Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Az a megoldás, hogy ne legyen...

Az a megoldás, hogy ne legyen gyerekünk?

Figyelt kérdés

10 éve házasodtunk össze. Mindeketten akartunk gyereket, de még előtte meg akartuk teremteni az egzisztenciánkat.

36 évesek vagyunk. Mindketten szeretnénk gyereket, de én félek. Nem tudom mitől. Talán a felelősségtől, a változástól. A barátnőim azt mondják, hogy addig ne vállaljak gyereket, amig nem állok készen rá teljsen. De akkor meddig várjak? Amig 40-45 leszek? És ha akkor sem fogok másképpen érezni?


Nem tudom mit tegyek. Csak azt tudom, hogy zsigerből félek az egésztől.



2013. febr. 8. 13:11
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
66%

Szia!

Én sejtem mitől félsz. Az ismeretlentől, hisz nem tudod, hogy milyen egy terhesség, milyen a szülés. Nyilván van olyan ismerősöd akinek van gyermeke, de teljesen más kívülállóként végignézni a dolgokat, és megint más benne lenni. Én is féltem, nem csak a szüléstől hanem attól is, hogy milyen anya leszek. Persze nem azt mondom, hogy könnyű, de megéri, hisz a mosolya, nevetése elfeledteti a gondokat. Igen, ha vállalod felelősséggel fogsz tartozni érte, de ott a férjed aki szintén szeretné, valamennyi terhet le tud ő is venni a válladról. Nyilván amíg pici többnyire veled lesz, de pl. fürdetni, pelust cserélni párod is tud. Teljesen normális, hogy félsz, de szerintem az nem megoldás, hogy ne legyen gyereketek, ha egyszer mindketten szeretnétek. Remélem jól döntötök. Minden jót.


20/N

2013. febr. 8. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
70%
Ha belegondolsz, így soha sem lesz éppen megfelelő idő. Holnap esetleg előléptetnek, jobb lenne egy nagyobb ház, idén még nyaralnánk a Bahamákon, a férjem cégét átszervezik, stb. ...és az idő csak múlik. aztán egyre jobban megszokjátok, hogy csak kettesben vagytok.
2013. febr. 8. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
59%
Mi ugyan így voltunk... Most 42 éves vagyok, és szerintem már nem lesz gyermekünk. Mondják sokan hogy miről maradtunk le! Nem tudjuk. Honnan tudnánk, ami nincs, nem is hiányzik.
2013. febr. 8. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
46%
Kérdező, 9-esnek nagyon igaza van! Akik túl sokáig várnak, egyszerűen kifuthatnak az időből, nem csak biológiailag. Megszokják a kényelmes életmódot és már nem akarnak változtatni. Egy gyerekkel - az első pár évet nem számítva - gyakorlatilag élhető a korábbi életmód is. Úgyhogy ne félj, vágjatok bele! Ez nem azt jelenti, hogy innentől minden a gyerek körül forog majd.
2013. febr. 8. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
50%

Mindenki fél az első gyerektől,persze hogy változás,minden ami eddig volt ezután másképp lesz:)

Utazhatsz,élheted az életed,fejre állhatsz,de soha a büdös életbe nem leszel olyan boldog,mint amilyen egy gyerekes szülő,mert ezt a fajta boldogságot nem megvásárolni,nyerni kell,hanem Te magad ajándékozod meg saját magad,avval hogy egy kisbabának édesanyja akarsz lenni.

Nem igazán értek egyet avval az elvel,először legyen vagyonunk egzisztenciánk,utána jöhet a gyerek...szegény családba is boldog a gyerek.Nem a pénztől lessz szép,nagy,kiegyensúlyozott, boldog,sorolhatnám napestig,hanem attól,hogy mennyi szeretettel fogadjátok nevelitek.Cserében pedig mérhetetlen boldogsággal áraszt el titeket.

Jó lenne ha minél hamarabb nekifognátok a babaprojektnek,mert nem akarod,hogy a nagyijának nézzenek a suliba igaz?

2013. febr. 8. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
44%
Lehet,hogy neked a gyerek a boldogság,de lehet másnak meg az utazgatás.Szóval jó nagy hülyeséget írtál.
2013. febr. 8. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a választ! most mégegyszer átrágom, amit írtatok! :)


Kedves #2, talán félreérthető voltam; először megteremtettük az anyagiakat. Tehát ilyen téren semmi akadálya nincs a gyerekvállalásnak. :)

2013. febr. 8. 14:14
 18/24 anonim ***** válasza:
20 évre előre nem lehet megteremteni semmit.Feltéve,ha nem milliomos valaki.
2013. febr. 8. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 A kérdező kommentje:

Kedves 18

Nem akarok belemenni a részletekbe, de hidd el, anyagi gondunk nincs, és nem is lesz.

2013. febr. 8. 14:24
 20/24 anonim ***** válasza:
65%

Hát, az életed megváltozik teljesen. Ha ettől félsz, akkor jogos a félelmed. Mi 15 évig lomnikbébiztünk, hihetetlen mennyiségű pénz elment erre, hisz csak az első hármat fizette az állam. De 4 éve a lombikbébi technika egyik speciális fejlődése miatt végül sikerült. Egy értelmes, okos, nagyon nagy zsivány 3 éves fiam van.

Azóta teljesen megváltozott az életem. Már el sem tudom képzelni, régebben mivel sz@rtam el az időmet, most a gyerekkel foglalkozom általában. Most éppen dackorszak van :-)

Nem könnyű és nagyon fárasztó.

De valószínűleg majd a halálos ágyamon nem a tudományos eredményeimre, nem a sikeres vállalkozásomra, nem a párját ritkító kiskertemre, hanem erre a gyermekre leszek a legbüszkébb...

2013. febr. 8. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!