Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Mi a véleményetek arról, ha...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi a véleményetek arról, ha nejeteknek van egy üres telke, amit szülei befektetésnek vásároltak mikor még éltek, de ő nem hajlandó eladni, még akkor sem, mikor a család nehéz anyagi helyzetben van?

Figyelt kérdés
Adósságunk van, munkanélküliek vagyunk már egy éve. Félbe hagyott házfelújítás közepette élünk. Van két szuterén lakásunk, melyet nem tudunk kiadni, amíg fel nem újítjuk. Pedig akkor bevételt hoznának. De nejem nem akar hallani a telek eladásáról. Nagy üres, gazos, csak a gond van vele. Múlt éveben még büntetést is fizettünk a parlagfű miatt. :-(

2013. febr. 4. 16:00
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Hülyeség megtartani ha nincs semmire használva.


nekem örökölt parasztházikóm volt a világvégén,sokáig vártam mire sikerült jó áron eladni.De ha sürgös lett volna a pénz,akkor eladom fél áron is.

N

2013. febr. 4. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
55%
Valahol megértem a nejedet is, mert a telket a szüleitől kapta és ez egy "emlék" számára. Viszont neked is teljesen igazad van, ha nincs más lehetőségetek, akkor el kell adni. Szerintem ülj le vele beszélgetni erről az egészről, magyarázd el neki normális hangnemben, hogy sajnos nincs sok lehetőségetek. De azért legyél vele türelmes, nem olyan könnyű neki sem.
2013. febr. 4. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
91%

Nem tudom miért nem adja el a feleséged, amikor szükség lenne rá, vagy talán arra gondol, hogy ne legyen közös veled, amit õ örökölt.

En ha szeretem a családomat biztosan eladnám, hogy pénzt hozzak belõle.

2013. febr. 4. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
94%

Nem tudni, hogy milyen állapotban van a házasságotok, talán onnan fúj a szél.

Azt amit örököltem, én sem akartam az azóta volt férjemmel közösbe tenni és milyen jól tettem, kicsin múlott.

2013. febr. 4. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
90%

Szerintem sem akar veled közösködni. Szóval inkább én is a házasság nem épp stabil állapotát tudnám indokként felhozni.

Mellesleg, ha a tiéd az egyik vagy épp mindkét lakás, akkor tessék, ugyanígy el lehet adni az egyiket, és máris ott a pénz, lehet költeni a felújításra, bármire.

2013. febr. 4. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
77%
Engem is az érdekelne, amúgy milyen a házasságotok. Ha problémák vannak, akkor meg tudom érteni, hogy nem akarja a közösbe vinni az örökségét, ha minden rendben, akkor ülj le és beszélgessetek, hogy miért nem akarja. Ebben az esetben én bevinném az adósságok, egyéb dolgok rendezésére.
2013. febr. 4. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
73%
Az övé, azt csinál vele, amit akar. Te meg elkezdhetsz magadnak félretenni és ráhagyhatod a telekkel járó gondokat.
2013. febr. 4. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
85%

Az, hogy az ő telke, az ő ingatlana, és ha saját vagyontárgy, akkor neked semmi közöd hozzá. Nyílván erősen kötődik érzelmileg a telekhez, ha a szüleire emlékezteti.


Próbáld valahonnan máshonnan a pénzt megteremteni az adósságokra. Például úgy, hogy nem a nejed saját vagyonára játszol, hanem kimégy külföldre kicsit dolgozgatni és több lóvét keresel. (Én ezt tettem.)

2013. febr. 4. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim válasza:
21%
Mond, egyre több a Crigó a környéken, igy el értéktelenedik pár éven belül.
2013. febr. 13. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Elvileg nem most kell eladni hanem késöbb mikor felmegy az ára. Persze addig fel is emésztheti az árát.


De az igaz ez a nejed vagyona, ő dönt. Persze kulturáltan észérveket mondhatsz neki de nem ujra és ujra mondogatva. Az megoldás lehet hogy felveted hogy elmész külföldre dolgozzni, s akkor a nejed dönthet ugy hogy neki fontosabb hogy együtt a család és inkább eladja a telket. A lényeg vess fel te is alternativákat a megoldásra és aztán azokból lehet választani.

2013. márc. 17. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!