Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Valóban én vagyok a hibás?...

Valóban én vagyok a hibás? (Tudom kicsit hosszú, de nagyon nagyon érdekelnek a válaszok! )

Figyelt kérdés

2 éve vagyunk együtt a barátommal. Ezalatt az idő alatt a barátom szülei barátomnak lakást vettek (ezt azért elég kevés ember engedheti meg) és mindenben segítették, hogy önálló életet kezdjen élni másik városban (ételt hordtak neki, tisztasági felszereléseket, régen tanulmányokkal kapcsolatos dolgokat). Ezt sokszor hallgatom barátomtól, hogy nem normális ami a mi családunkban zajlik.



Még otthon lakom, sokszor nincs normális főtt étel csak mirelit, ha anyukám kérem főzzön normálisan, akkor kiakad, hogy nekem semmi nem felel meg, ezért minden hónapban odaadják a családi pótlékot, amiből saját magamnak gondoskodom az étkezésről. 19 éves vagyok, érettségi előtt állok, a vizsga után szeretnék összeköltözni barátommal )egy másik városban), de sajnos nagyon nehezen lehet munkát találni és még tanulni is szeretnék szakmát + nyelvvizsgát (ami ugye pénz...), de a szüleim semmiben nem fognak támogatni (20 ft-tal sem, nem lakást szeretnék, csak alapvető dolgokat...), ezért nagyon el vagyok keseredve, mert egyedül kell talpra állnom, ami a mai világban nehéz, apukám 10 év alatt kb 2 millió ft-ot elcigizett (kiszámoltam), anyukám amikor nem volt munkája a családi pótlékból vásárolgatta magának a ruhákat, de nekem egyikük sem volt képes még venni pl kontaklencsét (amiben mamámék segítettek), jó tudom, hogy ez luxuscikknek számít, de egy nyelvvizsgát sem fizetnének ki, persze apám a szeretőjének tud valentin napra 6-8 ezer forintos dolgokat venni, de ha 200 Ft-ot kérek tőle húzza a száját...


Amikor mondtam anyának, hogy mennyire rosszul esik, hogy a tanulmányaimra saját magamnak most el kell kezdenem spórolni, akkor azt mondja, hogy telhetetlen vagyok, ő odaadja a családit, menjek el pszichológushoz, másnak sem nagyon fizetik pl az albérlet felét. (a tanulás hoztam fel példának, nem konkrétan az albérletet, de arra azt reagálta, hogy nem engedhetik meg maguknak, erre a válaszom az volt, hogy talán nektek is spórolni kellett volna). Én nem azt szeretném, hogy életem végéig fizessenek mindent, csak azt, hogy amíg nem lesz normális munkám és nem bírom normálisan ellátni magam, addig segítsenek anyagilag (mint, ahogy állítólag sok mindenkit), anyukám azt mondta, hogy ne költözzek el, csináljak itthon tanfolyamot (itt nem indul olyan, amilyet szeretnék + akkor 1 év múlva jönnék fel és majdnem ugyan ez lenne a helyzet.)


Túl sokat akarok?


Előre is köszönöm a válaszokat!



2013. febr. 8. 11:11
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
79%
Nem, egyáltalán nem vársz túl sokat. Sajnos a szüleid ilyenek, nem fognak megváltozni. Önerőből kell elérned amit szeretnél. Hamar kell felnőnöd. Amit tehetsz majd a jövőben, az az, hogy te másképp neveled a saját gyerekeidet!
2013. febr. 8. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
45%

Igen. Mindenki szegényedik el...az, valakinek tudnak segíteni a környezetedben, az szerencse, jelenleg nagy szar van. Te mivel segítesz anyukádnak?


Kiszámoltad, hogy mennyit cigizett el...Ő kereste meg rá a pénzt, semmi közöd hozzá, és a többi felsoroltakhoz sem.

