Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem jó összeköltözni házasság...

Nem jó összeköltözni házasság előtt, mert annyira elkényelmesedik ettől a férfi, hogy utána már nem lesz motiváció a házassághoz?

Figyelt kérdés
Ti ezzel mennyire értetek egyet?
2013. febr. 10. 21:45
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
95%
Semennyire. Igaznak tartom a mondást: Lakva ismerszik meg az ember. Volt kapcsolatom ami szép és jó volt, míg össze nem költöztünk, aztán kiderült, hogy egyáltalán nem passzolunk össze.
2013. febr. 10. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
93%
Semennyire. Majdnem két év együttélés után házasodtunk össze és sokkal jobb volt így, mintha úgy házasodunk, hogy nem tudjuk, tudunk-e együtt élni.
2013. febr. 10. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
96%
Hülyeség.
2013. febr. 10. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
39%

Sok igazság van benne.

Az összeköltözés előtt kell tisztázni, hogyan képzelik el a jövőjüket. Ha együtt, akkor megbeszélni, hogy ha működik az együttélés, fél év-egy év után összeházasodnak. (Ehhez nem kell lakodalom).

Ha viszont a férfi csak együttélést akar, tart, ameddig tart alapon, akkor ne várjon a nő házasságot.

2013. febr. 10. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
2%
Én az eszemre,a szívemre és a tapasztalataimra hallgattam így nem volt szükség összeköltözésre. Engem ne próbálgassanak, de én sem akarok senkit íly módon tesztelni. Régen fel sem merült az összeköltözés. Arra való volt a jegyesség, hogy kiismerjék egymást. Mégis több jó házasság volt, komolyabban vették, mint manapság.
2013. febr. 10. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
92%

Régen azért volt szerintem több "jó" házasság, mert nem volt ennyire divat a válás, inkább szégyennek számított, ezért mindent megtettek az emberek az együtt maradásért, vagy ha nem sikerült megoldani a problémákat, eltitkolták és csak a szépet és jót mutatták. Ez nem attól függ, éltek-e együtt házasság előtt, vagy nem.

Én azért pártolom annyira a házasság előtti együttélést, mert én majdnem csúnyán ráfáztam. Volt egy nagy szerelmem, akivel már régóta együtt voltunk, házasságot terveztünk. Aztán szerencsére úgy alakult, hogy sikerült összeköltözni már előtte. Csak ekkor derült ki, hogy mennyire nem való ez nekünk, a legjobb szándékkal sem tudtunk egymáshoz alkalmazkodni, szét is mentünk hamar.

Amikor még nem ébredünk együtt minden reggel, nem látjuk egymást nyűgösen, betegen egész nap, amíg nem együtt éljük a hétköznapokat, nem tudjuk igazán kiismerni a másikat, nem tudjuk, milyen lesz majd az együttélés. Ha ilyen szempontból nézzük, jobb a házasság előtti összeköltözés.

Persze nem feltétlenül garancia ez sem a jó házasságra, csak ad egy jó támpontot a végső döntéshez.

2013. febr. 10. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
20%
Hiába költözik össze két ember, ha nem hajlandók egymáshoz alkalmazkodni, Erre összeköltözés nélkül is rá lehet jönni.
2013. febr. 10. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
95%

Az alkalmazkodás sokszor nem az akaráson, vagy a nem akaráson dől el. Az ember szerelmes, pláne ha fiatal és tapasztalatlan is, azt hiszi, hogy azokat az "apró" ellentéteket el bírja simítani, tud alkalmazkodni. Megy is egy darabig, de aztán egyszer csak rájövünk, hogy teljesen felőröl minket és akkor jön a felébredés, hogy mi a fenét keresek én itt, mi a fenét keresünk mi együtt?

Persze minden kapcsolatban kell alkalmazkodni, de van, hogy egyszerűen csak hosszú távon nem megy.

2013. febr. 10. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
97%

Jaj, hagyjuk már ezt a bezzeg régen ilyen-olyan jó volt szöveget!

Egyrészt, ahogy írta valaki, szégyennek számított a válás, másrészt nem volt ekkora információ-áramlás, így pl. a családon belüli erőszak sem kapott teret a köztudatban.

Inkább némán tűrték a szrt sokan.

Mint például egyik nagymamám is az alkoholista, családot megkeserítő nagypapámat...

Lakva ismerszik meg az ember, én három éve éve lakom együtt barátommal, megismerhettük egymás szokásait, nyavalyáit. És egyre erősebb a kötelék is.:)

És egyre jobban úgy érezzük

2013. febr. 10. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
100%
Butaságnak tartom. Nagyon fontos az együttlakás! Hogy lássa az ember a párját betegen, fáradtan, nyűgösen, hogy együtt kelljen beosztani a pénzt és a feladatokat stb. Rengeteg olyan tulajdonság van, ami csak együttlakásnál derül ki (kezdve a wc deszkáról alkotott más véleménytől, a melyikünk hány aktust igényel egy héten-en át, a ki mennyire spórol-ig), amik miatt tönkremehet egy házasság. A párommal minket csak megerősített az együttlakás abban, hogy össze akarunk házasodni!
2013. febr. 10. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!