Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Budapest vagy egy kisebb...

Budapest vagy egy kisebb város? Segitenétek?

Figyelt kérdés

Férjemmel és kisfiunkkal jelenleg a szüleimnél élünk. Ez egy kedves kisváros, itt nőttem fel. Idén lakást szeretnénk venni, de nem tudom hol lenne jobb. Eddig itt akartunk, hogy kéznél legyen a nagyszülői segítség ha kell, valamint tesómék is itt telepednek le. Férjemet a munkája Budapesthez köti, itt csak olyan beosztást kaphatna, hogy alig látnánk. Laktam már Bp.-en, nagyon szerettem, csak most gyerekkel, egyedül ( úgy ertem család, rokonok nélkül) nem tudom hogy boldogulnánk.

Volt valaki hasonló helyzetben? Örülök minden hozzászólásnak és kérdésre is szívesen válaszolok!


2013. febr. 12. 14:06
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
82%

Ha Bp-hez köti a férjedet a munka, és a kisvárosban csak olyan munkát kapna ami több idejébe kerül, akkor Budapest egyértelműen.

Szerintem egyébként is jobb. De így pláne. A rokoni segítség nem ér fel azzal, hogy az apát kevesebbet látja a gyerek.

2013. febr. 12. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Mindenképpen tartsatok össze! A rokonokat meglátogatni meg lehet, de egy apukát "meglátogatni" furcsán jön ki. :) Ha szereted a várost, akkor meg főleg! Hajrá! :)
2013. febr. 12. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Köszi :)

Biztos butaság, de olyan dolgok jutottak eszembe, hogy ha lebetegszem és a férjem sem tud otthon maradni, ki vigyáz a kicsire? Vagy hogy megyünk el kettesben vacsorázni pl? Tudom, élnek más családok is rokoni segítség nélkül és vannak bébiszitterek is, csak kicsit félek az újtól :)

2013. febr. 12. 14:29
 4/12 anonim ***** válasza:
75%

Ha valamelyikőtök anyukája otthon tudna maradni a gyerekkel akár egy hétre ha beteg, akkor hozzátok is felmehet, és nálatok lehet míg szükséges. Ha meg nekik is dolgozniuk kell, akkor teljesen mindegy, hogy a szomszédban élnek vagy a Marson.

Bébiszittert is lehet jót találni, ha vacsizni mentek. (Vagy majd kötsz barátságokat, felváltva vigyázhattok a gyerekekre)

Biztos nehéz lesz az elején, de valamit valamiért. Nagyon jó a kapcsolatom a szüleimmel, sőt a férjem szüleivel is. De ha választani kell aközött, hogy a férjem hazaér 5 órára és onnan együtt vagyunk, mindketten a gyerekkel foglalkozunk. Vagy aközött hogy 8ra esik haza még akkor is, ha a nagyszülők mindenben segítenek, nem kérdés melyiket választom. Fontos lehet egy nagyszülő is a gyerek életében, de az apával együtt töltött időt nem pótolja.

Nekem pedig pláne nem olyan az anyóssal trécselni, mint a férjemmel :D

2013. febr. 12. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Neked is igazad van :)

Ha Bp mellett döntünk, nagy csata vár rám anyukámmal, neki ugyanis meggyőződése, hogy minden nap látnia kell az unokát. Szerinte ő fontosabb a kicsinek, mint az apja, mert utálja a férjem... Hát ez van :)

2013. febr. 12. 14:46
 6/12 anonim ***** válasza:

Szerintem költözzetek Pestre,az sem mindegy,hogy férjednek mennyit kell utaznia mire hazaér és mikor kell felkelnie mikor dolgozni megy.

Több mint 2 évig dolgoztam olyan helyen,ahová egy óra az út odáig és szintén egy óra vissza.Ennek a hatását főleg délelőttös műszakban éreztem meg,olyankor egész héten hulla fáradt voltam annak ellenére,hogy időben feküdtem le.Sokkal könnyebb lesz mint ingázni hidd el.

