Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Jogos, hogy kicsit szarul...

Jogos, hogy kicsit szarul érzem magamat ezek után, vagy tényleg én gondolom rosszul?

Figyelt kérdés

Betegen vagyok itthon, több mint egy hete. Még mindig nem gyógyultam meg (influenza-szerű dolog), ezért nem is igazán mozdulok ki, nehogy még jobban megfázzak. Hétvégén lesz a "párom" (de utálom ezt a szót) szülinapja, amire elterveztem, mit veszek ajándékba, azonban ma 3 boltban sem találtam meg. Kisvárosban élünk, több olyan boltról nem tudok, ami ilyesmit árulna, egyéb ötletem nem nagyon van - mivel a párom velem ellentétben jól keres, ezért az esetek 99%-ában megveszi, amit szeretne, így mindig nehéz neki ajándékot találni, mindenkitől csak olyasmiket kap, ami igazán semmire nem jó, csak magának úgysem venné meg. Szóval mivel kifogytam az ötletekből, megkérdeztem, mégis minek örülne.


Erre ő vérig sértődött, hogy nem igaz, hogy neki kell megmondania, hogy mit vegyek neki a szülinapjára, és hogy ennyire nem ismerem, stb. Mondtam neki, hogy de volt ötletem, de sajnos nem tudtam azt megvenni, hétvégéig pedig már nem sok idő van, valamint a házból kimozdulni sem nagyon akarok lázasan (ma elvitt autóval), így segíthetne, hogy mit szeretne, és megtudnám venni még ma. Végül is nem volt hajlandó semmit mondani, így hazajöttünk. Itthon is csak azt hallgatom, hogy mennyire szar, hogy nem ismerem annyira, hogy tudjam, minek örülne... és hogy ha ennyire nincs ötletem, vegyek neki dvd-t (jó vicc, csak blurayt hajlandó nézni, ami akciósan 5.000), vagy konzol játékot (használtan 6.000-nél kezdődik, ráadásul amit még karácsonyra kapott, azt sem fejezte be, hanem vett magának másikat:( - az árak még normálisak lennének, de rendszerint csak az akciós termékek között nem tetszik neki semmi, hanem 20.000-es új játékokat vásárol...arra nekem már nem telik).


Ehhez csak annyit fűztem hozzá, hogy én megértem, hogy szarul esik neki, de azért elmondhatná, mire vágyik, ha van valami, és hogy ő mit gondol, nekem hogy esett, hogy a névnapomat pl. ívesen telibeszarta, egy doboz csokit nem vett. Erre felháborodott, hogy de hát az névnap, nem olyan fontos, mint a szülinap (nekem igen, én így nőttem fel, és ezt ő is tudja:()


Hozzáteszem a szülinapjára 2 féle meglepetéstortával készülök, és két társaságnak fogok sütni-főzni (szülők, baráti társasága), szóval nem hiszem, hogy azt lehet mondani, hogy nem készülök.


Szóval a kérdésem az, hogy jogos, ahogy a párom gondolkodik, és tényleg ennyire nagy kérés, hogy mondja meg, mit szeretne, vagy érthető, hogy kicsit megbántva érzem magamat?


(Olyan jellegű kommentek nem érdekelnek, hogy hagyd el, stb., mert ezt a veszekedést leszámítva - ami most eléggé szíven ütött - egyébként nincsenek problémáink, alapjáraton egy kedves, segítőkész ember, nem tudom, mi ütött belé...)


2013. febr. 6. 19:34
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:

Én a magam részéről teljesen megértelek. Mondjuk mi a párommal is úgy beszéltük meg, hogy ha van vmi ötletünk, akkor mondjuk meg a másiknak ünnepek előtt, vagy ha mi akarunk a másiknak venni vmit, akkor együtt vesszük meg. És a másik anyagi helyzetével is tisztában vagyunk, nem vágunk oda olyat, hogy jó, akkor vegyél ezt meg ezt, ami a másik pénztárcájából szűkösen jön ki.

Főleg azután, hogy a névnapos dolog után még neki állt feljebb, főleg hogy TUDTA, az meg NEKED jelent sokat, meg hogy volt ötleted, csak kivitelezni nem tudtad.

Sztem beszélj vele erről még egyszer, és tudatosítsd benne, hogy ne papoljon a csalódásról, amikor ugyanazt okozza neked.


Szülinapra meg... nem tudom, mozijegyet nem tudsz neki venni? Akkor mégiscsak lenne vmi meglepi is, ha ennyire nyavalyog érte.

2013. febr. 6. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:

Kösz, ezzel sokat segítettél :)

Egyébként nem szar az immunrendszerem, évek óta nem voltam beteg, de ha télen kint fut az ember, akkor bizony meg lehet fázni, ez van.

