Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek? Még a halott...

Mit tegyek? Még a halott rokonaim se hiányoznak annyira mint a kutyám.

Figyelt kérdés

1 hete halt meg a kutyám. Nem volt beteg de már várható volt a kora miatt, 19 éves volt. Azt hittem, hogy még azért pár évig együtt lehetünk. Nagyon hiányzik, sokkal jobban mint mondjuk a halott nagyszüleim mert ő teljesen az életem részévé vált. Vele játszottam gyerekkoromban, vele nőttem fel és tényleg nagyon sokat segített, nem tudom mi lesz velem nélküle. Nem tudom elhinni, már sírtam is miatta pedig soha nem szoktam, még temetésen sem. Eléggé szarul vagyok, mit tegyek?

27/F



2013. jan. 19. 22:15
 1/10 anonim ***** válasza:
82%

Sírj nyugodtan.

Teljesen természetes az, amit érzel. Ezek az érzések tesznek minket emberré.

Gyászolj és őrizd meg úgy az emlékeidben, hogy boldoggá tettétek egymást. Nagyon szép élete volt melletted és nagyon hosszú :)

Aztán ha enyhülnek a sebek, nyugodtan vehetsz másik kutyát. Melletted jó sora van az állatoknak :)


24/N

2013. jan. 19. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
77%
Hú, 19 éves, akkor szép kort megélt!! ne legyen lelkifurdalásod hogy jobban hiányolod őt. érthető, ha jobban az életed része volt. szerintem ebben nem tudsz mit tenni, sajnos.. remélhetőleg az idő múlásával enyhülni fog. amugy mindenki másképp enyhíti a fájdalmat, van aki folyamatosan felidézi az emlékeket, van aki utána egy fotóra sem bír ránézni hogy össze ne zuhanjon megint, neked kell kitapasztalni hgoy mivel a legkönnyebb túllenni ezen. kitartást!
2013. jan. 19. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
70%
Teljesen természetes, amit érzel. Nekem a macskám halt meg tavaly, olyan hűséges állat volt éveken keresztül, aztán elütötte egy autó. Nekem az idő múlásával jobb lett, bár sokáig nem tudtam új állatot magamhoz venni.
2013. jan. 19. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
70%
én a 10 és a 2 éves macskáimmal voltam így.Ez természetes
2013. jan. 19. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Részvétem... Ez valóban nagy idő, és a kötődés tényleg lehet erősebb is, mint egy emberhez való kötődés. Próbálj úgy viszonyulni ehhez, hogy légy hálás, hogy volt neked, és hogy ilyen sokáig.. :)
2013. jan. 19. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Nagyon sajnálom. :( Én is így vagyok ezzel, pedig már 1 éve, hogy el kellett altatni a kutyámat. Ha gondolod, és szeretnél beszélni róla, írj rám.

16/L

2013. jan. 20. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

:( Részvétem. Tudom, mit érzel. Én nyáron veszítettem el a kutyámat, ő 17 éves volt. Hasonló a helyzet, mint veled. Nekem is végigkísérte a gyerekkoromat, kamaszkoromat. Kislány voltam még, amikor hozzánk került.


Ennyi együtt töltött idő után teljesen természetes, hogy így érzel. Sajnos igazán okos tanácsot nem lehet mondani. Sírj nyugodtan, ha jól esik. (Az meg, hogy férfiak ne sírjanak, tiszta baromság!) Én is sutyiban sírdogáltam kicsit a munkahelyemen is (szerencsére egyedül vagyok a szobában).


Igazán csak az idő segít ezen. Nekem az lett, hogy pár hónap múlva már valahogy úgy tudtam Rá gondolni, hogy de jó volt együtt lenni, és milyen aranyos/vicces volt, amikor ezt meg azt csinálta... A tesómmal szoktuk mindig felemlegetni a viselt dolgait, és most már valahogy jó róla beszélni. Igaz, azért ehhez kellett jó sok idő.


Még annyi, hogy ha gyors segélyre van szükséged, akkor figyelemelterelésként vesd bele magad a munkába/tanulásba/bármibe... csak azért ne temetkezz bele teljesen, engedd felszínre törni a gyászt is, az ne rekedjen benned.


Kitartás...


28/N

2013. jan. 20. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
91%
Én sem tudok sírni már régóta, pedig több családtagomat eltemettük már. A cicánk halála után viszont napokig sírdogáltam. De ha megnyugtat, én férfit is láttam már zokogni, amikor elütötték a cicáját.
2013. jan. 20. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Én is 4 hónapja veszítettem el a cicám. Csak 8 éves volt. Tragikus hirtelenséggel halt meg. nem tudok még beszélni róla, ne haragudj.

Napról napra jobb, de még nem tudok pl képeket nézegetni róla. Próbálom elterelni a figyelmem, ha eszembe jut. De mostmár nem csak az a szörnyű nap jut eszembe, hanem a szép napok is. És ezek vannak többségben!

Csak az idő segít! A szép dolgokra gondolj! És arra, hogy lesztek még együtt valamikor.

Párommal 14 éve vagyok együtt, ezelőtt még sosem láttam sírni. Nagyon szerették egymást. Mindig szalad elé, amikor hazaért a munkából, és mindig a lábánál aludt. Ha felvette, a nyakába hajtotta a cica a kis fejét..

Szóval 14 év alatt, csak akkor láttam sírni a párom.

Egyáltalán nem volt furcsa.


Csak a szép dolgokra gondolj! Találkoztok még.

2013. febr. 10. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
28/N vagyok, jól mondja az utolsó. Egy ideig még tényleg nem megy a képnézegetés sem. Én is csak egy ideje nézegetem szívesen a kutyám képeit (augusztusban veszítettük el). Tényleg csak az idő segít. Egy idő után már főleg a szép dolgok fognak eszedbe jutni.
2013. febr. 11. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!