Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy ertessem meg edesanyammal...

Hogy ertessem meg edesanyammal, hogy ne sertodjon meg, es ne kezdjen el sirni?

Figyelt kérdés
Az edesanyam elegge izzados fajta, es messzirol erezni, ha izzad. Nagy melegben elkerulhetetlen, hogy ne izzadjon. Probalom ilyenkor megkerni, hogy mosakodjon le, de megsertodik es legjobb esetben magara fuj valamit. En a tropusokon elek, ahol naponta tobbszor ajanlatos zuhanyozni, ha nem akarsz "buzleni". Edesanyam, barmikor, amikor latogatoba jon, ugyanazt a higienias szokasokat hasznalja, mint Magyarorszagon, de az itt sajnos keves, es emiatt sokszor eros az illata. Kertem ot, tobbszor is, de csak visszaszol, hogy ma mar zuhanyozott. Most is kertem ot, mert nagyon erosen ereztem, erre veszekedosen ramszolt, hogy ma mar zuhanyozott. Erre kertem, hogy akkor cserelje le a ruhajat, amire szinte sirva valaszolta, hogy nem fogja, mert ma vette fel tisztan es nem fog 2 ruhat egy nap osszekoszolni. Nem erti vagy nem akarja megerteni, hogy itt az atlag homerseklet 36 fok es jelenleg 60-70% -os paratartalommal (neha eleri a 90-et is) az ember sokkal konnyebben megizzad. Van akin jobban erezni, mint o is, van, akin viszont kevesbe. Mit ajanlatok, hogy probaljak meg ra hatni? Ja, 72 eves es az elete nagy reszet egyedul elte le, nekem ugy tunik, nagyon nehezen alkalmazkodo tipus.
2010. jan. 1. 17:04
 1/7 anonim ***** válasza:
55%
Szerintem nem fog sikerülni.Így szokta meg.Őt már nem lehet megváltoztatni.Az én nagynéném 74 éves. Hetente 1x fürdik mert fiatal korában erre volt lehetősége.Ezt szokta meg. Hiába van fürdőszobája,hiába tehetné meg,hogy naponta fürdik nem teszi.Szerintem hagyd.Ha neki jó így....
2010. jan. 1. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
91%
Szerintem igenis lehetne finoman hatni rá. Mi lenne, ha vennél neki valami extrább, 24 órás izzadásgátlós dezodort a mostani dezodorjához hasonló illatban vagy esetleg teljesen illatmentes kivitelben? Leülhetnél vele beszélni, hogy ez nem szégyen, hogy te szólsz, hiszen nagyon szereted őt, az viszont nagy szégyen, ha bárhová mentek és megszólják, kigúnyolják őt a háta mögött. Meg fogja érteni.
2010. jan. 1. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
54%
Az én nagyim 86 éves és nehezen ért meg dolgokat,szokd meg ez a korral jár.
2010. jan. 1. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
19%
hónaljkutyát vegyél neki
2010. jan. 1. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
78%

Kedves kérdező

Anyukádnál nem az a gond, hogy nehezen alkalmazkodik.

Egyszerűen nem is akar alkalmazkodni.Az életkor egyáltalán nem indokolja, hogy így viselkedjen.Valószínű, a gyerekétől azért nem fogadja el, amit kérsz, mert ugye a gyereke vagy.

Mégis, hogy képzeli egy "gyerek", hogy a szülőjét irányítsa.

Megoldás talán az lehetne, mikor nálad van, valakit megkérni, kérdezze meg anyukád, "valami betegségben szenved ,mert nagyon rossz szagot áraszt"

Ciki, de szerintem csak idegenekre fog reagálni. Én könnyebben eligazodom, anyukáddal egyidős vagyok.

2010. jan. 1. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Nagyon koszi mindenki valaszat. Azt mar en is eszrevettem 1x-1x, hogy masokra jobban hallgat, azaz tolem nem fogadott el olyan tanacsot, amit utana a baratnom is mondott neki es akkor mar siman elfogadta. Probaltam most vele ujbol beszelni, de nem igazan fogadta el. Barmit tanacsolok, mondok neki, sertodes a vege.

Nem lesz konnyu, az is lehet, hogy lehetetlen, de azert meg probalkozom, baratno bevetesevel is.

2010. jan. 2. 02:29
 7/7 A kérdező kommentje:
Bocs, de mi az a honaljkutya? Meg nem hallottam rola.
2010. jan. 2. 21:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!