2013. febr. 8. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
87%
Nem akarsz túl sokat, csak nem akarod felfogni, hogy ez van, a szüleid nem fognak máshogy a dolgokhoz állni. Nekünk sem fizetett senki albérletet, mindent magunk szedtünk össze. Az csak jó dolog, hogy a párod kapott egy lakást. Be kell látnod, hogy dolgoznod kell, ha máshogy nem, akkor diákként. Én is dolgoztam és párom is suli mellett. Egyik fél támogat tárgyi dolgokkal, de a másik fél családjától semmit sem kapunk, még egy szöget sem. Fel kell nőnöd, és be kell látnod, hogy a szüleidre nem számíthatsz.
2013. febr. 8. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
60%
Kettes! Furcsa a gondolkodásod! Szerinted az rendben van, hogy egy szülő inkább cigire, adott esetben piára költ, mint a gyereke etetésére, taníttatására? Akkor inkább ne szüljön, csináljon gyereket!!! Legalábbis szerintem az ilyen embernek nem való gyerek!
2013. febr. 8. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
87%

Ha jól értem, akkor le akarsz érettségizni, oda akarsz költözni a barátodhoz, és el akarsz végezni egy tanfolyamot?

És azt szeretnéd, hogy a szüleid fizessék a tanfolyamot? De akkor még ott van a rádeső rezsi. Azt majd a barátod fogja fizetni?

És ha nem találsz rögtön munkát, akkor a szüleid, vagy a barátod fizetik a rádeső költségeket? (rezsi, kaja, bérlet, gyógyszerek, stb..)

2013. febr. 8. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
69%

"Igen. Mindenki szegényedik el...az, valakinek tudnak segíteni a környezetedben, az szerencse, jelenleg nagy szar van. Te mivel segítesz anyukádnak?


Kiszámoltad, hogy mennyit cigizett el...Ő kereste meg rá a pénzt, semmi közöd hozzá, és a többi felsoroltakhoz sem."


Te miről beszélsz?Ki ne találd már, hogy még a gyerek segítse a szüleit, mert azok nem képesek beosztani a pénzt!

Igen, nagy szégyen az, amikor egy szülőnek fontosabb a cigi, mint a saját gyereke továbbtanulása. Lehetőleg,ha tükörbe néz, akkor hányingert kap magától!

2013. febr. 8. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
53%

"Ő kereste meg rá a pénzt, semmi közöd hozzá, és a többi felsoroltakhoz sem"


na te is egy diszpéldány lehetsz.

2013. febr. 8. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
5. válaszoló: nem, azt várom, hogy minden költségem más fizesse (barátomtól semmit nem várok, csak, hogy ne piszkáljon a családom miatt). Ha kapok ballagásra pénzt (rokonoktól), akkor azt próbálom beosztani, de ez nem lesz elég mindenre sajnos.
2013. febr. 8. 11:35
 9/19 anonim ***** válasza:
26%

Szerinted az rendben van, hogy egy szülő inkább cigire, adott esetben piára költ, mint a gyereke etetésére, taníttatására? Akkor inkább ne szüljön, csináljon gyereket!!! Legalábbis szerintem az ilyen embernek nem való gyerek!


A Válasz 0%-ban hasznos...

2013. febr. 8. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 Melanie0 válasza:
78%

Egyreszt megertelek Teged, hogy harag van benned(amit a cigarettazasrol, meg a ruhavasarlasrol irtal a szüleiddel kapcsolatban), masreszt azonban nem tudlak megerteni. Ne a baratod csaladjanak peldajarol fess magadnak kepet, es allitsd fel az elkepzeleseidet. Mindannyian mashova születünk, erröl nem tehetünk. Van aki jomodu csaladba születik, van aki nem. De! Azon, hogy kesöbb milyen iranyba valtozik a jövönk, es az eletszinvonalunk, sokat tehetünk. Az en szüleim elvaltak, Edesanyam egyedül nevelt fel minket. Iszonyu sokat gürizett azert hogy iskolazva legyünk. Eszembe sem jutott soha semmiert hibaztatni, hogy nekem ez nincs meg az nincs!!!Annal jobban tiszteltem öt. Es amikor mar eleg idös voltam elmentem es szepen megkerestem magamnak a penzt a nyari szünetekben peldaul a nyelvvizsgara. Megjegyzem szarert-hugyert dolgoztam 10, neha 12 orakat. Kesöbb az egyetem mellett ejszakasba jartam dolgozni, hogy tudjam a sulit allni. Tudtam hogy anyam nem birna! Csak peldat akartam neked adni, hogy ne a szüleidet vadold mindenert, megvan azoknak a maguk bajuk. Allj a sarkadra, eleg idös vagy ahhoz hogy valamit tegyel is a jövödert a panaszkodason kivül.


Üdv.

2013. febr. 8. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!