2013. febr. 6. 19:42
 3/21 anonim válasza:
Ez szerintem olyan hülyeség..miaz, hogy megsértődik, mert megkérdezed, hogy mit szeretne.?!.mennyi idősek vagytok, és mióta vagytok együtt, ha szabad kérdeznem.?!Örüljön neki, hogy egyáltalán kap valamit, főleg ha ilyen beteg vagy..az én párom, mindig azt mondja, hogy ne vegyek neki semmit..(persze mindig adok neki valami apróságot), én meg csak annyit szoktam kérni, hogy aznap mikor szülinapom van, akkor legyen velem.!Ő milyen ajándékokkal szokott elhalmozni.?!
2013. febr. 6. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:

2.: moziba sajnos nem nagyon járunk, mert válogatósak vagyunk filmek terén (értsd: általában nincs olyan program, ami érdekelne) - többek között a dvd vásárlása is ezért körülményes, mert egyrészt ő magának is nehezen talál olyan filmet, ami tetszene, ha meg igen, az tuti nem a leárazott kategóriában van, mert nem népszerű :(


Mindenesetre köszi az ötletet.

Gondoltam már sok mindenre, de pl. könyvet nem olvas, elektronikai cikkből csak a legdrágább jó, ruhát kapott egy halmot karácsonyra...

2013. febr. 6. 19:46
 5/21 anonim ***** válasza:
100%

Ha ennyire nem tudja értékelni, hogy még betegen is ennyire mindent megteszel, hogy örömet szerezz neki, meg sem érdemli. Mi már évek óta házasok vagyunk, elég jól ismerjük egymást, mégis sokszor megkérdezzük, minek örülne a másik.

Ráadásul ha a párom influenzás lenne a szülinapom előtt, nem is engedném, hogy ajándékért rohangáljon nekem, nem ez a lényeg, hanem az, hogy meggyógyuljon.

2013. febr. 6. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
2 éve vagyunk együtt, együtt élünk, húszas éveink közepén járunk.
2013. febr. 6. 19:51
 7/21 anonim ***** válasza:
Kissé firnyákos a pasid.Már azt értékelnie kellene még betegen is kiteszel magadért.A te névnapod nem számít csak az ő szülinapja.Hát húznék a fejébe valamit.Amúgy meg ha semmi nem felel meg neki,csomagold be magad és add át neki.csak nem dob ki:))Az ajándékban egyébként sem az ár számít...kivéve a párodat
2013. febr. 6. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:
Félreértés ne essék, neki sem az ár számít - csak reflexből olyasmit bök oda, amit ő megengedhet magának, én pedig nem. Semmi gondja nem lenne azzal, sőt, örülne is neki, ha használt konzol játékot kapna, bármilyen olcsó is volt, viszont én tudom, hogy nincs a boltban olyan, ami tetszik neki, mert heti 2x megnézzük kb., és sosem talál semmit. Tényleg tanácstalan vagyok :(
2013. febr. 6. 19:56
 9/21 anonim ***** válasza:

Hát ez azt hiszem, tipikusan az a helyzet, amire azt mondják, hogy "elbeszéltetek egymás mellett". Pontosabban a kérdés leírásából nem igazán derül ki, hogy azt mondtad-e neki, amit a tudomására akartál hozni? Az ugyanis, hogy:

"Ne haragudj, én sem számítottam rá, hogy megbetegszem, ezért nem tudtam megvenni a tervezett ajándékot, aminek szerintem örülni fogsz. Úgy gondoltam, fontosabb, hogy hét végére meggyógyuljak, mert szeretném, ha jól sikerülne a családi/baráti szülinapi buli. És pótlólag kapsz majd tőlem egy kedves meglepetést."

nem egyenlő azzal, hogy:

"Mondj valamit aminek örülnél, és ami kapható is a számításba vehető 3 üzletben."

Nyilván nem szó szerint így hangzott el a beszélgetés, de ha ő ennyire félreértette, és ilyen ingerült vita támadt belőle, akkor valamit rosszul "kommunikáltál".

Én nem fogom azt javasolni, hogy szakítsatok, mert egyikőtöket sem ismerlek. De ettől a balhétól eltekintve, nem sok szeretettel írsz az ajándékozási szokásairól, és igényeiről. Persze lehet, hogy most csak felhúztad magadat a veszekedés miatt.

2013. febr. 6. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:

szerintem nem kellett volna ezen megsértődnie. de hogy kinél mi fér bele, az nagyon szubjektív. neked ez, neked meg az, h névnapot nem ünnepel. szóval ezt nektek kell tisztázni egymás között. h kinek mi esik rosszul, kit mi bánt. szép lassan kiderülgetnek majd a dolgok és megtanuljátok "egymást".


ne hagyd el a barátod, de azért azt meg kell adni, h igazi first world problémákkal küzd. anyám, még egy ember, aki igényesnek vallja magát, de feleslegesnek tartja a könyveket :-(

2013. febr. 6. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!