Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Az a megoldás, hogy ne legyen...

Az a megoldás, hogy ne legyen gyerekünk?

Figyelt kérdés

10 éve házasodtunk össze. Mindeketten akartunk gyereket, de még előtte meg akartuk teremteni az egzisztenciánkat.

36 évesek vagyunk. Mindketten szeretnénk gyereket, de én félek. Nem tudom mitől. Talán a felelősségtől, a változástól. A barátnőim azt mondják, hogy addig ne vállaljak gyereket, amig nem állok készen rá teljsen. De akkor meddig várjak? Amig 40-45 leszek? És ha akkor sem fogok másképpen érezni?


Nem tudom mit tegyek. Csak azt tudom, hogy zsigerből félek az egésztől.



2013. febr. 8. 13:11
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
Én is így vagyok mint te, kérdező. Nálunk is minden oké, mindketten akarjuk, csak el kéne már kezdeni. Én úgy döntöttem, úszok az árral, lesz ami lesz :)
2013. febr. 8. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
60%

nekem nincs még gyermekem, és nem is vagyok annyi idős mint te, de legbelül érzem, h nagyon szeretnék, sőt az utóbbi időben egyre jobban foglalkoztat a gondolat :)


egyelőre csak 25 éves vagyok, és nem átallok majd 30 évesen szülni, mert most úgy érzem, h csak akkor leszek rá érett. jó eséllyel pont azidőtájt fogjuk a párommal a 10. évfordulónkat ünnepelni.


talán hülyén hangzik a számból, de ne félj. elvégre a háttér megvan, nem vagy már tini, láttál egy s mást a világból, amit majd át tudsz adni a gyermekednek.

egyik jó barátnőm is 34 évesen lett anya, és látom rajta, h nagyon boldoggá tette az életét a kisfia.


ha próbálok előre gondolkodni, akkor azt mondom, h egy idő után nem tesz boldoggá a pénz hajszolása, a karrierépítés, hogy minden napotok szinte ugyanúgy telik. ha lesz gyereketek, akkor minden egyes nap lesz valami új az életetekben. hogy rádmosolyog, hogy feláll, hogy megszólal, amikor az első piros pontot hazahozza a suliból. :) tudom, nem sétagalopp a gyereknevelés, de ha felkészülsz, akkor könnyebben túllendülsz a nehezebb időszakokon is.


én is sok témába vágó könyvet olvasok mostanában, figyelek másokat, ellesem az apró trükköket :) ha meglesz a megfelelő mennyiségű karrierem, akkor tuti belevágunk majd a párommal :)

2013. febr. 8. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 A kérdező kommentje:

Kedves #20, elgondolkoztam azon, amit írtál...

Most itt verem a mellem, hogy én így meg úgy nem akarok gyereket, aztán mikor majd akarok, nem biztos, hogy 2gombnyomásra" jön is. Mi lesz, ha akkor fogok kapkodni, és stresszelni, ha évekig nem jön össze?


Kedves #21. Ha van még hely a tutajodon, akkor lehet, hogy csatlakozom. Ússzunk együtt, aztán csak lesz valahogy. :)

2013. febr. 10. 00:16
 24/24 A kérdező kommentje:

Kedves #22

Hát 25 éves létedre érettebben gondolkozol, mint én, 36 éves fejemmel. Sok boldogságot a jövőbeli családalapításodhoz!

2013. febr. 10. 00:18
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!