Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Milyen feltételei vannak így...

Milyen feltételei vannak így a láthatásnak? Mi van ha az anya nem teljesíti?

Figyelt kérdés

Az exem költözni készül 100 km-rel arrébb.

Megpróbálom, hogy nálam helyezzék el őket, de nem hiszem hogy menni fog (3 és 5 éves kislány)

Ha tényleg nem sikerülne:

Jól tudom, hogy neki kell állnia az utazás költségeit, illetve elhoznia a gyerekeket? Megszabhatom, hogy pénteken fél5re itt legyenek?



2013. febr. 12. 09:18
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
A láthatási idő általában hétvégén van,mondjuk szombaton 10 órától este 6-ig.A látogató szülő megy érte,értük is viszi haza a gyemekeket a mindenkori lakhelyére.
2013. febr. 12. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Szia!Mivel nem külföldre költöznek így neked kell megoldani a láthatást.Te költséged.Neki azt kell biztosítania, hogy átadja neked a gyerekeket.Te meg hozod viszed Őket.Ha külföldre vinné Őket akkor más a helyzet.De 100 km nem nagy távolság.
2013. febr. 12. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Hát szerintem éppen elég nagy távolság, ahhoz, hogy hétköznap ne láthassam őket. Autóval is másfél-másfél óra, összesen 3 óra. A benzin sem olcsó.
2013. febr. 12. 10:25
 4/17 anonim ***** válasza:
A bíróság minden második hétvégét szokott kijelölni láthatásra.Nehogy már 2 hetente ne legyen annyi pénzed,ha látni akarod őket,hogy elmenj értük.Jó hogy nem még az anya viszi a helyedbe!És igen,te fizeted a költséget.Megszabni nem szabhatsz semmit,esetleg közösen megegyeztek.
2013. febr. 12. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

És ha nem lenne rá pénzem? Akkor mi lenne? Miért benzinre költsem ezt az összeget. Csak azért mert az anyjuk úgy döntött, hogy elköltözik? Mert neki joga van mindenhez, csak nekem nem.

Eddig láthattam őket, hétköznaponként is egy napra, még ez is kevés volt. Most meg kéthetente kb. másfél nap. Ez szerinted mire elég??? És akkor még én menjek és fizessek?

2013. febr. 12. 12:37
 6/17 anonim válasza:

100 km nem távolság, lehet, hogy munka miatt költözik....És igen neked kell fizetni a költségeket... Te még a jobbik eset vagy aki látni akarja a gyerekeit!(Apuci 3 utcával arrébb lakik 2 hónapja nem is látogatja a fiát!Szerinted?)

Vagy köztes megoldásként mégh abban is meg lehet egyezni, hogy egyszer te mész,, egyszer ő jön.

2013. febr. 12. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

Ha a gyerekeket az anyánál helyezik el és ö elköltözik a gyerekkel - lényegtelen, hogy 100 km-re vagy külföldre - az ezzel járó többletköltéget az anyának kell fizetnie.

Ez IGY van, akár tetszik egyeseknek, akár sem.


(Viszont a láthatást a bíróság határozza meg, nem a kérdezö dönti el, hogy mikorra kellene a gyerekeket megkapnia.)


Ugyanis az nem elvárható az apától, hogy emiatt külön kiadása legyen, mivel NEM ö döntött úgy, hogy elköltözik. Természetesen ha az apa költözne, akkor neki kellene állni a költségeket.


Aki meg azon van kiakadva, hogy erre miért nincs pénze, az gondolkodjon el azon, hogy átlagban az apa fele fizetése elmegy gyerektartásra, emellett egy külön háztartást (albérlet rezsivel, kaja) kell fizetnie, és a legtöbb esetben már ez is nem igazán megoldható, nemhogy még havonta kétszer többszáz km-e utat fitetni több személyre, mert ugye a 100 km annyit jelent, hogy elmegy a gyerekekért 100 km, elviszo öket 100 km* a gyerekejegyek, utána vissza 100 km* gyerekkjegyek, és haza mégegyserz 100 km.

Ez ha CSAK az apa utját számolod is, havonta 800 Km, ami azért nem par fillér!!!!

2013. febr. 12. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
12.55-ös mindent leirt!
2013. febr. 12. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
7.Ez milyen paragrafus?Én is elköltöztem a gyerekekkel,a bírósági határozatban annyi volt,az apa jön érte és hozza vissza a gyereket a MINDENKORI LAKHELYÉRE! Útiköltségtérítésről pedig szó sem volt! Ha a másik oldalt nézzük,akkor az anya adja vissza útiköltségbe a gyerektartást?Hát ez is érdekes lenne.Lehet munka miatt költözik,de ha még nem is,én az ilyen emberrel megcsinálnám,semmi gond,ott maradok,de asszonytartást is kérek.Ez is lehet egy megoldás! Nehogy azért ne költözhessek már el,mert az apának utazni kell! ki nem carja le?ha látni akarja,igen,utazzon.Ha az apánál helyezik el a gyereket és az anyjuk akarja látni,utazzon ő és állja az útiköltséget.Kiváncsi lennék ebben az esetben apuka fizetné e az útat.Biztos vagyok benne,akkor is beirna ide,csak más megfogalmazásban.
2013. febr. 12. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

Ha ezen múlna és lehetnének velem akkor inkább igen kifizetném az utat! Hülye voltam, hogy belementem abba, hogy nála legyenek elhelyezve, de nem hittem volna, hogy kiszúr velem. Nem így indultunk, hanem, hogy rugalmasan kezeljük a láthatást. Bár eddig is csak heti egy napot adott pluszba, de a hétvégével együtt még nagyjából meg voltam vele elégedve. 4 nap 14ből. De másfél az semmi.

Csak az a baj, hogy hiába mennék bíróságra kicsik még, úgysem ítélnék nekem őket. Hiába vagyok ugyanúgy alkalmas a nevelésükre, mint az anyjuk.

Akkor is abszurd, hogy én utazgassak, és fizessem a költséget, mert neki költözni van kedve. Még jó hogy nem Kínába akar menni..

2013. febr. 12. 15:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!