Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Én római katolikus vagyok, a...

Én római katolikus vagyok, a párom református. Hogyan, milyen templomi esküvőnk lehet?

Figyelt kérdés
Azt tudom, hogy nekem kellene járnom jegyesoktatásra, de kell a reformátusoknak is? Összeadhat minket egy római katolikus pap, vagy református függetlenül attól, hogy más vallásúak vagyunk? Segítsetek légyszi:)
2013. febr. 12. 07:55
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Igen, én voltam olyan esküvőn amin igy volt. Csak el kell dö nteni milyen pap elött akarjátok. AZ hogy kele-e jegyesoktatás vagy nem ez pap függő, elvileg kéne sőt elvileg össez sem adhatna egy nem katolikussal, mégis van olyan paap aki válalja.
2013. febr. 12. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Szerbiában élek.Ismerek egy ilyen házaspárt,ők reformátusban házasodtak.Itt mindenki megtarthatja a saját vallását,annak ellenére,hogy az esküvő a másik fél vallása szerint történik.
2013. febr. 12. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
77%

Első,ez hülyeség.Ha az ember áttér a másik vallására,nincs az a pap,amelyik ne adná össze a két embert.

Itt meg áttérni sem kell,símán házasodik a Pravosláv a Római Katolikussal.

2013. febr. 12. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
De akikről irtam nem tért át. A völegény katolikus volt, a menyasszony református, katolikus szertartsuk volt és jártak jegyes oktatásra, igy is elvállalta a pap, mondjuk egy fiatal modern felfogású pap volt.
2013. febr. 12. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Na szóval összeadnak titeket,csak meg kell érdeklődni a menetét.

Sok boldogságot!

2013. febr. 12. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

A reformátusok jó arcok, minden további nélkül összeadnak akármilyen vallású embereket is. Zsidót, görögkeleti, római katolikust, muzulmánt, ateistát, unitáriust stb és ezek akármilyen kombinációját:D

Elvégre a házassággal megkapod Isten áldását, és egy felsőbb hatalom által is összeköttetik az életetek. Hogy azt Allahnak vagy mittudomén Szentléleknek hívod, az már olyan mindegy. Bár magam római katolikus vagyok, ez a reformátusoknál nagyon szimpatikus hozzáállás. Csak a római katolikus egyház szórakozik, hogy bérmálkozva legyen mindkét tag, meg eleget kell jattolni a papnak, és már össze is ad. Hát kössz...

2013. febr. 12. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Bármilyen. Református is, katolikus is összead. Nálunk pont ilyen felállás volt, nekem alá kellett írnom egy papírt és már mehetett is a katolikus esküvő. Elvileg jegyesoktatásra kéne járni, de ha lazább a pap, még ez is megúszható.
2013. febr. 12. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

"Csak a római katolikus egyház szórakozik, hogy bérmálkozva legyen mindkét tag, meg eleget kell jattolni a papnak, és már össze is ad. "


Paptól függ. Nálunk én vagyok katolikus, de nem bérmálkoztam, a férjem református és neki sem kellett semmit csinálnia, sőt nagyon még jattolni sem. Az egész esküvőt pár ezer forintból megúsztuk.

2013. febr. 12. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

Amúgy a református nekem is jobban tetszik. Voltam már egy-két református misén vasárnap, sokkal emberibb volt számomra, közelebbinek éreztem magamhoz.

Ha a református mellett maradunk, akkor is kell jegyesoktatásra járni? Vagy ez csak a római katolikusoknál van?

2013. febr. 12. 10:00
 10/17 anonim ***** válasza:
Én olyan esküvőn voltam, hogy párhuzamosan jelen volt a katolikus és a református pap is, és együtt celebráltak. Szerintem papfüggő, ki mibe megy bele. A katolikusok sokkal szigorúbbak, a reformátusnak biztos el kell járnia jegyesoktatásra.
2013. febr. 12. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!