Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy a nyugdíjas...

Miért van az, hogy a nyugdíjasok mindig sietnek és türelmetlenek?

Figyelt kérdés
Egy multniál dolgozom, és azt tapasztalom évek óta, hogy az idős korosztály a legtürelmerlenebb ember a világon, persze tisztelet a kevés kivételnek. Hova sietnek állandóan? Ja és arra miért van idejük, hogy ha mondjuk regel 6-kor nyitunk, akkor már negyed 6-ra odajönnek és ott szobroznak a bejárat előtt.
2009. szept. 3. 22:59
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
95%
Ez az a dolog, amit szerintem soha senki nem fog megérteni... Mi is rengeteget tanakodtunk ezen, amikor pl. reggel suliba menet alig fértünk fel a buszra, és a nyomorgásban nem tudtunk helyet adni, hogy lepattanhassanak a buszról (persze akkor mi voltunk a bunkó, pernahajder ifjúság). Talán ők maguk sem tudnák a kérdésre a választ.
2009. szept. 3. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
86%

Sajnos nagyon sok nyugdíjas a múltban él, benne van a nyugdíjasgénjeikben, hogy sietni kell a bótba mer nem lesz már hús. Dolgozik a tapasztalt nyugdíjas ösztön.

Egyébként unatkozik a legtöbbje.

2009. szept. 3. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
87%

Lehet megértjük, majd ha idősek leszünk :)

Amúgy engem is annyira idegesít, hogy hajnalba nyomorgok a HÉV-en, és felszállnak tömegesen a mamókák, HAJNALBAN!, és vigyázni kell rájuk, mert olyan kis törékenyek, de ők nem veszik észre, hogy letaposnak. És egyébként is, hova megy ilyenkor?? Könyörgöm, ha ráér egész nap, nem mehetne 1-2 órával később? Ne mondja nekem, hogy 8-9 óra felé már olyan meleg van, hogy nem tud kimenni a piacra vagy a temetőbe. Vagy ahova siet :S

És mégis minek szobroz a bolt előtt hajnalok hajnalán? Napközben nincs tömeg a boltban, bármikor vásárolhat. Lehet, hogy azért siet annyira a pénztárnál már, mert háromnegyed órát szobrozott a nyitás előtt, utána végigjárta a boltot és elfáradt :) Gyagya mamik XD

Áh, sosem fogom megérteni.

Nagyanyám ilyen. Fogja magát, 6-kor kimegy a temetőbe, 1 órát elvan ott, aztán hazamegy aludni délutánig. És amikor a tömeg megy haza, akkor megint felül a tömegközlekedésre, hogy átmenjen rokonokhoz XD

Tudom! Biztos szeretik a tömeget, mert magányosak! Így talán szólnak hozzájuk, hogy legyen szíves arrébb menni vagy valami. Szerintem minden szóért megadnak bárit, csak beszéljen velük valaki. A boltban nálunk pl. mindig elmesélik, hogy mi volt velük aznap, mi van az unokával, mikor esett ki a foga és mikor megy WC-re. De ezért nem tudok haragudni, megértem őket, olyan aranyosak ilyenkor :)

2009. szept. 3. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
90%

én azt tapasztaltam, hogy kulonbség van a városi, nagyvárosi és falusi idosek kozt!!!

nálunk falun korán kelnek és bizony idoben elmennek az uzletbe is, de szerintem azért, mert az évek során így beléjuk rogzodott és eszukbe sem jutna 10-ig aludni.

a buszon ha csak tehetik, leultetnek, de pl. nekem terhességem alatt is megesett, hogy fel akartak állni.

az egyetem alatt laktam viszont fovárosban, hát....teljesen más a helyzet, tisztelet a kivételnek. itt korábban valamelyik kérdésnél a "ruzsos száju néni" kategoriának nevezték el, turelmetlenek, sietnek, felállítanak a buszon bárkit, beszolnak,és nagyon okosak.

a kisvárosi (ahol dolgozom) nyugdíjasok valahol a ketto kozt lehetnek. de tényleg érdekes, hogy sokan elmennek inkább már reggel 6-kor sorakozni az orvoshoz (rendelés 8-tol), és inkább sorakozik kora reggel 2 órát, és végez fél 9-re, mint hogy 10re menne és végezne 1-re...ezt nem igazán tudom megérteni, szerintem olyan mindegy...gyogyszertárban dolgozom, és párszor már találkoztam sietos és turelmetlen nénikkel bácsikkal, akik még oda sem adták a receptjuket,m ár mondták is, hogy de gyorsan aranyoskám, mert megy a buszom....de mifelénk ebbol van a kevesebb.

2009. szept. 3. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
86%
A kérdésre sajnos nem tudom a választ,de az idegeimre mennek,főleg akkor mikor a busznál előre engednek bár,de már-már szemrehányóan,gúnyosan és persze jól hallhatóan megjegyzik,hogy "Várjá',mer a kismamát előre kell engedni!"Némelyiket legszívesebben felrúgnám!Tudom,ezért a mondatért most majd kapok egy csomó ejnye-bejnyét,de akkor is ez a véleményem...(Persze attól függetlenül sosem bántanék senkit,csak a szám nagy :)
2009. szept. 3. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
92%

Én kocsival járok de a mamokák meg papókák ugy szüttyögnek h az már néha balesetveszélyes.

Szóval nincs középút....

2009. szept. 3. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos nem tudom a választ, persze van kivétel, de az ilyen tolakodó sietős idősek engem is bosszantanak. Csak abban reménykedem, hogy én nem leszek ilyen, amikor annyi idős leszek.

Egyszer egy bácsi a botjával majdnem a szememet ütötte ki a buszmegállóval, mert úgy futott a buszhoz, pedig anélkül is megvárta volna a sofőr, a hátam mögül jött, így észre se vettem, csak amikor a bot elsuhant a szememtől pár centiméterre. Örülök, hogy nem talált el.

2009. szept. 3. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 A kérdező kommentje:
Igazatok van. Múltkor nagyon sokan voltak, ezért kinyitottam még egy kasszát és az egyik sor végéről odahívtam egy nőt kisbabával, hogy hamarabb végezhessenek. Erre fogta magát egy papi és bevágta magát a nő elé, hogy neki kevesebb cucca van. Na hát berágtam rá, és mondtam, hogy csak a hölgy után. Vidéken amúgy tényleg rendesebbek az öregek.
2009. szept. 3. 23:28
 9/30 anonim ***** válasza:
92%
Biztos azért, mert tudják, hogy már nem sok idejük van hátra.... mármint az életből, és ebbe kell még belesűríteni mindent.
2009. szept. 3. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
100%
Én azt nagyon nem szeretem, amikor beszólogatnak. Külvárosi részen lakom, ahol sok a pince, birtok, jönnek kapálni meg állatokat etetni, amikor mindenki jön haza munkából meg iskolából. De például az már nagyon durva volt, amikor a hamarosan nyugdíjas apukámnak beszólt egyikük, hogy "add át a helyet, te taknyos". Azért mégis mit gondolnak már? Meg amikor a negyed nyolcas buszon fennhangon mondogatják, hogy ettől a sok diáktól nem lehet elférni.
2009. szept. 3. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!