Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Én római katolikus vagyok, a...

Én római katolikus vagyok, a párom református. Hogyan, milyen templomi esküvőnk lehet?

Figyelt kérdés
Azt tudom, hogy nekem kellene járnom jegyesoktatásra, de kell a reformátusoknak is? Összeadhat minket egy római katolikus pap, vagy református függetlenül attól, hogy más vallásúak vagyunk? Segítsetek légyszi:)
2013. febr. 12. 07:55
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
En /N/ református és a férjem róm. katolikus. Reformátusban házasodtunk. Nálunk nem volt jegyes oktatás. Elvileg van ilyen a reformátusoknál is, de a mi papunk nem csinálja. Most a párom nem mehet áldozni, gyónni stb. mert a kat. vallás nem ismeri el torvényes házasságnak a mi házasságunkat. Ha sutyiban /este szokták a parókián/ ossze adna minket is egy kat. pap, akkor már mehetne gyónni a férjem. Ezzel hivatalos lenne a kat. egyház elott a házasságunk.
2013. febr. 12. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
Én református vagyok,a férjem katolikus.Az esküvőnk a máriaremetei katolikus templomban volt.1x jegyesoktatásra kellett mennünk,ez tulajdonképpen abból állt,h elmondta mi lesz az esküvő menete,kinek mit kell mondania.Annyi volt a pap kérése,h én mint református ígérjem meg,h a leendő gyermekeinket katolikus hitben nevelem. Nem kért semmi bérmálást,sőt még a keresztelőről sem semmi papírt! 10 éve volt,akkor 15 ezer forintot fizettünk,amiben a templom díszítése is benne volt
2013. febr. 12. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
Nálunk is katolikus esküvő volt (a férjem református), nálunk sem volt jegyesoktatás (elvileg kéne, hogy legyen), csak egyszer kellett elmenni az esküvő előtt egy próbára, ahol megbeszéltük kinek mit kell mondania, stb. 3 éve 9000 Ft-ot fizettünk.
2013. febr. 12. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

Nálunk én vagyok ref. a párom katolikus.

Mi úgy tervezzük, hogy mindkét tempomba megyünk. Először a katolikusba, aztán a reformátusba.

A katolikusoknál (ez Erdélyben) meg kell ígérni, hogy a gyerekeinket katolikus szellemben neveljük fel...Ez nem valami szimpatikus hozzáállás, de ez van, a párom kedvéért belemegyek, aláírom a papírt. Itt kell a jegyesoktatás is.


A reformátusok szívesen összeadnak, ott is meg kell ígérni a hűséget az egyházhoz, de ott nem kell aláírni semmit...


22_L

2013. febr. 12. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
persze, ígérgessetek csak
2013. febr. 15. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező!


1. Lehet egyházi esküvőtök, sem a református, sem a katolikus gyülekezetekben nem jelent gondot, hogy az egyik fél másik felekezetbe tartozik.

2. Jegyesoktatás szinte minden gyülekezetben (katolikus, református) van, csak más és más formában. Van ahol csak egy technikai megbeszélés, és van, ahol néhány beszélgetés, és van, ahol egy hosszabb folyamat. Ezt csak az adott plébános vagy lelkipásztor tudja megmondani.

3. Valóban igaz, hogy van ún. Ökumenikus esküvő, ami azt jelenti, hogy mindkét felekezet lelkésze jelen van. Ebben az esetben a katolikus plébános veszi ki az esküt a katolikus féltől, a református lelkipásztor pedig a református féltől.


Ha esetleg tudok egyebet segíteni, írj nyugodtan (akár privátban is)!


Sok boldogságot!

Egy református lelkipásztor

2013. febr. 15. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Lehet katolikus is, református is.


De. Ha református szertartás szerint köttök házasságot, akkor katolikus szemszögből nézve te bizony nem leszel házas. Ha nem vagyok különösebben vallásos, vagy inkább református szeretnél lenni, akkor ezzel nincs semmi gond.


Ha viszont komolyan veszed a katolikus vallást, gyakorlod, éltél a szentségekkel (gyónás, áldozás), akkor addig nem élhetsz ezekkel a ref. esküvő után, amíg kat. szempontból nem rendezitek a házasságot.


Kérdésedből feltételezve nem vagy rendszeres gyakorlója a katolikus vallásnak, ezért gondolom, hogy az utóbbi nem különösebben szempont. Így teljesen rátok van bízva a döntés.

2014. júl. 11. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!