Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti nagy ügyet csinálnátok...

Ti nagy ügyet csinálnátok ebből? /lent/

Figyelt kérdés
Édesapámmal élek, és van egy élettársa. Most nagyon szeretnék egy kis kutyát ide bentre, a házba. Úgy tűnt, hogy apa lassan beadja a derekát, az élettársának sem volt kifogása ellene, sőt engem támogat. Apát meg egy kicsit győzködtem volna bele is ment volna a dologba, DE mikor ez élettársa megtudta, hogy milyen kutyát szeretnék -francia bulldog- egyből mondta, hogy ide nem jöhet olyan kutya. Mondtam neki, hogy biztos megszeretné, ha már itt lenne. Ő erre úgy reagált, hogy ¨befenyíti˝ apát, hogyha olyan kutya lesz ő elköltözik és hogy apa tuti hogy nem fogja megengedni a francia bulldogot... Na ez mind apa füle hallatára történt, és nem reagált semmit. Ez kicsit szarul esik, mert először is nem az ő háza és ő költözött hozzánk, nem pedig mi hozzá, másodszoris mi az, hogy zsarolja apát? Igaz, apa viselkedése is szarul esett, hogy nem szólt semmit... Ti mit tennétek a helyemben? Vagy csak én fújom fel a dolgokat? :/ 16/L
2013. febr. 3. 22:05
1 2
 1/12 anonim válasza:
100%
neszéld emg az élettársával miért nem szereti ezta kutyafajtát,és beszélj apukáddal is a dologrol,de ha nem megy ne eröltesd!:) 16\f.énis jártma hasonlóan:D
2013. febr. 3. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
58%
speciel francia bulldog nekem sem kéne. röfög, fingik állandóan, és iszonyat hangosan horkol.
2013. febr. 3. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
52%
válassz más kutyát. mondjuk egy yorki, vagy spicc?
2013. febr. 3. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
71%

Mi a sz@rért nem jó neked egy menhelyes kutya? Hálásabb és okosabb is, mint egy ilyen agyontenyésztett lóf@sz. Már bocs, de a kutya fogalmát messziről sem közelítik meg.

Nekem inkább ez lenne a feltételem, ha már kutyát akarsz, tegyél jót egy kidobott állattal, ne egy szaporítóval.

Lehet lepontozni, akkor is ez a véleményem.

2013. febr. 3. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Francia bulldog borzasztó beteges, belőlük és a mopszokból élnek szinte az állatorvosok... Nem lehet, hogy ezt apukád élettársa is tudja? Nem mindegy, hogy a kutyusnak "csak" táp és oltások kellenek a "kellékeken" kívül, vagy minden hónapban súlyos ezreket kell rákölteni, mert mindig van valami baja szegénynek.

Szerintem is válassz más fajta kutyust.

:)

2013. febr. 3. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Ugyan ebben a cipőben vagyok csak nekem olyan nevelő illetve..mostoha anyám van aki a menhelyi kutyát nem engedi DE mivel apuci szeme fénye vagyok így az van amit ÉN akarok..tehát szegény mostoha anyámnak bele kell törödni-e, hogy igenis menhelyi kutyám lesz ÉS nem kölyök. :)


Mondtam neki, hogy megszereti..ellenezte sokat veszekedtünk de kitartó vagyok és végül kezd hozzá szokni a gondolathoz. :)

2013. febr. 3. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
43%

Ne haragudj,de be a házba én sem engednék egy francia bulldogot!Nem lakásba való.És ezért nem kell pattogjál...

Válassz más, kis termetű és barátságosabb kutyát!

2013. febr. 4. 05:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
43%
ez a kutya tényleg nagyon kényes, beteges és állandóan fingik, akkor már egy yorki is jobb tóle
2013. febr. 4. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
a francia bulldog barátságosságával nincs gond, birka kutya. de a hang, és szaghatások hosszú távon elviselhetetlenek.
2013. febr. 4. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Franca bulldogot én sem engednék. Van egy rokonom, akinek több is van, tenyészti őket. Iszonyat sokba kerülnek, mert nagyon beteges fajta (agyontenyésztet...), sokszor még a veszettség elleni oltást se bírja, allergiás rohamot kap tőle, és lehet menni még 1 körre a dokihoz, jó pénzért persze. Bajos a füle, a bűzmirigye, a szeme (és a redői), télen fűteni kell rá, mint állat, mert megfázik, és attól is baja van, nyáron klíma kell neki, mert hőgutát kap (a rövid orra miatt fullad), bepállik a redő az orrán stb.

Ja, és a klasszikus: állandóan fingik, de iszonyat büdöset, röfög, horkol, és hát az sem a leggusztább, hogy kb törölgetheted a hátsóját egy-egy action után, mert olyan keres, hogy képtelen úgy nagywc-zni, hogy ne legyen valahol sz..os.

Kiskutyát véletlenül se tervezz, mert nem tudnak természetesen szaporodni, alapból császármetszés kell neki, akkora fejük van, hogy nem férnek ki...

Az nem szép dolog, hogy apud egy szót se szólt, de gondolj bele: nagyon költséges kutya, és mivel 16 vagy, örülj, hogy nem zárkóztak el teljesen a kutyatartás ellen! Ha továbbtanulsz, a kutyát tuti nem viszed el otthonról, mert nem fog beleférni az időbeosztásodba, és ott marad apádéknak minden költséggel együtt. Szerintem várd meg, amíg elköltözöl, és akkor olyan kutyát vehetsz magadnak, amilyet csak akarsz (és amilyet fen bírsz tartani).

2013. febr. 4. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!