiszen ő keresztelt, nála kezdtem a hittan tanulásokat és nála is voltam előáldozó..


2009. szept. 3. 21:46
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Menj csak és gyászold meg tisztességgel.

Talán "kiborulsz" kicsit, de túléled és ezt is meg kell tapasztalni, az élet velejárója.

Sok erőt holnapra.

2009. szept. 3. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
100%
Szia! Én is elmennék, hiszen ez a végős búcsú.. te is tudod..
2009. szept. 3. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha elmész, jól kisírod magad, és el tudsz rendesen búcsúzni tőle. Ha ennyire megráz, valószínűleg csak rágnád magad utólag, hogy nem mentél el.
2009. szept. 3. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Sztem is menj el,vegyél Tőle tisztességgel végső búcsút..,hidd el sokkal rosszabb lenne otthon kuksolni miközben tudod,hogy temetés van és szived szerint ott is lennél,el kell sajnos fogadni,hogy ez az élet rendje..!

Sok (lelki)erőt kivánok!

2009. szept. 3. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Menj el. Megérdemli, hogy tisztességgel elbúcsúzz tőle. Ezen kívül, egész életedben lelkiismeret-furdalásod lenne amiatt,hogy nem kísérted el az utolsó útján.
2009. szept. 3. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is menj el. Attól sajnos nem fogod Magad jobban érezni, hogy nem búcsúzol el Tőle - sőt, később lehet, hogy bánni fogod. Emlékeid így is, úgy is lesznek a papról, és jönni fognak, de egy idő után majd mosolyogni fogsz.

Attól, hogy nem vagy különösebben vallásos, vagy vallásgyakorló ember, még tisztelhetted, szerethetted ezt az embert. Sőt, az ilyen az igazi jó pap, akinek az értékeit, tudását, támogató személyiségét vagy bármi más tulajdonságát a kevésbé vallásosak is elismerik.

2009. szept. 4. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
100%
Erősítsd meg a lelked és kísérd el az övét a végső útjára.A gyász feldolgozásának szertartása a könny. Menj csak el, és sírj. Ha kell, sokat.
2009. szept. 4. 03:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
92%
Add meg neki a végtisztességet és menj el, bármennyire nehéz is.
2009. szept. 4. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!