Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mi értelme az óra állitásnak?...

Mi értelme az óra állitásnak? Azt mondják egy kisebb város energia szükségletét meg lehet sporolni. De hogyan?

Figyelt kérdés
Gondolom tavasszal tényleg sporolunk mert egy órával késöbb sötétedik, tehát késöbb és kevesebbet kell villanyozni, de összel ugyanez forditva, korábban kell világitani, tehát az egész évet nézve ugyanott vagyunk. Vagy nem?

2012. okt. 27. 22:26
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Például ha nem állítgatnánk, akkor nyáron 1 órával hamarabb sötétedne (óra szerint), mint ahogy egyébként megszoktuk. Reggel majdnem tökmindegy, mert 4kor már világos van.


Minél később sötétedik, annál később kell felkapcsolni egy lámpát, hogy láss, házon belül és az utcákon is.

2012. okt. 27. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Ezt értem, de ahogy irtam feljebb, összel meg elöre állitjuk, és akkor korábban sötétedik, tehát hamarabb kell elkezdeni a világitást, tehát ugyanott vagyunk, ha az egész évet nézzük...
2012. okt. 27. 22:40
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Ez így van, csakhogy a téli időszámítás az alap. A nyári időszak miatt találták ki, mert akkor ugye rövidebbek az éjszakák. Tehát: ősztől tavaszig eleve nincs min spórolni, mert rövidek/rövidebbek a nappalok, nyáron viszont ezzel a +1 órás átállással nyerünk.
2012. okt. 28. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Még most se értem, de tudom én vok a hülye!! :) nem fárasztlak tovább, utánanézek a neten. Köszi h irtál!!
2012. okt. 28. 18:19
 5/5 anonim ***** válasza:
Télen hosszabbak az éjszakák, szóval az mindegy. Nyáron viszont a nappalok a hosszabbak. Pl. a nyári napforduló alkalmával 16 órán át van világos (elviekben). Téli időszámítás szerint mondjuk 3-19 óra között. 3-kor még elég kevesen vannak fent, viszont 19 órakor még nem alszik senki. Itt jön a képbe az óraállítás, 1 órával előrébb tekerjük és már 4-20 óra között lesz világos, ami jobban igazodik az emberek ébrenlétéhez.
2012. nov. 2. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!