Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyáék dolgoznak ésaz egyik...

Anyáék dolgoznak ésaz egyik munkatársuk elmondta nekik hogy látott cigizni. Mit tegyek? Mit csináljak?

Figyelt kérdés

holnap reggel fogok találkozni apáékkal.

mit tegyek?

apu nagyon szívbajos


2008. jún. 4. 17:46
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Üdv!


Ha megláttak, magadra vess, de még talán menthető a helyzet.

Mondd el nekik, hogy tudod, hogy rosszat teszel/tettél a testeddel, de megígéred, hogy leszoksz (és javaslom tartsd is be, mindenki jobban jár vele, kivéve a cigaretta gyártója, de azt sem fogja tönkrevágni, hogy 1-el kevesebb ember szívja azt a sz*rt, amit gyárt ugyanis többen szoknak rá, mint le...)

Bár a korodat nem írtad szerintem mindenféleképpen ez a megfelelő megoldás.

2008. jún. 4. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

13 éves vagyok

és hiába mondok neki bár mit nem hiszi el

2008. jún. 4. 18:08
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Ha az ember nem bízik a saját gyermekében, annak vagy megvan az oka (Te adtál rá a múltban) vagy pedig el kellene gondolkodnia azon, hogy miért ne bízzon benned, hiszen az ő szülei is bíztak benne (gondolom), még ha annak idején nem is volt a legjobb gyermek.
2008. jún. 4. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Csak magadat hibáztathatod! Ígérd meg nekik, hogy leszoksz. De tarts is meg az ígéreted. Még csak 13 éves vagy, most ez, később meg már a házból sem fognak kiengedni, ha titkolózol előttük. Biztos megvan az oka, hogy nem hisznek neked. Lehet, hogy túl sok dolgot titkolsz előttük és talán mást mondasz nekik, mint ahogy az valójában van...
2008. jún. 4. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

utolsó hozzászólo!

már most nem engednek ki a házból

amugy igazad van

2008. jún. 4. 18:31
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Én is "cigiztem" már 13 éves koromban és egyszer- kétszer engem is megláttak, főleg az apám, ő járt több helyen. Nagyon le szoktak cseszni. Mondanom sem kell: nálam semmit nem ért, hogy lecsesztek... most 28 éves vagyok és 14 év aktív dohányzás után tavaly abbahagytam. Baromi nehéz volt, úgyhogy ne szokj rá, mert előbb- utóbb (ha máskor nem, majd akkor amikor gyereket akarsz) úgyis le kell szoknod és hidd el, tényleg nehéz!!

A kérdésedre a válasz: én mindig kitaláltam valamit, hogy csak megfogtam valakinek a cigijét, vagy ilyesmi. A te eseted azért jobb, mert nem személyesen a szüleid láttak, hanem csak egy ismerősük.. akár le is tagadhatod.. De ezzel gondolom most egyedül leszek, aki így gondolja, mert rendes ffelnőtt ember nem beszél rá egy gyereket arra, hogy hazudjon, de nem akartam ugyanazt a sablondumát leírni, hogy ígérd meg, hogy leszoksz és tartsd is be- mert ez így lenne helyes, de ha visszagondolok, én sem csináltam így anno... de tényleg kár rákapni, hidd el, nem ér annyit. Ráadásul (vmiért feltételezem, hogy lány vagy) amikor majd leszoksz, valszeg felszedsz 1-2 kilót is, aminek egy csaj általában nem örül annyira- tisztelet a kivételnek. Tehát hiúságból sem kéne rászoknod...!!!

2008. jún. 4. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

már 3 éve cigizek

és nekem már nem hisznek el semmit

2008. jún. 4. 19:56
 8/17 anonim ***** válasza:
67%
Huha. És honnan szeded a cigit?
2008. jún. 4. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
adnak meg veszem
2008. jún. 4. 22:39
 10/17 anonim ***** válasza:
86%

A cigaretta függőséget okoz - pont olyat, mint a kábítószer (csak maga a cigaretta nem annyira veszélyes, de éppen olyan nehéz leszokni róla). Ha nem is akarsz leszokni, akkor tökéletesen esélytelen. Megértem a szüleidet, ha már nem hisznek neked.

Én hirtelen 2 esetet tudnék mondani, amikor igen gyorsan le lehet szokni:

1: 5 percig áll a szíved. Ha utána fölkelsz, azt se fogod tudni, hogy néz ki a cigaretta. Ha valaki megkínál, kivered a kezéből.

2: Megszületik a gyereked 1.5 kg-al úgy, hogy nincs karja. A keze a könyökéből nő ki. Vagy valami hasonló... hiányzik a fél agya.

Amikor legközelebb a pároddal öszebújsz, cigaretta már 1 km-s körzetben se lesz. Még a szomszéd se fogja felétek fújni.


Most viszont még emberi módszerekkel képes lennél leszokni. Ha elmész orvoshoz, ő is tud segíteni.

2008. jún. 5. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!