Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Külföldre menni együtt vagy...

Külföldre menni együtt vagy külön?

Figyelt kérdés
Szeretnénk elköltözni innen ahol élünk.Még a kapcsolatunk elején letisztáztuk hogyha megyünk valaha akkor csakis együtt.Azóta eltelt több év,és gyerekünk is született.A téma újfent felvetődött de én mostmár azon az állásponton vagyok hogy talán egyszerübb lenne ha csak az egyikünk menne és a másik maradna egy darabig,férjem erről hallani sem akar.11éve vagyunk együtt, a leghosszabb idő amig nem láttuk egymást az 2nap volt(szültem).Nem tudom elképzelni milyen lenne külön de úgy érzem igy nagyobb esélyünk lenne mintha az egész család együtt költözne.
2013. febr. 5. 12:48
 1/9 anonim ***** válasza:

Nem akarok bunkó lenni, de ha te így gondolod, akkor szerintem a számodra a család nem elég fontos. vagy a férjeddel van valami gondod, vagy már eleged van a családi életböl.

Èn külföldön élek, van 2 gyerekünk, itt szültem, de mi az elején megbeszéltük hogy a férjem max 5 napra mehet el nélkülem munka szempontjából. Ha ennél tovább tartana akkor megoldjuk hogy együtt menjünk.

Szerintme a férjed ragaszkodik hozzátok. Ha mentek menjetek együtt. Olyan lehet hogy egyikötök kap munkát és 1-2 hónapot egyedül van, de annál többet el sem tudnék képzelni.

2013. febr. 5. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Nálunk következő az elmélet: ha párom megy, akkor megyünk mi is. De! az első pár hónapban csak ő megy egyedül, hogy össze tudjon annyit spórolni, amennyi egy lakás bérléséhez feltétlen szükséges. Meg persze ki kell tapasztalnia, hogy jó-e a munka, bírja-e, szóval hogy minden rendben legyen. Ha így van, akkor megyünk utána. Azt a pár hónap áldozatot meg csak kibírjuk valahogy.

Egyelőre ez még csak elmélet, mert mi is beszéltünk már róla. És úgy gondoljuk, hogy a gyerek is többet tanulna, ha már csak a nyelvet megérti, akkor legalább tudtunk neki valamit adni.

2013. febr. 5. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Szerintem teljesen jól gondolod, a 2. hsz-val értek egyet.
2013. febr. 5. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Valahogy én is igy gondolom mint amit a második válaszoló irt.Férjem úgy szeretné hogy költözzünk eggyütt.


1 válaszolónak.Nekem fontos a családom és ha ketten lennénk együtt mennénk,mint ahogy ezt le is tisztáztuk az elején.

2013. febr. 5. 13:09
 5/9 anonim ***** válasza:

Ez sokmindentől függ. Én a fokozatosság (előbb apa, aztn ti) híve vagyok pláne, ha

-kicsi a gyerek

-nem beszélitek a nyelvet jól

-nincs sok megtakarított pénzteket

-nem éltetek még külföldön soha

-van kint segítsg vagy nincs


Ezek fontos tényezők, mert azért azt is gondold végig, hogy kint mások a szokások, mások a lehetőségek, más rendszer alapján működnek dolgok.


Oké, hogy család csak együtt, de bizonyos dolgokért áldozatot kell hozni. Azért a költégek miatt sem mindegy, hogy egy egész család meg ki előszőr vagy csak egy fő a családból és mondjuk felméri a terepet, keres/talál munkát, megnézi mennyi az annyi. Mert plö a lakésbérlés sehol se könnyű és pláne nem olcsó. Egy család már nem bérelhet csak egy szobát (bár sokan vannak, akik ezt teszik).

2013. febr. 5. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
együtt mindent könnyebb megoldani
2013. febr. 5. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Nálunk is tervben van a külföldre költözés, gyerek is van, szóval hasonló a helyzet. Az a terv, hogy először csak az egyikünk megy ki, a másik itthon marad a gyerekkel. Feltehetőleg amúgy én leszek az, aki előbb megy ki, mert én itthonról is tudok már állásinterjúkat intézni magamnak, lehetőleg egymáshoz közeli időpontokra, így elég lenne egyszer kimennem, és ha már van munkahelyem, akkor keresni lakást, aztán jöhetnek utánam a többiek. Úgy biztos nem indulnánk neki, hogy még semmi nincs kilátásban, lakás sincs, de már rögtön gyerekestül felcihelődünk, viszont nem is arról van szó, hogy hónapokig külön vagyunk, hanem tényleg csak egy rövidebb idő, hogy gyerekestül már legyen hova beköltözni.


25/N

2013. febr. 5. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Szerintem egy családot szétválasztani, főleg gyerekestül, elég nagy hiba.


A külföldre költözés előtt több dolgot vegyetek fontolóra:

- legyen annyi tartalék, hogy tudjatok lakást venni/bérelni, rezsit fizetni pár hónapig

- legyen biztos nyelvtudás

- olyan területre költözzetek, ahol keresett a szakmátok (interneten előtte körülnézhettek, hogy mennyi hirdetés van!), vagy eleve munkaajánlatra menjetek ki

- a gyermek beszél-e nyelvet, és egyáltalán hány éves?

2013. febr. 5. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Mi pl vagy együtt vagy sehogy .Persze a nyelvet mindenkinek beszélnie kell ,a gyerek nemtudom mennyi idős de ha óvodás vagy fiatalabb miatta kell a legkevésbé aggódni,mint a szivacs úgy szívnak magukba mindent (tapasztalat) és sokkal könnyebben beilleszkednek mint a felnőttek. Miért lenne könnyebb külön??? Az elején így is úgyis nehéz ,és kell tartalék pénz is.Akkor nagy baj nem történhet .
2013. febr. 5. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!