Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Melyiket választanád a gyermek...

Melyiket választanád a gyermekednek? Egy ritkább név ami már régóta tetszik Neked, vagy egy gyakori, hogy ne szólják meg?

Figyelt kérdés
Gyakran olvastam már itt ilyen név adással kapcsolatos kérdést, és megfigyeltem, hogy a kérdező mindig megkapja a nem túl szép kritikákat, ezért én most nem írnék neveket. Van egy név, ami nekem nagyon régóta tetszik, és mindig azt mondogattam, hogy így fogják hívni majd a gyerekemet. Ez a név régen sem volt túl gyakori, és mostanra sem lett az. Nem is azért adnám, mert ritka, hanem mert nagyon tetszik, ha hirtelen felkapott lenne, és minden második gyerek ezt kapná, akkor is tetszene. Felmerült egy "átlagosabb" név is, az is tetszik, de nem annyira. Ti hogyan döntenétek? Egyáltalán foglalkoznátok azzal, hogy mások mit gondolnak?
2013. febr. 6. 08:15
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:
80%

Hagyjuk már ezt a névvel való csúfolást. Így, hogy gyakorlatilag minden másfeledik gyereknek valami külföldi jövevényneve vagy fantasy-regényből való neve van (ismerek egy Gandalfot...) a gyerekek teljesen hozzá vannak szokva az idióta nevekhez. Fel sem tűnik nekik. Vagy majd a Rikárdók, Nintendók meg Szamanták fogják cikizni a kis Ögödejkét?


Szerintem ha hangzásra megy a vezetéknévhez, add nyugodtan azt, ami tetszik.

2013. febr. 6. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim ***** válasza:
78%
'70-ben minden második kislány Tündike volt.
2013. ápr. 13. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!