Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit kezdjek anyámmal? Egyszerű...

Mit kezdjek anyámmal? Egyszerűen elegem van belőle és a barátomat is elüldözi!

Figyelt kérdés
Sziasztok, kicsit hosszú lesz, de hogy érthető legyen le kell írnom mindent. Szóval én és a barátom (Peti) 4 éve vagyunk már együtt, ő akkor volt 14 én pedig 12. Eleinte csak suli után, amíg nekem nem jött a buszom és suliban a szünetekben láttuk egymást. Ugyebár ő ekkor volt 8-as én pedig 6-as és ez már jóval a félév után volt, így hamar elballagott és jött a nyár. Nemigazán volt ez probléma megoldottuk, a szüleim viszont szerették volna ha bemutatom őt nekik. Ez így is lett, 2009 nyarán be is mutattam nekik Petit. Édesapámnak teljesen színpatikus volt már első találkozásnál is, neki a mai napig nincs vele baja, anyámnak viszont annál inkább... Ugyan az első fél-1 évben neki is teljesen szimpatikus volt és elengedett vele moziba ide-oda, aztán utána valamiért elkezdett rá úgy tekinteni mint valami sz*xéhes barbárra, aki engem meg akar rontani, holott a barátom egyáltalán nem ilyen. Aztán elkezdte korlátozni, hogy mennyit találkozhatok vele, és amikor találkozhattam is, akkor is csak nálunk, nehogy valamit tegyen velem. Volt, hogy 2 hétig még csak beszélni se tudtunk, mert a telefonom is elvette. Aztán kicsit enyhült és 8. végére már engedte, hogy rendesen találkozzak vele mint a kapcsolatunk elején. Elballagtam, és én és ugyanabba a suliba mentem tovább tanulni ahová ő (nem miatta, ezt tartom a legmegfelelőbb sulinak itt a környéken, az már csak hab a tortán, hogy a barátom is ide jár). Szóval így újra láttuk egymást mindennap és hétvégente is tudtunk találkozni nálunk is, náluk is különösebb szülői felügyelet nélkül. Petiről tudni kell, hogy egy nagyon becsületes és korrekt ember, senkivel sem igazságtalan és tiszteletben tartja mások kívánságait, így azt is, hogy én 16 éves koromnál előbb nem szerettem volna elveszíteni, és 2 hónap híján ez így is lett. Nem igazán akartam eltitkolni így, utána 1 héttel meg is mondtam a szüleimnek, édesapám teljesen jól fogadta anyám viszont kiborult. Elkezdett velem ordibálni, Petit elmondta minden utolsó senkiházinak, engem pedig még le is ribancozott. Mit ne mondjak nagyon rosszul esett és sírva rohantam be a szobámba, de anyám még a barátom szüleit is felhívta, hogy "büszkék lehetnek a stricire akit neveltek". Most az ő szülei teljesen összevannak veszve az enyéimmel, vagyis inkább csak anyámmal és tiltják a barátomnak, hogy találkozzon velem, az én anyámról pedig nem is beszélve. Amióta ez történt, szóval úgy kb. fél éve , minden egyes nap bevisz kocsival, és pontban az óráim végére el is jön értem. Azóta csak titokban tudunk találkozni, és akkor is csak valami nyilvános helyen. Ráadásul jövőre át akar írattatni egy másik városban lévő, suliba, amitől egyszerűen undorodok. Majdnem minden este elsírom magam ez miatt és egyszerűen annyira rossz látni, hogy a Peti csak miattam keresztbe húzza minden programját, sorra mondja le a találkozót a haverjaival, (pedig nagyon népszerű, így lenne neki pár..) hogy velem tudjon tölteni pár órát kettesben. Sokkal jobbat érdemelne nálam, de ő mégis inkább kitart mellettem. Teljesen megutáltam anyámat, néha legszívesebben megtudnám ölni.. Hiába próbálok vele beszélni erről, a válasza mindig csak az, hogy "mert". Peti is próbált vele beszélni erről, de őt még fel is pofozta amiért "megrontott engem" és tönkre tette az egész életem, holott ő az egyetlen ember aki az elmúlt 4 évben mindig mellettem volt és a legtöbb támaszt nyújtotta, így ő csak jobbá tette azt, ezerszer jobbá. Viszont úgy érzem mintha kezdene belefáradni ebbe az egészbe ami érthető, de nagyon félek, hogy elveszítem őt. Mit tehetnék? Mivel tudnám rábeszélni anyámat, hogy hagyjon már kicsit élni, mert nem vagyok az a kislány aki 10 évvel ezelőtt voltam?
2013. febr. 4. 16:41
 1/10 anonim ***** válasza:
Ez kemény dió.Kár hogy anyud nem érti meg, hogy mennyire kiTARTOTOK EGYMÁS MELLETT.Probáltad ugyanezt elmondani
2013. febr. 4. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
71%
Akkor sem fogom soha megérteni, hogy 12 éves gyerek hogyan tud "járni" valakivel.
2013. febr. 4. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Kérdezd meg, hogy ilyenkor ő mit érez.. Mert nyilván összejött valahogy apukáddal, biztosan volt ő is szerelmes. Esetleg kérdezz rá finoman, hogy miért véd téged ennyire, talán neki rosszul sült el, vagy nem tudom..
2013. febr. 4. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
39%

#3 Gondolom együtt homokvárat építenek, rollereznek, kakaót isznak...


Kérdező:

"Teljesen megutáltam anyámat, néha legszívesebben megtudnám ölni"

Ez a mondat jusson eszedbe majd anyád temetésén, amikor a Petikédnek még a nevére sem fogsz emlékezni!

2013. febr. 4. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
70%
probaltal errol beszelni az apukaddal? o valszeg helyre tudja tenni a hisztis anyad (mar bocs, de ez meg enyhe kifejezes volt!). ha jol veszem ki, te mar 18 vagy. akkor meg hogy az istenbe hagyod, hogy igy viselkedjen veled?? nem mondom, h csapd agyon, de nyisd mar ki a szad es mondj neki NEMet! es nem ertek hozza, de sztem ahhoz,h atirasson masik suliba, kene a te beleegyezesed is, nem?
2013. febr. 4. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem most kellene tiltani, 12 éves gyereket nem engedtem volna fiúzni. Ha akkor hagyta, most örüljön, hogy csak 16 évesen kezdtek szexelni. Bár ha mindent ennyire korán kezdtek, nem attól fél, hogy terhes leszel? Az is benne van a pakliban.
2013. febr. 4. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

bocsi,elneztem, csak 16 vagy:/

ebben az esetben csak apukad segitseget tudod kerni.

2013. febr. 4. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
apukád mit szól ehhez?
2013. febr. 4. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Hát pedig az nagyon is jó, hogy 4 évet vártatok a dologgal, nem is értem anyud min akadt ennyire ki. Ahogy előttem is írták, kérd apukád segítségét. Esetleg ha ez sem jön be, valahogy próbálj meg hatni a lelkére, és mondd el neki hogy hogyha azt akarja hogy egy depressziós szerelmi bánatos otthonról menekülő tinédzser legyél, tökéletes úton halad.
2013. febr. 4. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat! A terhességtől nem kell aggódnia, ha eddig néha néha sikerült lefeküdnünk mindig védekeztünk. A szerelmes témát bevetem, az jó ötlet. Apu felé meg fordultam már segítség kéréssel és próbált is beszélni anyuval, de teljesen reménytelenül.


#4: Igazad van, kicsit elvetettem a sulykot, de sajnos tényleg egyre jobban kezdek tőle eltávolodni..

2013. febr. 4. 21:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!