2013. febr. 12. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Bizony, az utazás nem mindegy, sem időben, sem anyagilag. Pesten már 5kor otthon lenne, míg a másik helyen leghamarabb 7re.
2013. febr. 12. 21:15
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Budapesttel az a probléma, hogy ott is lehet napi 2 órát utazni munkába menet. Persze tudnátok a férjed munkahelyének a környékén lakást nézni, de ha x év után megváltozik a munkahelye, és átteszik pár kerülettel arrébb, akkor megint ott vagytok, ahol most. De csak a rokonok miatt se maradjatok ott, ahol laktok, mert azt is meg lehet oldani. Azt vegyétek figyelembe, hogy hosszú távon mi lenne a jobb. Szeretnétek pl., ha a gyereketek Budapestre járna iskolába? Mert akkor máris van még egy érv a költözés mellett. Vagy azt szeretnétek inkább, hogy a kisebb városba nőjön fel, mert szerinted az jobb neki? Akkor maradjatok. Neked van olyan munkahelyed, ahova visszavárnak gyedről? Stb. Szóval csak az alapján, ami a kérdésben szerepel ne döntsetek, rágjátok át a terveiteket.


Mi pl. a férjemmel sokáig át akartunk Költözni Szegedre, mert mindketten odajártunk dolgozni. Aztán az én munkahelyem megszűnt és csak Mindszenten kaptam állást. (Szeged és Mindszent közt lakunk.) Szóval mindketten ingázunk két különböző városba. A gyerekek pedig abban a városban járnak óvodába/iskolába, ahol lakunk. Nem mondom, hogy könnyű, de megoldjuk. Az én munkaidőm 7-kor kezdődik, így reggel a férjem viszi a gyerekeket, mert ő 8-ra megy és autóval jár. Délután viszont én érek a városba hamarabb és a busz megáll az óvodánál/iskolánál (egy intézmény) is, így haza tudok jönni a gyerekekkel. Ritkán, de előfordul, hogy túlórázok, szerencsére erről mindig tudok előre és szólok valamelyik nagyszülőnek, hogy menjen el a gyerekekért és vigyázzon rájuk, míg hazamegyek. Ha kicsit nagyobbak lesznek, egyedül is hazajöhetnek majd, mert csak 15 perc gyalog és az úton se kell átmenni. Én 4 körül szoktam a gyerekekért menni, legkésőbb fél 5-re itthon vagyunk, a férjem a munkájától függően 5 és 8 óra közt szokott hazaérni, nagyon változó.

2013. febr. 14. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 fmacs válasza:

Nekem hirtelenjében az a legerősebb érv, hogy 'anyukám utálja a férjemet és szerinte fontosabb, mint ő'. Lehet bármilyen tökéletes nagymama, azt nem lenne szabad még csak gondolnia sem, nemhogy éreztetni, hogy a gyerek apját kitúrva nekik ebből bármi hasznuk származna. Egy erősen közepes apuka is sokkal jobb, mint Mary Poppins nagymamának.


Sokan utálják Budapestet, teljesen elfogadható indokokkal. Mint én is vidékről költöztem Pestre, méghozzá nagyon belvárosba, pont a gyerekek miatt elég gyakran felmerül bennem, hogy nem volt a legjobb döntés. De annyival több lehetőség nyílik mindenre, hogy valójában ezt a döntést még akkor se másítanám meg, ha esélyem lenne rá.

2013. febr. 14. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Hány km lenne BP-től?


Családomon belüli történtetett osztok meg. Unokatesóm /mikor kicsik voltunk tesómmal szinte minden nap találkoztunk/ 170 km-re költözött. Van egy 9 éves lánya. A lányával és a párjával 170 km-re költözött míg a gyerek születése előtt. Unokatesóm azóta is vágyik haza. Amikor lehetősége van unokatesómnak jön haza. De ilyenkor csak úgy, hogy hétvégékre. Ugye ez nem sok. Kb. félévente látjuk egymást. Ez nem igazán sok.--> ennek az az oka, hogy a család 90%-a itt él. Nincs idejk mindenkire abban a 36 órában.


Úgy gondolom, hogy kis távolságokkal /60-70 belefér még szerintem/ annyira nem vészes a távolság, könnyebb megoldani a találkozást. Ez így a gyereknek is jó. Mármint gondolom a gyereknek az unoktestvérei is ott vannak vagy ott lesznek akik meg életünk első barátai közé tartozik. /azokkal az unokatesókkal akik közel élnek hozzánk kicsiként is és most is sülve főlve együtt vagyunk/


De ezt igazából ti tudjátok, hogy mi a jó nektek. Egy bizonyos téren lehet, hogy jobb lenne szerintem BP nektek mert ha a család se "teljes /úgy értve nincs ott az egyik szülő/ az sem az igazi a gyereknek.

2013. febr. 24. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!