Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek? Tegnap óta csak...

Mit tegyek? Tegnap óta csak sírok! Tényleg én vagyok mindenben a hibás? Bocsika hogy hosszú lett!

Figyelt kérdés
24 éves nő vagyok.Túl egy váláson.sok vita volt,nem jöttünk ki,fiatalon kerültünk össze..Édesanyám javaslatára hazaköltöztem hozzá a 3 éves fiammal.És beadtam a válást.Azután egy gyermekkori ismerőssel össze jöttünk.Anyu elvette tőlem a gyesem,gyerektartásom.Nálam sose volt pénz.Mikor kértem nem adott,pl:gyereknek gyógyszer.Azután már az alap élelmiszerek se voltak otthon,mivel pénzem meg nem volt így a párom ha jött hozzánk ö hozott ételt.Sok gondolkodás után a páromhoz költöztünk.Megbeszéltük a szüleivel akik belementek.Anyunak kijött a villany végszámlája 30 ezer ft ot kellett neki rá fizetni,egész évbe fizettet 5 ezer ft ot.Rám fogta hogy mert mi ott voltunk azért lett ilyen sok.A sz.gép miatt.Holott ritkán gépeztem.Múlthónapba adtam neki 10ezer ft ot.E hónapba nem tudtam mert párom táppénzt kapott ami nem sok,én jövedelmem is elenyésző.Mondtam neki bocs de nem tudok adni.Erre kiakadt nem beszélt velem.Tegnap bevittem neki a leveleket és mondtam neki hogy ha tudunk valakitől kölcsön kérni után futott akkor elmegyek a többi cuccomért(mosógép,francia ágy,polyázos szekrény.Erre ö hogy onnan nem viszem el a cucokat amíg nem rendeztük a tartozást ,kérdeztem ugyan milyen tartozás?A villanyt meg hogy 3 ével ezelött kisegített mikor a kisfiam kórházba került,akkor azt mondta nem kell vissza adnom a pénzt.Meg hogy mikor műtettek akkor is segített,azt se kérte vissza.Most meg követeli.Én meg mondtam neki hogy de elviszem a holmim.Szinte haza se értünk hívót a nővérem aki eddig anyámmal nem is foglalkozott,hogy állítsam le magam ne cirkuszoljak anyuval,stb...meg hogy oda menjek hozzájuk a pénzel akkor megkapom a holmim mert náluk lesz.Meg hogy anyu miattam lett adós 2,5 millával log a banknak.(nekem nem adta)meg hogy többet anyám közelébe se merjek menni.Én padlóra került,leraktam a telott.Azután párom anyja is nekem esett hogy én egy hazug vagyok mert anyám mezt meg ezt mondta rólam,meg hogy a gyereket rá hagyjuk,holott ö vinyogott múltkor érte meg erdőre járunk dolgozni.Meg hogy többet az ö házába az én családomról semmit se akar hallani mert elege van.Csak azért tűr el amiért a fiával vagyok.Nagyon kiakadtam.Egész este csak sírtam ,ö is ellenem fordult mikor eddig mézes mázos volt.Nem tudom hogy tényleg csak én vagyok a rossz?Csak én tehetek mindenről?Tényleg csak kihasználtam anyámat?Elköltözni nem tudunk albérletbe mert nincs annyi jövedelmünk így is csak egyik hónapról a másikra vagyunk.Másik nővéremet felhívjam?De félek attól hogy ö is csak elhord mindennek?
2010. máj. 12. 13:24
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%

Nem te vagy a hibás mindenben. Sajnos mindehez 2 ember kell vagy több. Az anyós a távolságból jó. Nekem most ment rá egy kapcsolatom, mert anyós utált meg a közös barátai is...

Ha harcol érted a párod addig nem lehet gond a többi megoldódik csak egy kicsit próbálj meg sodródni..tudom nehéz, de nem tudsz mit tenni.

2010. máj. 12. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%

hát azt nem kezdem el ecsetelni, hogy mennyir ekorai volt a házasság meg a gyerek, alapból ez indította el, hogy elcsesződött az életed, de mind1, a múlton nem lehet változtatni.


a cuccaidat ha tudod bizonyítani, hogy a tied, pl számlákkal, akkor el tudod hozni tőlük, nmtom asszem feljelentést is lehet tenni.


párod amíg kiáll melletted addig nincs gond.

2010. máj. 12. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%

ez borzalmas helyzet, nem is tudok rá mit mondani.

illetve tudnék, de inkább nem írom le, nem akarlak megbántani.

eső után köpönyeg...

