Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Mitől van az, hogy butának...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mitől van az, hogy butának gondolom magamat? Nem vagyok elég okos a csajoknak?

Figyelt kérdés
Biológusként végeztem (Biológia és Földrajztanár msc -4 év főiskola és 1 év biosz és 1 év földrajz msc képzés). Tehát 6 évig tanultam és 4 essel végeztem el az összes képzést. Viszont nem érzem magamat jónak a szakmámba. Egy kórházban dolgozok. De pokolian rossz a hosszútávú memóriám. A rövidtávú az jó, mert vizsgára mindig úgy mentem, hogy pár nap alatt elolvastam a 60-80 tételt és utána pár hétig tudtam, utána a megtanult dolgok 3/4 e valamiért kiürült. De sajnos most is így vagyok ezzel, nagyon rossz a hosszútávú memóm. Ez csajozásban is hátrány szeritnem. Mit lehet tenni? Hogyan lehet azt fejleszteni? 27 F
2012. nov. 7. 08:39
 1/8 anonim ***** válasza:

hát, nekem a rövidtávú sem... :-)


Nem csak arról van szó, hogy valójában keveset foglalkoztál egy adott témával? Azt hiszem,a vizsgákra megtanult anyagokra senki nem emlékszik - én néha vizsga után már azt sem tudom, mit húztam... :-)

2012. nov. 7. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Adom az előttem szóló válaszát:)

Én is egyetemista vagyok, szerintem nagyon is jó a memóriám, mégis az egyetemen tanultak jó részére nem emlékszem, csak arra, amit használok is. Egyszerűen így vagyunk kitalálva (persze 0,001 % kivétellel, mint S. Hawking és társai)ami nem kell, azt ha nem is teljesen elfelejtjük, de azért egy jó részben leépül. Az, hogy mennyire vagy okos, az intelligencia nem függ szoros kapcsolatban a memóriától, egy csaj nem azt kéri, hogy add elő neki a vizsgatételeidet, hanem, hogy legyél empetikus és értelmes. A hétköznapokban és a párkapcsolatokban ez számít szerintem. (Nyilván nem teljesen, de alapjában ez.)

A memóriát elvileg nagyon hatékonyan lehet fejleszteni agykontroll tanfolyamokkal, csak az nem olcsó, de régi álmom, hogy beiratkozzak egyre:)

Amúgy ne izgulj, biztos elég okos vagy egy párkapcsolathoz, rengeteg nem értelmiségi embernek is van párja:)

2012. nov. 7. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Az egyetemi vizsgákra mindenki így készül: nem olyan rég diplomáztam le, de az anyag 75%-ából kb annyira emlékszem, hogy el tudnám mondani, miről szólt a tantárgy, illetve tudnám, merre induljak, ha használnom kellene az ottani tudást. A hosszútávú memóriáddal ettől még nincsen gond.


Az egyetem egy dologra nagyon jó: ha nem pont az a típus vagy, akit a tanárok elképzelnek, akkor totál kinyírják az önbizalmadat. A munkahelyemen akadt ki nekem egyszer a HR-es, hogy miért van az, hogy itt van egy halom kib*szott jó képességű programozó matematikus, és egyiknek sincs egy fikarc önbecsülése sem. Hát ezért.


A lényeg ellenben mégsem ez. Az, hogy milyen átlaggal végeztél és milyen szakon lószart sem számít abban a tekintetben, hogy mennyire vagy okos. Egy-két egyetemi diplomás kollégámat az ablakon vágnám ki legszívesebben, olyan sötét, nyomorék kockák, míg van egy haverom nyolc általánossal, akitől kifekszem néha! Amiket felsoroltál, annak semmi köze a csajozáshoz, vagy, hogy buta vagy e, vagy okos. Semmi gond nincsen veled az égvilágon, csak erre még te nem jöttél rá. Neked csak ÖNBECSÜLÉST kellene növeszteni, ennyi az egész!

2012. nov. 7. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nyugi, egyrészt ez alapján nem feltétlenül vagy buta, másrészt ha az is lennél, az ilyesmi egy lányt se tart vissza, ha jól nézel ki.
2012. nov. 7. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Amit gyakorolsz is, (nem feltétlen fizikailag), napról napra, azt fogod tudni. De csak amíg gyakorolod. Ez ilyen. Aki jó valamiban, az nagyrészt attól, mert mindennap végzi. Én a memóriát leszarom, semmire tartom, még egy szaros 486-os CPU-nak is van. :) Hát használom az övét :) Én majd leszek a feltaláló, mert azt meg a cpu fogja soha tudni. A csajozásnál érzelmi alapú memóriád lesz, de az meg teljesen más, mint a tanulós, szerintem. Mondok példát, én így képzelem ezt:


gyakorláson alapuló tanulási memória

Amikor én tanultam vizsgára, papír cetlikre felírtam, mint egy óvodás a szerintem lehetséges kulcs kérdéseket (nagyobb terjedelmű témákat felbontottam mondat szintűre)és addig mentem körbe, míg nem tudtam mindet. A végén mindent tudtam. F@sza érzés volt.


Fontosságon alapuló érzelmi memória:

Fontos neked egy lány,(nem csak lány) beszél hozzád és te figyeled amit mond. Később, akár évek múlva is emlékszel rá. De lehet ez egy sokk is, trauma is. Arra is emlékszel.


Ha nem emlékszel egy lány cuccaira, az azért lehet ,mert nem fontos számodra.

2012. nov. 7. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Diavolino44 ***** válasza:

Csajozasban nem szamit a memoria, meg hogy okos vagy-e vagy sem. Nekem az a velemnyem, a felso oktatasi intezmenyek, nem arra jok hogy ott felkeszitsenek a szakmadra,

- tudd elviselni a stresszt

- rendszerekben gondolkodj

- egy teljesen ertheto szoveget at tud fogalmazni idegen szavakkal, hogy a masik ne ertse mit is mondasz

- s valamennyi alapozas


A masik tema a csajozashoz, viszont ezek nem kellenek. Ott kell egy stilus ami kulsobol, oltozkodesbol es viselkedesbol all. Hatarozott fellepes, nemi humor.

2012. nov. 7. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

utolsó: a nemi humor jó lehet :D

egyébként igazad van a felsőoktatást illetően, én ezért nem is tolom. Ezeket az ember, ha nem teljesen gyík, magától is elsajátíthatja az életben, minek ehhez egy b@szott nagy előadó terembe aludni vagy fb chatelni. Ha okosodni akarsz, arra úgyis ott a net.

2012. nov. 7. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Kösz a tippeket.
2012. nov. 7. 14:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!