Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Az a megoldás, hogy ne legyen...

Az a megoldás, hogy ne legyen gyerekünk?

Figyelt kérdés

10 éve házasodtunk össze. Mindeketten akartunk gyereket, de még előtte meg akartuk teremteni az egzisztenciánkat.

36 évesek vagyunk. Mindketten szeretnénk gyereket, de én félek. Nem tudom mitől. Talán a felelősségtől, a változástól. A barátnőim azt mondják, hogy addig ne vállaljak gyereket, amig nem állok készen rá teljsen. De akkor meddig várjak? Amig 40-45 leszek? És ha akkor sem fogok másképpen érezni?


Nem tudom mit tegyek. Csak azt tudom, hogy zsigerből félek az egésztől.



2013. febr. 8. 13:11
1 2 3
 1/24 A kérdező kommentje:
Én a feleség vagyok, ez kimaradt.
2013. febr. 8. 13:12
 2/24 anonim ***** válasza:
16%

Ez a világ amiben élünk nem teszi lehetővé a gyerekvállalást olyanok számára akik nem rendelkeznek vagyonnal.

Bármennyire is le leszek pontozva igazából leszarom,de azt kell mondanom,hogy se nektek se a gyereknek nem lenne jó szegénységben élni.Tehát felejtsétek el a gyereket és inkább utazgassatok és éljétek ki magatokat.

2013. febr. 8. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
75%
Anyagilag készen állsz?
2013. febr. 8. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
95%

Teljesen logikus és normális a félelmed. Ez talán a legnagyobb változás az életedben, nyilván tart tőle az ember.

Hasonló helyzetben vagyok, mint te (8 éve együtt, én 33, ő 40), de eljutottunk odáig, hogy próbáljuk meg. Az időből nem akarunk ennél jobban kifutni és bízunk annyira magunkban és a másikban, hogy meg fogjuk tudni oldani.

Ha csak egy kicsit is erősebb a vágy bennetek, akkor vágjatok bele! Sose lesz "tökéletes" a pillanat!

2013. febr. 8. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
34%
Hát én megértelek, a gyerek nagyon nagy változás, az addigi életnek ott vége, minden megváltozik és általában sajnos nem jó irányba. Jobban jársz ha nem szülsz gyereket, én azt vettem észre azok a párok sokkal tovább boldogok együtt akiknek nincs gyerekük...
2013. febr. 8. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
91%

sokaknál ez a megoldás. 40-45 éves korban már nem jó szülni, akkor tényleg lesz mitől félned, mert a te tested kifáradóban van, az egyre cseperedő gyereked megegyyre energikusabb és enrgikusabb. vagy vállalj pár éven belül vagy ne vállalj egyáltalán. ezt nem fogjuk tudni helyetted eldönten, jó sok kérdés merül fel. csak egy pár:


- a férjed részéről van nyomás, h ő szeretne?

- érzel vágyat, ha meglátsz egy kisgyereket mondjuk az utcán?

- hogy jössz ki a rokon kisgyerekekkel? szeretsz a társaságukban lenni, foglalkozni velük?

- mitől félsz pontosan: a terhességtől, a szüléstől, a gyerek megszületése utáni teljes életmódváltástól, a felelősségtől, attól, h nem leszel jó szülő?

2013. febr. 8. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
72%
Mindenki fél - azaz a legtöbben - a szülővé válástól. Menet közbensokat lehet ezen dolgozni. Van 9 hónap :-). Hajrá!
2013. febr. 8. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
91%

Szerintem egy gyerekre sosem lehetsz kész teljesen. Hisz nem tudhatod, milyen változást hoz.

Én a helyedben belevágnék. Végül is mindketten szeretnétek :)

2013. febr. 8. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
73%

Normális amit érzel,hisz egy baba érkezése hatalmas változás.Minnél tovább élsz egy kapcsolatban annál jobban meglesznek a szokások,egy kicsit el is kényelmesedik az ember.Namármost ha jön a baba fenekestől felfordul minden.

Az a kérdés hogy neked megéri-e?ha úgy érzed nem számit annyira,ezt az áldozatot meghozod hogy alkalmazkodsz akkor nincs gond,megváltozik minden de rengeteg jó dolog is lesz.Félni mindenki fél,hisz az ember fél az ismeretlentől,az újdonságoktól.

2013. febr. 8. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
82%
Szerintem a gyerekvállalástól mindenki fél valamelyest, ha fel tudja mérni, hogy onnantól kezdve nagyon más lesz az élete, gondoskodni kell a nap 24 órájában a gyerekről. Én szerettem volna és mégis tartottam tőle, de szerintem ez normális. Ha szeretnétek, vágjatok bele.
2013. febr. 8. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!