Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » 19 éves, fősulis vagyok,...

19 éves, fősulis vagyok, rossz családi kapcsolatokkal. Megoldás elmenekülni itthonról?

Figyelt kérdés
A szüleimmel rossz a kapcsolatom, testvérekkel úgyszint. hónapok óta kitaszítva érzem magam a családomtól, tiltanak egy férfitól akit szeretek. Megoldás lehet ha szó nélkül egyik napról a másikra elmtűnök? a boldogságom útjába állnak. továbbtanulás elintézhető, megélhetés kipipálva.
2013. febr. 3. 20:48
 1/10 anonim ***** válasza:
Akkor mi a gondod? Megmondod, hogy szeretnél a magad lábára állni és elköltözöl. Nem tehetnek ellene semmit.
2013. febr. 3. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Igen, az. Plusz mellette segítségkérés szakembertől. Mert sajnos nem úgy van az, hogy rávágjuk anyukára-apukára az ajtót és jónapot (én is ezt hittem 18 évesen), hanem a rossz pszichés kötésektől meg kell tudni szabadulni, csak utána leszel szabad.

Ha nem kérsz segítséget, és nincs érzelmi támaszod, előbb-utóbb visszarántanak haza, ahonnan menekülnél. Illetve a rossz mintát adod távább a gyerekeidnek. Amit nem oldasz meg, azt továbbadod.

2013. febr. 3. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
51%

Igen. De azért szólj nekik, mert ha csak úgy eltűnsz, lehet hogy még rosszabb lesz a kapcsolat. Mondd el nekik, hogy azért mész el, mert így nem tudsz élni, nem leszel boldog, mert nem hagyják. Persze lehet hogy ebből is veszekedés lesz.

Annyi is elég, hogy elköltözök, mert szeretnék önállóan élni. Akkor békén hagynak.

2013. febr. 3. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
57%
hidd el a szüleidnek igaza van! Okkal tiltanak attól a "férfitól", csak a legjobbat akarják, és védenek téged! Testvéreiddel beszélgess őszintén, és a szüleidet tiszteld!!!!
2013. febr. 3. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
az a baj hogy magadat cipeled mindenhova, én így jártam be fél Európát, de sehol nem találtam meg azt a nyugalmat amit kerestem.
2013. febr. 3. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
56%

4: Tisztelni azt kell, aki tiszteletreméltó, azaz a viselkedésvel, az egész életvitelével tiszteletet kelt. A tisztelet nem automatikus.

Ha a család kitaszítja a Kérdezőt, ha ilyen komoly pszichés gondjai vannak, akkor nem tisztelni kell a szüleit, hanem éppenhogy megvetni, mert 99,5%-ban ők a Kérdező bajainak okozói.

2013. febr. 3. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:

Azt elfelejtetted közölni, hogy miért tiltanak téged a szüleid egy férfitől?


Nős?


Talán túl sok év van köztetek szerintük?


Vagy más fajhoz vagy népcsoporthoz tartozik a férfi?


Ahhoz, hogy használható választ kapjál ezen a fórumon egy picivel többet kellene tudni a körülményekről és okokról.

2013. febr. 4. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
nős, de csak papíron. és kettős állampolgár, hivatalosan már csak "félig magyar" másik országban él és dolgozik, de ide született egyébként.
2013. febr. 4. 16:58
 9/10 A kérdező kommentje:
az átlagtól jobb anyagi körülmények között élünk, így azt hiszik hogy mindenem meg van,de nem godnolnak bele hogy az őszinteség mindig is hiányzott a gyerek-szülő kapcsolatunkból. a viták pedig mindig megoldatlanok maradtak, az mindegy, én mit mondok, szeretnék, mire vágyom, ha valamit ők az én életemben szeretnének, annak úgy kell lennie.
2013. febr. 4. 17:03
 10/10 anonim válasza:

Most már adtál annyi infót amiből látható, hogy nem egy hanem két problémád is van habár te csak az egyiket


ismered el illetve van tudomásod róla.


Eloljáróban csak annyit, hogy sokáig éltem külföldön és sok mindenben tudok asszociálni veled.


1. Kivándorolni külföldre az egy nagyon komoly döntés aminek a következményeit életed végéig tapasztalni


fogod a saját bőrödön. Ennél fogva eldönteni hogy menjél vagy ne menjél már önmagában is megér egy misét.


