Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Tizenéves fiúk, lányok!...

Tizenéves fiúk, lányok! Hogyan reagálnátok arra, ha megtudnátok, hogy van egy testvéretek, akiről eddig nem is hallottatok?

Figyelt kérdés
Férjemnek házasságkötésünk előtti kapcsolatából született egy gyermeke, akit az anya férjhez menetele után a férj örökbe fogadott. A gyermek felnőttként tudta meg, hogy ki az igazi apja és most írt a férjemnek. Nem erőszakosan, nem tolakodóan, csak jelezte, hogy mindent tud. A gyerek létezéséről én a kapcsolatunk kezdete óta tudtam, de a közös gyermekünk nem tudja. Ha a férjem felveszi vele a kapcsolatot, a gyermekünk mindenképpen meg fogja tudni, de az sem kizárt, hogy pár év múlva máshonnan megtudja. Nektek mekkora sokkot okozna egy testvér megjelenése? Hogyan reagálnátok rá?

2013. jan. 30. 10:41
 1/6 anonim ***** válasza:
96%

Én 18 évesen ismertem meg az apámat, és kiderült, hogy van 3 tesóm. Persze nem igazi tesó kapcsolat hisz elég felnőtten ismertem meg őket, 2 bátyám és 1 öcsém "lett".

Én örültem neki, ők is mert lett egy "kis húguk" de persze minél előbb ismerik meg egymást annál jobb lesz a kapcsolatuk.

2013. jan. 30. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem dramatizálnám ennyire túl. Ha a gyermeked nem 3 éves hanem már tinédzser akkor elmondanám neki a teljes igazságot. Ha kíváncsi a féltestvérére, és ő is a gyerekedre nem akadályoznám meg a találkát.

Nem hiszem hogy titkolózni kéne, mert ez nem olyan bűn.

2013. jan. 30. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
93%
Én 16 voltam mikor apukám elmondta, hogy van egy testvérünk. Egy röpke kapcsolatából született egy férjes nőtől. (a férj tudott róla, hogy nem az övé, de ketten vállalták, apukám pedig kilépett a felesleges harmadik szerepből). Kicsit meglepődtünk (van egy két évvel fiatalabb öcsém), átbeszéltük. Ennek 5 éve, a fiúval még nem találkoztunk, ő nem kereste apukánkat. Face-en megnéztük időközben, de ennyi. Míg ő nem lép, addig mi sem. Tulajdonképpen nem is tudom, hogy milyen lenne vele találkozni, talán jobb így, de azért kíváncsi vagyok rá egy kicsit, meg szerintem apukám is egyre inkább.
2013. jan. 30. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
93%
Nem érdekelne. Mivel elég régen láttam az apámat, sanszos, hogy van új családja. A testvérem azért az, mert együtt nőttünk fel, nem a vér miatt.
2013. jan. 30. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
93%
Én 21 voltam, amikor megtudtam. A sztori ugyanez, mint nálatok. Kellett egy kis idő, míg helyre raktam a dolgot, aztán annyi. Azóta is jóban vagyunk. :)
2013. jan. 30. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a megnyugtató válaszát. Ezek ismeretében talán nem fogunk annyira görcsölni, hogyan áll hozzá a közös gyermekünk a kérdéshez. Megpróbálok reménykedni abban, hogy jól alakulnak majd a kapcsolatok.
2013. jan. 30. 15:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!