2010. máj. 12. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%

Mindenképp hivd fel a másik nővéred.

A kapcsolatod fog rámenni, ha ott maradsz anyósod közelébe, mert úgy is "kifog utálni"!

Hivd fel tesod, hátha tud segíteni. Aztán ha mégsem, akkor bírd ki még azt a kis időt, mert ahogy mondod 3éves a kisfiad , gondolom lassan oviba megy, te pedig keress munkát és vegyél ki egy albérletet!

Kitartás!

2010. máj. 12. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%
kérj segítséget a gyermeked édesapjától, esetleg átmenetileg anyaotthonba is költözhetsz.
2010. máj. 12. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%

Itt mindenki hibás, nemcsak te egyedül. Azt látom, hogy az életedet nem nagyon tudod magadtól menedzselni, hagyod magad sodortatni az árral. Ez nem jó, de valószínűleg ezt te magad is tudod. Tényleg nem értem, hogy miért a bútoraid a legnagyobb probléma, mikor az anyósodéknál berendezett lakásban laksz. Különköltözni - ahogy írod - nincs pénzed. Akkor miért a bútoraid a fő téma?


Nem lehet, hogy te is amolyan szúrka-piszka természettel vagy megáldva (vagy megverve), ami megakadályoz abban, hogy normális kapcsolatot alakíts ki a családtagjaiddal? Nekem úgy tűnik, hogy ha valami bántódásod esik (bárki részéről), te rögtön nagyjelenetet rendezel, és a következmények nem érdekelnek. Összevesztél anyáddal, a testvéreddel, az anyósod is nyíltan utál téged: minden apróbb problémára elköltözéssel reagálsz, és kígyót-békát kiabálsz mindenkire, aki nem ért veled egyet.


Egyfelől - ha tényleg úgy van minden, ahogy írtad, és nem torzítasz - akkor tényleg úgy gondolom, hogy a probléma az, hogy sosem tisztázod előre a feltételeket, mindent idulatból csinálsz, aztán mikor nem úgy jön ki a lépés, ahogy szeretnéd, mindenkinek nekiesel.


Az elrontott házasságod már nem lehet visszacsinálni, ahogy a gyereket sem. Önmagában ez még nem is lenne probléma. Az már inkább az, hogy úgy tűnik, nálad az észérvek helyett a hirtelen felindulás dönt mindenről.


Sokat segítene a helyzeten, hogy az "elenyésző" jövedelmedet megpróbálnád biztossá tenni, pl. azzal, hogy elmész dolgozni. Gyerektartásra és családi pótlékra nem lehet alapozni, meg a párod hol van-hol nincs jövedelmére.


Régi nagy igazság: anyóstól legalább olyan messzire kell költözni, hogy az ne mehessen át papucsban.

2010. máj. 12. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%

Igen mint már itt előttem irták, nem szerencsés az embernek a korai gyerekvállalás főleg ha nem önálló illetve mnincs meg az anyagi háttér, de ugyebár eső után köpönyeg ezen kár rágódni ráadásul van egy szép gyermeked.

Viszont. Nézz szembe a tényekkel, és próbálj meg felelősségteljesen viselkedni, illetve vállald a korábbi döntéseid következményét. Elő szokott fordulni hogy a világ az ember ellen fordul, de ha már mindenki ellened van el kellene gondolkozni azon hol hibáztál, illetve hogyan tehetnéd jóvá.

Gondolj a gyermekedre is, és próbálj meg önállósodni dolgozz azon hogy neki jobb jövőt tudj teremteni, és ne kényszerüljön majd ilyen helyzetbe.

Tudom hogy nagyon nehéz helyzet, de elhatározás és kitartás kérdése. Bróbáljatok új életet kezdeni a szülők hátszele nélkül.

29/N

2010. máj. 12. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%

Én a helyedben nem lennék megtürt személy seholsem!

A gyerekedet add bölcsödébe, menj el dolgozni te is és a párod, és menjetek albérletbe!

Soha ne függgj senkitől! Anyukádnak vszinüleg az fáj, hogy már nincs neki gyes és segély ami a kisfiura járt, hát sajnálom igy járt... az a pénz nem őt illeti meg hanem csak a saját gyereked!

2010. máj. 12. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
56%
Hú de jó, hogy nem a te életedet kell élnem! Sosem bírtam a tehetetlen vesztes típusokat.
2010. máj. 12. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
65%

utolsó, hogy te mekkora bun.kó vagy...


Kérdező előttem leírták amit mondanék, én csak annyit mondok, keress munkát és változtass a helyzeten!!!

2010. máj. 12. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!