Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Milyen feltételei vannak így...

Milyen feltételei vannak így a láthatásnak? Mi van ha az anya nem teljesíti?

Figyelt kérdés

Az exem költözni készül 100 km-rel arrébb.

Megpróbálom, hogy nálam helyezzék el őket, de nem hiszem hogy menni fog (3 és 5 éves kislány)

Ha tényleg nem sikerülne:

Jól tudom, hogy neki kell állnia az utazás költségeit, illetve elhoznia a gyerekeket? Megszabhatom, hogy pénteken fél5re itt legyenek?



2013. febr. 12. 09:18
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
A nyári szünetben nálad lehetnek egy hónapig és ha normálisan megtudtok egyezni,minden óvodai szünetben.Ezt előre nem tudhatod,joga van 500km-re is elköltözni,nem akadályozhatod meg! A Kina már kicsit húzosabb,2 hétnél tovább nem vihet külföldre a beleegyezésed nélkül!:) Próbálj meg gyermekelhelyezési pert indítani,de igencsak meg kell indokolnod,hogy miért alkalmatlan a nevelésükre! Sok sikert hozzá.
2013. febr. 12. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
:)A gyerekekre akkor is ráköltené a fizetése 50 % ha éppen együtt lennének?vagy nem?hát mit kell ezen sopánkodni?ha meg elköltözött biztosan nem véletlenül.csak azért nem fogja egy bíróság sem neked ítélni a gyereket,hogy neked ne kelljen utazni....! és ha az anya, még akár a felét is kifizetné, az utazásodnak....hát erősen kétlem hogy attól többet látnád.a láthatás, fix időpont,és csak lehetőség.......!miért várják el a férfiak, hogy ha ott nem boldogult, vagy nem érezte jól, magát, akkor maradjon a babérjain az anya csak az
2013. febr. 14. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:

Felőlem elmehet a világ végére is, csak a gyerekeimet ne vigye.

Akkor visszakérdezek miért gondolja az anya és a jogrendszer, hogy egy anyának több jár, mint egy apának? Igen lehetőség, hogy kéthetente lássam a lányaim. Nagyon nagy lehetőség.. Ő meg velük lehet mindennap. Együtt vállaltuk a gyerekeinket, kötelessége lenne (nem jogilag, erkölcsileg) biztosítani a lányoknak az apjukat is.

2013. febr. 14. 21:37
 14/17 anonim ***** válasza:
Te is csak addig vagy ilyen lelkes,amíg nincs új nő,másik család az életedben! De nagyon ragaszkodtok a gyerekhez!Amikor ott volt a lehetőség napról-napra,akkor nem érdekelt téged sem ennyire a dolog! Akkor te sem akartál velük foglalkozni! Ugye,igaz az,akkor tudjuk meg mit jelent ,ha már nincs velünk.Talán ha végig ilyen ragaszkodást mutattál volna,nem jutottatok volna el a válásig.Gondolkozz ezen,bár valószínű már késő!
2013. febr. 15. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
hogyne járna, az apának, is...persze, akár minden nap, reggel iskolába vinni vagy oviba, vagy éppen ugyanazon napon hozni, alkalmazkodni a gyerek mindennapjaihoz, szaladni MUNKÁBÓL, VAGY ESETLEG, EGÉSZ NAP VELE, LENNI MINDENT ELDOBVA.........és persze hogy járna, hogy sok esetben oldja meg hogy 50 ezer ft egy szezonváltás, az időjárásra és a nővekedésre való tekintettel.....de h
2013. febr. 15. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
hogy ki ne maradjon, persze járna minden.....a költségek fele az édesapának, a szabadidő fele az édesapának, és persze a nehézségek fele is az édesapának............mind jár hogyne járna....csak hát úgy már nem marad idő semmire még nagyon munkára sem........de amíg elvárják az édesapák, hogy női munka old meg.....addig szerintem egy szava se legyen senkinek, míg a gyermekkel gond nincs és észre nem vesz valami olyan problémát, ami valóban probléma.......na ezért csinál, így a jog ahogy.......és hagyja az apukát élni....mert neki persze az is jár... :)3-5 évesek........!tudod, nekem csak egy van...de míg én izzadok és apának, csak az a dolga hogy büszkén kihízva magát döngesse a mellét hogy az enyém, addig, hozzám se szóljon.....!ellenben ha te ilyen apa vagy aki ezt mind bevállalod, amit az anya....tekintet nélkül, nincs kivétel semmi alól, akkor elnézésedet kérem............de általában nem így szokott lenni sajnos... :(
2013. febr. 15. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:

Van barátnőm, fél éve. Neki is elmondtam, hogy mit akarok csinálni, elfogadta. Ha nem tette volna, akkor szakítok van éppen elég nő a világon. Gyerekem csak kettő van. De ha esetleg lesz még 10 akkor is a gyerekeim maradnak. Azért mert te ismersz olyan férfit aki lelépett, ne általánosíts légyszíves. Én is ismerek. Meg nőt is (unokatestvéreim anya akkor lépett le mikor 1 évesek voltak, azóta sem látták). Vannak ilyen emberek. Mindet le kellene lőni. De szerencsére ez csak egy része a "szülőknek"

És képzeld csinálnám mindennap én is ugyanazt mint egy anya. Csak éppen 100%-ra veszem, hogy nem lesz lehetőségem rá. Az ügyvéd is ezt mondta, de próbálkozok, hátha.

2013. febr. 15. 13:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!