Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szülő elvesztésének (nem...

Szülő elvesztésének (nem halál miatt) feldolgozásához tudnátok tanácsokat adni?

Figyelt kérdés
Apám lelépett még egész kicsi koromban, és amire emlékszem belőle, az is rossz. Már felnőttem, de elég sok problémám van emiatt. Nulla önbizalom, szorongások, félelmek, stb... Mivel elég sokszor eszembe jutnak az apámmal kapcsolatos dolgok, meg egyébként is tudom, hogy ez okozhat ilyesmit, én erre vezetem vissza az egészet. Csupa negatív érzésem van vele és magammal kapcsolatban is... Szeretnék kilépni ebből, mert eléggé kihat a kapcsolataimra, újabban már baráti kapcsolatokra is. Meg egyébként is szeretném lezárni ami elmúlt, és a jelennel, jövővel foglalkozni. Tehát elméletben tudom, hogy mi lenne a jó, de nem tudom gyakorlatba átültetni. Terápiákra, meg különböző terapeutákra, pszichológusokra, stb nincs pénzem, és úgy igazán senkivel nem tudom megbeszélni, szóval egyedül kell megoldanom a dolgot. Ha tudnátok esetleg ezzel foglalkozó könyveket, oldalakat, fórumokat, akármit mutatni, annak nagyon örülnék. Én is próbáltam keresni ilyeneket neten, de ha említettek is valamit erről, max 1-2 mondatban tették meg. Tudom, nem ez e legjobb oldal erre, de már más ötletem tényleg nincs...
2013. febr. 14. 23:26
 1/3 anonim ***** válasza:
Léteznek TB finanszírozott mentálhigiénés szolgáltatások pszichológussal és más szakemberekkel, de ha nem tudod a hozzátok közeli pontos megnevezését, akkor sajnos a net csak arra jó, hogy a fizetősöket felsorolja Neked. Kérdezd meg a háziorvosodat, vagy vegyél egy nagy levegőt és hívd fel a közeli psziciátriát: az ott dolgozók tutira meg tudják mondani, hová fordulhatsz.
2013. febr. 15. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Ezt nem tudtam, azt hittem csak fizetősek vannak. Köszönöm a hozzászólást! :)
2013. febr. 15. 16:22
 3/3 anonim ***** válasza:
Néhány pszichológus ezt irja a receptre: Jehova Tanúi
2013. máj. 24. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!