Csak az, hogy szerelmes lettél egy férfiba aki külfödön él nem elég nyomós ok a kivándorlásra, az, hogy a


szüleid nem értenek meg téged nem oka hanem a következménye annak, hogy ki akarsz menni, tehát az elsődleges


oka annak, hogy ki akarsz menni az, hogy szerelmes lettél egy külföldön élő nős férfiba,


aki hány éves?


Mivel tartja el magát?


(ne válaszolj pontos adatokkal, csak hozzávetőlegesekkel, hogy senki se ismerjen magára még véletlenül se,


pl. ha 30 éves, írj 29-t, ha autószerelő, írj villanyszerelő, stb.)


Találkoztál már a férfival személyesen is vagy lehet, hogy még csak Skype-on beszélgettetek? (nem te lennél


az első aki hasonló cipőben jár illetve járt.)


Annak ellenére, hogy férfi vagyok, a következő tanácsokat tudom neked adni a kivándorlási ötleteddel


kapcsolatban:


1. Beszéld annak az országnak a nyelvét ahová kimész, legalább annyira, hogy ha nem jól sülnek el a dolgok a


kapcsolatodban, akkor is tudsz kommunikálni akivel szükséges a hazajöveteleddel kapcsolatban.


2. Az ATM kártyád pin kódját soha se add ki senkinek sem, még neki sem.


A férfi állítólag papírházasságban él. Őszerinte... és vajon a felesége is "papír"házasságról tud vagy ő


szerelemből ment hozzá? Sok magyar papírházasságot köt az USA-ban azért, hogy megkapja a zöldkártyát, rá öt


évre meg az amerikai állampolgárságot.


Ezeknek a papírházasságoknak jelentős része nem becsületes, mert az amerikai állampolgárságú félnek halvány


fogalma sincs arról, hogy őt ilyen alattomos módon kihasználják. Ezek az amerikaiak - legyen az férfi vagy


nő - sokszor jóval idősebbek a magyaroknál és csak akkor jönnek rá arra, hogy érdekházasság áldozatai voltak


amikor már késő.


Én nem tudom, hogy te hogy vagy ezzel, de szerintem ha valaki évekig képes egy hazug kapcsolatban élni,


akkor annak utána sem lesz gond.


Persze, ha mindkét fél tudatosan ment bele ebbe a papírházasságba, akkor más a helyzet. Ez akkor fog neked


kiderülni ha a férfi téged minden probléma nélkül be fog mutatni a jelenlegi feleségének. Ha akármilyen


ürügyet hoz fel, hogy miért nem, vagy Pató Pálozni fog ez ügyben, légy résen.


Szélsőséges esetben lehet, hogy hozzáment egy pénzes, idősebb nőhöz, mindene megvan, csak a friss, ártatlan


pipihús hiányzik az életéből és eszeágában sincs elválni tőle.


Azok a fiatal lányok az ideálisak ilyen "szerepre", akik


a) nem beszélik a helyi nyelvet

b) nincs szakma vagy diploma a kezükben

c) nincs a helyi országban munkavállalási engedélye

d) menekül a "meg nem értő" szülei elől

e) nem utolsó sorban csinos


f) az még ráadás ha tudsz főzni, mert már unják a fastfood kaját és már nagyon vágynak jó hazai főztre.


Az ilyen áldozatok végzik úgy, hogy éveken át élnek egy idegen országban érzelmi és egzisztenciális limbó


hintóban mert otthon be vannak zárva mivel nem dolgozhatnak, nincs jogsijuk, nem beszélik a nyelvet, stb.,


és háztartási és szex alkalmazottként élik az életüket éveken át sokszor úgy, hogy csak 5-10 év mulva


döbbennek erre rá.


2. Mit mondanak a szüleid, hogy milyen okok miatt ellenzik a kapcsolatod ezzel a férfival?

Vannak szülők akik nagyon jól kitudják fejezni magukat, de vanna olyanok is akik nem tudják, csak érzik,


hogy valami nem stimmel itt, 2+2 5-re jön ki.


Egyébként olyan nincs hogy "fél magyar", viszont ha zöldkártyáért él papírházasságban, akkor addig úgysem


tud segíteni neked bevándorlás ügyben amíg meg nem kapja az állampolgárságot ami pl. az USA-ban 5 vagy 7 év


attól a naptól fogva, hogy valaki megkapta a zöldkártyát.

2013. febr. 5. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!