Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan értessem meg édesanyámm...

Hogyan értessem meg édesanyámmal hogy hagyjon élni egy kicsit?

Figyelt kérdés
16 éves lány vagyok. tudom hogy ennyi idősen még nem ezzel kellene foglalkoznom, de természetemből adódóan szabadszellemű vagyok. kicsit több szabadságot szeretnék, es hogy megbízzanak bennem. hogyan érhetném ezt el anélkül hogy ne legyen belőle veszekedés?
2009. szept. 5. 23:14
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ, mit szeretnél, mennyire végzed el a feladataidat, és hogy ők milyen beállítottságúak. Nem írtál túl sokat, úgyhogy így nem tudok érdemben válaszolni.
2009. szept. 5. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
hát elég konzervatív felfogásúak... próbálok megfelelni az elvárásoknak segítek is de nem igazán mehetek sehová. nem hajnalig akarok bulizni isten ments! csak a barátokkal beülni valahová beszélgetni
2009. szept. 5. 23:20
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
A mai világban annyi szülát átbasznak,meg annyi lány megbízhatatlan,hogy kiakasztó és nem csoda a rövidpóráz. Próbálj bizonyítani,hogy megbizzon benned.Sok idő, ne légy türelmetlen,sokat beszélj vele erről és másról is. Valaki tetszika suliban. Elmondod neki és egyből közelebb kerültök. Nálam is igy volt. És én fiu voltam és azokat könyebben szabadjáraengedik...:):)
2009. szept. 5. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Van esetleg valami hobbi, amit rendszeresen űzöl társaságban? Mert úgy kicsit könnyebb, mint ha csak a tanulás az egyetlen elfoglaltságod. Én 10 éve énekelek, most leszek 25 éves, és eleinte az én szüleimnek is nehéz volt elfogadni, hogy ezzel együtt jár az, hogy néha elmegyünk ide-oda (most már gyakrabban), fellépni, és nem csak a fővároson belül, de vidékre is. Aztán megszokták, hogy mást is csinálok a tanuláson kívül, aminek azért komoly eredménye is van (CD, nemzetközi verseny...).

Az én családom mondjuk speciális, apám kétszínű nagyon, aki jól ismeri, azt bántja, de színlel kívülről minden külsős előtt. Szóval nálunk nagyon sok veszekedés volt, de a hobbim révén az eljárkálásaimat könnyebben megszokták.

2009. szept. 5. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

én megengedtem a lányomnak, h csak elmenjen a barátnőjéhez aludni, meg beszélgetni max 9-ig, aztán haza. Most éppen a rendőrségre járok mert a a 16 éves osztálytársnője drogot árult mindenkinek a suliban. És az én lányom is fogyasztott. Szerinted mitől félt a mamád?????

Szerintem viselkedj megbízhatóan. Lásd be, h néha igaza van a szülőnek. Ne akarjatok már mindent tudóak lenni. 40 év tapasztalata óriási ahhoz képest amivel te most 16 évesen bírsz! Hidd el, h nem véletlen, h nem mer elengedni sehova. Nem feltétlenül benned nem bízik. A mostani tizenévesek nem vigyáznak egymásra, mint mi régen. Ráadásul vagány dolog inni, drogozni, dohányozni. Ez a baja.

Te vagy neki a világ összes és legnagyobb értéke. Köszönd meg neki, h vigyázz rád. Esetleg mutasd be neki a barátaid. Ha ők normálisak és úgy érzi majd, h ők vigyázni fognak rád, el fog engedni. Én is azóta engedem, el a lányom mióta összejött egy fiúval és az normális. Nem mellesleg a srác most lesz 18, de suliidőben 9-re otthon kell lennie. Nyáron pedig 10-re.

2009. szept. 8. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!