Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Az a jobb ha pároknak azonos...

Az a jobb ha pároknak azonos a szakmájuk vagy ha különböző területen dolgoznak? Nálatok hogy néz ki?

Figyelt kérdés
2011. febr. 21. 21:44
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
84%
Szerintem ez nem jobb vagy nem jobb kérdése, esetleg annak lehet könnyebb, aki hasonló területen dolgozik, pl. eüsök, mert ott mindkét félnél előfordul az éjszakázás és szerintem ebben a helyzetben a másik is jobban viseli.
2011. febr. 21. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
50%
Egyet értek az első válaszolóval.
2011. febr. 21. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem egy "átlag" kapcsolatban az a jó, ha teljesen más területen dolgoztok, akár szakma, akár munkahely tekintetében. Egy "átlag" kapcsolatban szerintem nem jó, ha 0-24 -ig együtt vagytok, és egymás agyára mentek, és az sem jó, ha összehasonlíthatóak vagytok pl. abból a szempontból, hogy ki mennyire jó a munkájában. Abból is csak veszekedés lesz... Viszont egy igazán jó kapcsolatban simán belefér, hogy akár egy szakmában és egy munkahelyen dolgozzatok.
2011. febr. 21. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

mi mindketten mérnökök vagyunk,hasonló cégnél...

én imádom hogy majdnem ugyanaz a szakmánk


de kinek mi jó,sok olyan kapcsaltról tudnék mesélni,ahol teljesen különböző foglalkozásúak,mégis működik

2011. febr. 21. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
50%
képzelj el ezt egy kőműves/burkoló nőt vagy kozmetikus/műkörmös férfit ='D
2011. febr. 21. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Akkor úgy fogalmazom meg, hogyha azonos szakmában dolgozik két ember akkor nyilván jobban tudnak "vitatkozni" a munkájukat illetően, de felmerülhet az a kérdés, hogy ki a jobb, vagy hogy ne tudnak semmi újat nyújtani egymásnak ilyen téren. Még ha egy mérnök és egy pszichológus kel egybe akkor csupa új dolgot tudnak megosztani a másikkal.
2011. febr. 21. 21:59
 7/17 anonim ***** válasza:
76%

21:56 vagyok

folyamatosan fejlődő szakmánk van,főleg hogy fejlesztési részen dolgozunk mindketten,csak új dolgok vannak...


plussz attól hogy valaki 1 adott szakmában dolgozik,még nem feltétlen szakbarbár,ugyanugy elbeszélgetünk minden másról

2011. febr. 21. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Mi 14 évig dolgoztunk egy helyen,de nem egy irodában és nem azonos beosztásban. Nem volt rosszabb a kapcsolatunk,mint amikor külön helyre ment a párom.

Otthon soha nem volt ebből semmilyen problémánk. Mindketten közgazdászok voltunk,és sokszor jó volt a dolgokat megbeszélni egymással.

De az otthoni életünk nem a szakmáról szólt. 30 évig voltunk házasok,amikor a férjem meghalt.

2011. febr. 21. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Amíg ugyanazt csináltuk folyton veszekedtünk, ki akart folyton "javítani" (=nem volt rossz amit csináltam csak más a stílusom).

Még mindig mindketten informatikával foglalkozunk, de más területen, így mostmár nem veszekszünk (vagy csak nagyon ritkán, ami bőven belefér), de ez a veszekedés valószínűleg "informatikusbetegség", más területen nem látom -legalábbis nem annyira- jellemzőnek a "vallási háborúkat".

2011. febr. 21. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Attól függ, milyen szakmák párosulnak. Vannak foglalkozások, ami az ember érdeklődési körén múlnak, és vannak amelyek nem. Pl. ha egyikük orvos, a másik művész, az annyira különböző érdeklődésű embereket takarhat, hogy könnyen lehet, nem illenek össze.

De mondjuk ha a csaj szállodai recepciós, a pasi meg bútorrestaurátor-segéd, az is két totál különböző szakma, valahogy mégse következtetünk arra, hogy annyira különbözőek.

Ha mindeketten azonos területen dolgoznak, mert hasonló az érdeklődésük, nagyobb eséllyel maradhatnak tartósan szellemi partnerek egymásnak. Ez inkább a sok tanulást, fejlődést igénylő szakmákra jellemző szerintem. Egy bölcsész és egy gépészmérnök távolabb állhatnak egymástól, mint egy műkörmös egy takarítótól – utóbbi esetben nem valószínű, hogy ha a különböző személyiségük miatt kikezdhetetlen ideológiai ellentétbe keverednek, az a szakmájukkal függene össze.

De persze a komolyabb végzettséget igénylő munkák se feltétlenül kötődnek szorosan a személyiséghez, ezt már esete válogatja..

Az, hogy konfliktusok adódnak-e abból, hogy ugyanaz a szakmájuk, nagyon sokmindentől függ. Hogy a sikereik mennyiben múlnak külső körülményeken, hogy milyen a személyiségük, egészséges-e az önértékelésük, ha versengenek akkor miért, hogyan kezelnek helyzeteket stb..

2011. febr. 21. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!