Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért kell szeretnem az...

Miért kell szeretnem az apámat, ha az mogorva, goromba, pesszimista és mindig vészmadárkodik?

Figyelt kérdés
Én mindig megtartom apámtól a 3 méter távolságot. EZÉRT amit fent kérdeztem.
2013. febr. 10. 19:40
 1/10 A kérdező kommentje:
Állandóan az a heppje, hogy lejáratom de nem tudom mivel.
2013. febr. 10. 19:43
 2/10 anonim ***** válasza:

Nem kell szeretned. Az ilyen emberektől általában menekülnek, mert a társasága csak rombol. Maradék életkedvemet is elveszi az ilyen, mert minek ezt-azt tenni, úgyis jön a rossz..hosszú litánia, felsorolva a lehető legtragikusabb eseményeket.

Nem kell világmegváltó témákról beszélgetned vele, mondjuk a 3 m távolság kicsit sok, de megértem. Jó esetben az három lépés...

2013. febr. 10. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Az én apám is ilyen. Mindig negatívkodik, pocskondiáz másokat, szitkozódik stb.


Ha én annyit fogok majd tudni a fiamról, mint amit ő rólam, akkor nagyon szégyellni fogom magam. :(

2013. febr. 10. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Nem kell szeretned, csak tisztelned. Biztosan megvan az oka, amiért ilyen lett, inkább sajnálni lehet. Ha nem vagy jó viszonyban vele, sajnos, nem tudod megbeszélni.
2013. febr. 13. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Az én apámra is teljesen jellemzőek ezek, tudom, hogy milyen nehéz elviselni egy ilyen embert.

Mást nem is igazán lehet tenni, csak tartani a távolságot. Természetesen azért add meg neki a tiszteletet.

2013. febr. 13. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
Nem kell szeretned az apádat...nem kötelességed. A szeretet amúgy sem olyan dolog, hogy "ha kell, akkor megteszem, ha meg nem szükséges, akkor inkább nem". A szeretet a szívünkből jön és nem kötelezhet rá senki, még te saját magadat sem. Ha nem is szereted az elviselhetetlen tulajdonságai miatt, akkor elég, ha tiszteled. Azt viszont szeretet ide-oda...illik. Egyébként nem tudom hány éves vagy és apukád hány éves, de egy idő után a korral is jár rengeteg rossz tulajdonság, amit kár forszíroznod apukádnak, azzal csak még rosszabb...inkább légy türelmes és a békesség kedvéért fogadd el. Ki tudja mi milyenek leszünk évek múlva... :)
2013. febr. 13. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
52%

Miért kéne? Ki szerint kéne? Tán álszenteskednél? Téged szeretett az apád? ha nem, akkor mégis milyen alapon várna szeretetet tőled? Más, hamradik személy pedig milyen jogon irányíthatja a te érzelmiedet az édesapád iránt?


Ha egy gyerek nem szereti az apját, akkor annak az oka 99%-ban nem benne, hanem apukában van.

2013. febr. 13. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

4: Tisztelnie SEM kell! csak a papok és a Biblia szerint. Ami elég régi és jó nagy álszent duma, és mindig az agresszorknak kedvez.


Tisztelni azt lehet, aki tisztelet méltó, azaz a viselkedésével, a gondolkodásával, az életvitelével tiszteletet KELT másokban. teljesen mindegy, hogy hány éves (a kor nem érdem, hanem állapot), mi a végzettsége, mi a társadalmi rangja, mennyi a pénze, vagy milyen fokban rokonod.

2013. febr. 13. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 mustafa33 ***** válasza:
0%
Mert az apád, és 99% hogy te is ilyen leszel. Gének. Egyébbbként te elvárod, hogy ő értsen meg. És te őt?
2013. febr. 13. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Pali1977 válasza:
Mert az apád. De viszont hogy te is ilyen leszel-e az rajtad múlik. Biztos van oka, hogy ő ilyen lett. Próbálj kicsit a kedvében járni és próbálj egy kicsit többet segíteni, meg ilyesmi. Meglátod, másképp áll majd hozzád! Örülj, neki, amig van édesapád, az enyém már sajnos nem él.
2013. febr. 25. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!