Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Normális ha egy anya egy...

Rigó Kata kérdése:

Normális ha egy anya egy hétre nyaralni megy az 1 éves gyermeke nélkül? Okozhat-e traumát ez a gyermeknél? Illetve nem önzés-e?

Figyelt kérdés
2013. febr. 12. 15:28
1 2 3 4 5 6
 1/51 anonim ***** válasza:
85%
Normális. A gyereknek sem lesz trauma. Inkább menjen, mint hogy becsavarodjon otthon, mint sok kisgyerekes anyuka.
2013. febr. 12. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/51 anonim ***** válasza:
66%

Én nem mentem, de ez csak én vagyok.

A fiam 1 éves korában max. színházba, vacsorázni mentünk a férjemmel, és addig a nagyszülők fektették le.

Most 3 éves, szokott a nagyszülőknél aludni egyedül és unokatesókkal is, de 1 hetet még mindig sokallok nyaralásra, távol tőle.

Ha mondjuk valaki kórházba kerül stb., az persze más.

Szerintem a többség nem így gondolja, engem tartanak túl óvatosnak, de hát nem vagyunk egyformák.

2013. febr. 12. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/51 anonim ***** válasza:
41%

2. válaszolóval teljes mértékben egyetértek.


Mi pl. a kutyánk nélkül sem megyünk nyaralni, mert családtag, a gyerekkel sem lenne ez másképp.

2013. febr. 12. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/51 anonim ***** válasza:
41%
nekem nem normális
2013. febr. 12. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/51 anonim ***** válasza:
82%
Anyukám elment, és teljesen normális felnőtt lettem, soha nem tartottam és tartom ezt önzőnek. Néha kell a szülőnek is a kikapcsolódás, úgy lesz jó anya.
2013. febr. 12. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/51 anonim ***** válasza:
71%

Normális.


De mi úgy gondoljuk, hogy a gyerek is annyi mindent akar látni....

Lányom 14 hós volt mikor maldív szigetekre mentünk.

2,5 éves lesz mikor hosszú hétvégére elakarunk menni nélkülük.

2013. febr. 12. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/51 anonim ***** válasza:
79%

9 hónaposak voltak az ikreink mikor először elmentünk nélkülük egy hétre. Azóta is megtesszük minden évben. plusz negyedévente egy hétvége.

Semmi bajuk, semmi trauma. Lehet önzésnek mondani, ha annak akarod :)

2013. febr. 12. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/51 anonim ***** válasza:
40%

#2 vagyok, jaj de tudtam, hogy le fognak pontozni.

A "nem megy sehová, csak otthon penészedik" és az 1 hetes nyaralás között azért van átmenet!

Képzeljétek, én is szoktam kikapcsolódni, más anyukákkal bulizni, moziba menni, nyáron egy hétvégét csajbuliztunk a Balatonnál, amíg apa volt a fiammal.


Az egy hetet akkor is erős túlzásnak tartom!

2013. febr. 12. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/51 anonim ***** válasza:
79%
Ha eleve úgy szoktattad, hogy van olyan felnőtt,(nagymama, barátnő) akivel rengeteget volt együtt, éjjel felkelt hozzá, mikor sírt (és sikerült is megnyugtatnia), több napra hagytad már mással, akkor menj. Az, hogy traumát okoz-e gyereknél, majd az észleli, akire otthon hagyod. Ha pl a férjeddel mész, akkor ugye mindkét szülő hirtelen eltűnik... Nem tudom, te mennyire fáradtál bele az egy évbe, melyet gyerekneveléssel töltöttél, de jobb, ha tudatában vagy, hogy még jónéhány vissza van. Én megpróbáltam odaadni egy hétre a két éves gyerekemet a saját anyámnak, de a második nap nem bírtam pihenni.
2013. febr. 12. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/51 anonim ***** válasza:
94%
Nagyobb trauma lenne, ha az egyéves gyereket is magukkal cipelnék. Hidd el, jobban megviselné az utazás, mint az, hogy egy hétig a nagyszülőkkel kell lennie. A szülőknek pedig igenis SZÜKSÉGE VAN egy hét pihenőre, amikor nem csak a gyerek körül forog a világ.
2013. febr. 12. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!